Rokišķi - Paņeveža – „Bistrampolio” muiža!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость
23.03.2024 23.03.2024 1 35.00 €
Vispārīga informācija

Rokišķi – Paņeveža - Bistrampoles muiža!
23.03.24.
33 Eur

Izbraukšana no Daugavpils.

Ierašanās Rokišķos
-  Rokišķu pilsmuižas ansamblī ir 19 ēkas, liels parks un vairāki dīķi.
Rokišku muižā, kuras vēsture aizsākusies 1499. gadā, bet pašreizējā mūra ēka uzbūvēta 19. gadsimta sākumā. To paveica Tīzenhauzu dzimta, kurai Rokišku muiža piederēja no 1715. gada līdz pašām Lietuvas neatkarības beigām. Tīzenhauziem ir gar un interesanta vēsture – tie ir viena no senākajām bruņinieku dzimtām ne tikai Baltijā, bet arī Vācijā. Dzimtas izcelsme gan precīzi nav zināma, tiek minēta gan Holšteina, gan Vestfālija. Baltijā Tīzenhauzi ieradās kā krustneši, 12. un 13. gadsimta mijā. Livonijas ordenī Tīzenhauzi ieņēma vadošus militārus un administratīvus amatus, piedalījās karā pret Lietuvu un par to tika atalgoti arī ar zemes īpašumiem.

Muižas ēka ir pamatīgi atjaunota un iekārtota atbilstoši pēdējo īpašnieku laikmetam. Apskatāmi daudzi Tīzenhauzu dzimtai piederējuši priekšmeti, dokumenti, attiecīgi iekārtotas vairākas telpas. Šodien pilī ir iekārtots muzejs, kurā ir daudz ekspozīciju - sākot no seniem laikiem līdz mūsdienām. Pilī ir saglabājušas arī autentiskas mēbeles. Tagad muzeja fondos glabājas tūkstošiem eksponātu ar kultūrvēsturisku nozīmi, no kuriem daudzus muzejam ir dāvinājuši vietējie iedzīvotāji.

Ievērības cienīga ir arī izstāde vienā no muižas palīgēkām – tur rāmi baltās telpās izstādīti vairāk nekā tūkstotis neparastā lietuviešu tautas mākslinieka Ļongina Šepkas (1907–1985) darbi.

Pārbraukšana Paņevežā.
Pilsēta stāv abos Nevežas upes krastos. Šī upīte –Nemunas upes pieteka- ir devusi nosaukumu piektajai lielākajai Lietuvas pilsētai, kas par savu dzimšanas gadu uzskata  1503. gadu  7. septembris – tādu rakstveida datumu atzīmējis Lietuvas Dižais kunigaitis Aleksandrs. Ņevežas labajā krastā izveidoja ciemu ar katoļu baznīcu, tirdzniecības laukumu, krogu, alusdarītavu un pirti. Mūsdienās Paņeveža ir liela rūpniecības pilsēta ar bagātu kultūrvēsturi. Režisors Juozas Miltinis izveidoja Paņevežas drāmas teātri, kas, pateicoties arī slavenajam aktierim Donatam Banionim,  teātra un kino cienītāju vidū  kļuva plaši   pazīstams  ne tikai Lietuvā, bet arī kaimiņvalstīs.
- Mākslas stikla studija „Glass Remis”
„Glass Remis” ir unikāla stikla pūšanas darbnīca un mākslas  studiju, kas  dibināta 2000. gadā. Studijā  ražo neparastus dažāda izmēra un formu stikla dizainpriekšmetus. Tās ir  biznesdāvanas, stikla skulptūras un dažādi priekšmeti interjeram. Katrs no stikla priekšmetiem ir īpašs, unikāls meistaru roku darbs. Lielākais  mākslas studijas dārgums un lepnums ir augsti kvalificēti meistari ar lielu darba pieredzi. Jūs redzēsit, kā verdošā stikla burbulis spēcīgo meistaru rokās pārvērtīsies par fantastisku mākslas darbu. Laipnie studijas darbinieki atbildēs uz jūsu jautājumiem par stikla maģiskajām spējām.
Jūs aplūkosiet mākslas darbu izstādi un varēsit iegādāties unikālus stikla izstrādājumus.

- Pusdienas (cepelīni).

- “Bistrampolio” muižas apmeklēšana.

Aicinām atbraukt uz Bistrampoles muižu, kas atrodas Lietuvas ziemeļu daļā. Rekonstruētā muiža, kas atgādina 19. gs. stilu, atrodas skaista, sena parka ielokā, tikai 14 kilometrus no Panevēžas

Ekskursija pa Bistrampoles muižu. Paejot tālāk, uz muižas parku, ieraudzīsiet kapelu — grāmatu iznēsāšanas muzeju.

Apmeklēsiet un varēsiet pabarot dambriežus.

Pastāv uzskats, ka dambriežus jau 16.–17. gs. ieveda dižciltīgo ģimenes. Tolaik tos audzēja parku un muižu skaistumam, bet medniekiem kā interesantu medījumu.
Muižas saimnieku un šeit atbraukušo viesu iemīļotie dambrieži vienmēr gaida Jūsu smaidus un līdzpaņemtos gardumus.

- Sumbru audzētava.

Pašiles Sumbru dārzā  savvaļā dzīvo  22 sumbri.
Sumbrs- lielākais un smagākais  sauszemes zīdītājs Eiropā.
Tas ir pēdējais Vecās Pasaules savvaļas vērsis. Sumbri, neskatoties uz to lielumu un apgrūtinošu svaru, ir ļoti kustīgi dzīvnieki. Viņi ātri skrien un var pārvarēt divu metru augstus šķēršļus.
Lietuviešu sumbru atdzimšana sākās 1969. gadā, un tagad šos milžus- skaistuļus var vērot no Krekenavas reģionālā parka skatu laukumiem.
Brīnišķīgais sumbru dārzs nevienu no Jums neatstās vienaldzīgu!
Ceļš uz Daugavpili ar labu garastāvokli un pozitīvu noskaņu!

Cenā ir iekļauts:

 • Brauciens ar autobusu
 • Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
 • Labs garastāvoklis,
 • Pozitīva emocijas

Papildizmaksas: Ieejas biļešu cena var izmainīties!
 • Rokišķu muiža – 5.00/3.00 Eur
 • Bistrampoles muiža 4.00/3.00 Eur
 • Stikla studija „Glass Remis” – 5.00 Eur
 • Pusdienas - 7.00 Eur (apmaksa firmas birojā)
 • Sumbru audzētava – 1.00 Eur
 • medicīniskā apdrošināšana (pēc vēlēšanas)

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas, rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ekskursijas notiek krievu valodā.
 • Brīvs laiks būs paredzēts, ja nebūs neparedzētu apstākļu, satiksmes sastrēgumu un citu atkāpju no grafika.
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem, ir nepieciešama pase.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais dalībnieku skaits izbraukuma ekskursijās 20.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšējā  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 29247110 (+371) 26617848 info@mari.lv 09:00 - 18:00 (P.-Pt.), brīvdienas: sestdiena, svētdiena