Uz Kazjuka amatnieku gadatirgu Viļņā!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость
09.03.2024 09.03.2024 1 35.00 €
Vispārīga informācija

Dodamies uz krāšņo Kazjuka svētku gadatirgu Viļņā!
09.03
35 Eur

Piedāvājam doties unikālā braucienā uz  Lietuvas galvaspilsētu Viļņu uz tradicionālo Lietuvas aizgādnim Sv. Kazimiram veltīto Kazjuka gadatirgu.

Izbraukšana no Daugavpils.
Ierašanās Lietuvas galvaspilsētā - Viļņā.
 
Lietuvas galvaspilsētu Viļnu Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins nodibināja 1323.gadā, Neres upes krastā uzceļot pili.

Viļņas vecpilsēta ir tās vēsturiskais centrs.  Daudznacionālā un daudzkonfesionālā pilsēta allaž piesaista viesus un apbur ar arhitektūras daudzveidību: šauro ieliņu labirintiem, baznīcām un kapelām, pilīm un torņiem. Aicinām arī Jūs sajust vecpilsētas dzīvo garu! 
- Pastaiga pa pilsētu sākas Katedrāles laukumā. (pēc velēšanas)
Sv. bīskapa Staņislava un Sv. Vladislava katedrāle ir nozīmīgākā Lietuvas kristīgā baznīca ir arī viens no Viļņas simboliem. Tā atrodas Ģedimina kalna pakājē, vietā, kur no vissenākajiem laikiem atradušās arī senās Lietuvas svētvietas. Ap to risinājušies visi svarīgākie notikumi, te kronēti valdnieki, atdusas viens no Lietuvas un Polijas valsts karaļiem – Aleksandrs, Sv. Kazimira brālis, kas troni ieguva pēc Kazimira nāves. Un te, Sv. Kazimira kapelā, atdusas paša Sv. Kazimirs pīšļi. Tieši tur ar lūgšanu pie Sv. Kazimira šķirsta 1993. gada 4. septembrī sākās Pāvesta Jāņa Pāvila II ceļojums pa Lietuvu.  No Ģedimina torņa  paveras neaizmirstami pilsētas panorāmas skati.  Citi apskates objekti  Vecpilsētā:  Austras vārti, Sv.Terēzes  Romas katoļu baznīca,  Sv. Gara baznīca un klosteris, Rātslaukums, Viļnas Universitāte,  Sv. Annas baznīca u.c.
- Kazjuka gadatirgus. Daudzveidīgi suvenīri, tradicionālās lietuviešu verbas, karsta tēja, karsta alus zupa, karstvīns, pankūkas – to visu varēsiet iegādāties Vecpilsētas ieliņās. 
Kazjukas gadatirgus pirmsākumi meklējami jau pirms četriem gadsimtiem. Pēdējo gadu laikā tas ik reizi veltīts kādam no Lietuvas novadiem. Tirgus apmeklētājiem tiek piedāvāta plaša kultūras programma.   Uz vērienīgo Kazjuka tirgu, kas ik gadus tiek rīkots marta pirmajā nedēļas nogalē, galvaspilsētā sabrauc tautas amatu meistari un pircēji ne vien no visiem Lietuvas novadiem, bet arī no kaimiņvalstīm un pat tālākām zemēm. 
Vēsturnieki apliecina, ka XVII gadsimtā laukumā pie Viļņas katedrāles aizsākās Lietuvas aizgādņa Sv.Kazimira svētku svinības, kas XIX gadsimtā izvērtās plašā un krāsainā gadatirgū. Divdesmitajā gadsimtā tirgus vairākkārt mainījis norises vietas, bet kopš 1989.gada tas atkal atgriezies Viļņas vecpilsētas ielās un laukumos.
Izbraukšana uz Daugavpili.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Grupas vadītāja- gida pakalpojumi

- Labs garastāvoklis!
- Pozitīvas emocijas!

Papildinformācija:
 

 • Ekskursija – 3.00 Eur  (pēc velēšanas)
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas, rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ekskursijas notiek krievu valodā.
 • Brīvs laiks būs paredzēts, ja nebūs neparedzētu apstākļu, satiksmes sastrēgumu un citu atkāpju no grafika.
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem, ir nepieciešama pase.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais dalībnieku skaits izbraukuma ekskursijās 20.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšējā  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 29247110 (+371) 26617848 info@mari.lv 09:00 - 18:00 (P.-Pt.), brīvdienas: sestdiena, svētdiena