Latvijas skaistākie ūdenkritumi, Talsi un Kuldīga!

Vispārīga informācija

Latvijas skaistākie ūdenkritumi, Talsi un Kuldīga!
07-08.10
95 Eur

1. diena. No rīta izbraukšana no Daugavpils.

- Tālāk ceļ ved uz Jaunmoku pili.

Apmeklējam Jaunmoku pili. Pilij, kurā neogotiskā stila formas harmoniski sadzīvo ar jūgendstila elementiem, ir īpaša vieta Latvijas arhitektūras šedevru vidū.
Jaunmoku pils tika uzcelta 1901.gadā saskaņā ar Rīgas birģermeistara Džordža Armitsteda rīkojumu, un kalpoja kā medību un vasaras rezidence. Projektu izstrādāja arhitekts Vilhelms Bokslafs, padarot Jaunmoku pili par vienu no slavenākajām ķieģeļu ēkām Latvijā. Pils interjers medību pils stilā tika atjaunots 20.gadsimta beigās. Starp oriģinālajiem interjera priekšmetiem īpaša uzmanība jāpievērš podiņu krāsnīm, no kurām viena gatavota 19. - 20.gadsimtu mijā Rīgas 700.gadu jubilejai par godu un uz kuras apskatāmi gleznojumi ar tā laika Rīgas un apkārtnes skatiem.
Jau pils vestibilā jūs sagaidīs 100 gadus veca unikāla podiņu krāsns, pēc tam varēsiet izstaigāt jūgendstila salonus, kā arī aplūkot pils pirmā īpašnieka Džordža Armitsteda piemiņas istabu. Pils augšējā stāvā apskatīsiet aizraujošas tematiskās izstādes.
Uzkāpsiet skatu tornī, no kura paveras skats uz Jaunmokas pils tuvāko un tālāko apkārtni. Tornī varēsiet apskatīt arī eksponātus, kas stāsta par pagājušām dienām.
Īpaša pasaule sagaida Meža muzejā, kas stāsta par mežstrādnieku ikdienu un medību vēsturi, kā arī par savvaļas dzīvniekiem Latvijas mežos.

- “Pure Chocolate”.

 EKSKURSIJA AR MEISTARKLASI ZINĀTKĀRAJIEM.
Izzinošs stāstījums un kino par šokolādes vēsturi, kakao ražas novākšanu un šokolādes ražošanas procesu. Apsveicam! Esi šokolādes eksperts! Tagad laiks mācīties pagatavot šokolādes našķus savām rokām. Kas var būt gardāks par šo!
Ekskursijas programma ietver:
1) gida vēsturisko stāstījumu par šokolādi no sendienām līdz pat mūsu laikiem;
2) filmiņu par šokolādi - sākot ar ražas novākšanu līdz pat gatavai produkcijai Pure Chocolate ražotnē;
3) siltas šokolādes degustāciju;
4) meistarklasi, kurā mācaties pagatavot šokolādes konfektes un šokolādes figūriņas uz kociņa.

“Pure Chocolate” veikals.

- Pārbraukšana uz Talsiem .
Talsi – deviņu pakalnu pilsēta, kuras klusās, bruģētās ieliņas, sienie koka nami un iekoptie parki lieliski sadzīvo ar mūsdienu vēsmām. Pakalnos pavasaros zied ābeles, vasaras vidū plūst mūzikas skaņas Talsu pilsētas svētkos, rudeņos tur rotaļājas raibās koku lapas, un ziemā tos rotā cēla sniega sega. Varbūt tādēļ Talsi ir mākslinieku un mūziķu loloti – neskaitāmos mākslas darbos iemūžināti un apdziedāti.
Dosimies pilsētas apskates ekskursijā kopā ar  gidu un uzzināsim kādas leģendas un nostāstus glabā pakalni.

Izmitināšanā viesnīcā Talsi Hotels. Brīvais laiks.

2. diena. Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas.
- Ierašanās Kuldīgā.

- Ventas rumba Kuldīgā - unikāls dabas piemineklis Latvijā, kā arī platākais ūdenskritums Eiropā, kurā vērojamas lidojošas zivis.Ūdenskrituma platums ir ap 100–110 metriem, taču palu laikā tā platums sasniedz pat 249 metrus. Ūdenskrituma augstums ir 1,8–2 metri, kur ūdens krīt pāri vienai Pļaviņu svītas dolomītu kāplei. Šajā vietā strauji mainās upes dziļums – no 50 centimetriem līdz 2 metriem. Kuldīgas iedzīvotāji senatnē ūdenskritumu ir izmantojuši, lai šķērsotu upi.

- ALEKŠUPĪTES ŪDENSKRITUMS.

Šobrīd augstākais (4,15 m) ūdenskritums Latvijā atrodas netālu no Alekšupītes ietekas Ventā. Pirms ūdenskrituma, savulaik pils dzirnavu vajadzībām, ierīkots aizsprosts ar slūžām.

- Apskates ekskursija Kuldīgas pilsētā – Latvijas Venēcijā.
Kuldīga pati par sevi ir kā dārgumu lāde – vecās pilsētas šaurās ielas, dakstiņu jumti un senās ēkas liek pārcelties vairāku gadsimtu tālajā pagātnē. Rātslaukums, kurš agrāk bijis tirgus laukums, formas ziņā ir lēzeni ieslīps. Tādu to veidojuši senatnē, lai nokritušie priekšmeti un dubļi un netīrumi tiktu aizskaloti upē, bet laukums paliktu tīrs.
Ķieģeļu tilts  - viens no Kuldīgas simboliem. Tas tika uzbūvēts 19. gadsimtā un tika uzskatīts par platāko tiltu Eiropā.
Aktiera Ēvalda Valtera piemineklis - vecais aktieris viesmīlīgi aicina iedzert tasi tējas. Uzsakata, ka tas, kas apsēdīsies Valteram līdzās un iedzers tēju, nodzīvos līdz simt gadiem vai pat ilgāk.  
- Pēc tam dodamies pie ūdenskrituma Abavas rumba.

Apbrīnosim ūdenskritumu Abavas rumba, kas ir otrais platākais ūdenskritums Latvijā. Šis vienpakāpes ūdenskritums, kas plūst cauri dolomīta krācēm, izveidojās uz Abavas upes. Ūdenskritums ir 35 metrus plats un aptuveni 1 metru augsts. Upes dziļums ap ūdenskritumu ir neliels, tāpēc šī vieta ir ideāla atpūtai pie ūdens.

- Atgriešanās mājās ar lielisku garastāvokli!
Cenā ietilpst:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Grupas vadītāja- gida pakalpojumi

- Izmitināšanā viesnīcā
- brokastis
      - Labs garastāvoklis!
      - Pozitīvas emocijas!

Papildus izmaksas:  
- Jaunmoku pils 5.00/3.00 Eur
- “Pure Chocolate” ar siltas šokolādes degustāciju un meistarklasi – 7.00/6.00 Eur
- ekskursija pa Talsiem – 2.00 Eur
- Kuldīgas apskates ekskursija – 2.50 Eur
- audiogids – 0.50 Eur


Rezervēšanas standartnoteikumi:

 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā.
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 29247110 (+371) 26617848 info@mari.lv 09:00 - 18:00 (P.-Pt.), brīvdienas: sestdiena, svētdiena