NEIEPAZĪTĀ GRUZIJA!

Vispārīga informācija

Tušetija – tas ir neiepazīts un pirmatnējs kalnu rajons Gruzijā, kas vislabāk saglabājis to, ko pieņemts saukt par autentiskumu. Šis ir unikāls ceļojums, kurā Jūs redzēsiet Gruziju tādu, kādu to ir redzējuši tikai pavisam nedaudzi tūristi – atnākušu pie mums cauri gadsimtiem pirmatnēji neskatru. Jūs redzēsiet tās skaistumu, iegremdēsieties tās noskaņojumā, apbrīnosiet un apreibsiet no tās garšas ... Cilšu ciemati Tušetijā, kas rotāti ar torņiem un pilīm, joprojām glabā dzīves veidu, kas pastāvējis vēl pirms daudziem gadsimtiem.
Ceļojums ietver braucienu ar apvidus automašīnām pa kalnu ceļiem ar pasakaini skaistiem skatiem, pārgājienus pa kalnu takām uz visinteresantākajām senajām apdzīvotajām vietām un gleznainākajiem dabas objektiem. Iepazīšanos ar tradicionālās gruzīnu virtuves un vīna darīšanas bagātībām, ko var baudīt tikai šeit un nekur citur Gruzijā.  Tušetija ir mājvieta satriecoši skaistiem, nelieliem augstkalnu ciemiem, kur vēl joprojām saglabājušās un godā turētas seno laiku tradīcijas. Savukārt brauciens pa šejienes ceļiem liek aizrauties elpai! Pārgājienu grūtības pakāpe ir zema: patīkamas pastaigas pa skaitām kalnu takām bez smagām mugursomām, zirgu izjādes un dabas baudīšana!

Visas ekskursijas iekļautas cenā!

1 diena: 19.06.19. (trešdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi.
Transfērs un agrā iekārtošanās  viesnīcā Light House 3* Tbilisi.
 
2 diena: 20.06.19. (ceturtdiena). Tbilisi – mana mīļā un dārgā!. Gruzijas svētvietas – Džvari un Mcheta.
Vēlas brokastis viesnīcā. Lielā apskates ekskursija – iepazīšanās ar Tbilisi vēsturisko centru. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet: Cminda Samebu -  Sv. Trīsvienības baznīcu – vienu no lielākajām pareizticīgo katedrālēm pasaulē;  Metehi templi un leģendārā Tbilisi dibinātāja cara Vahtanga Gorgasili pieminekli un pa trošu ceļu pacelsieties svētajā Mtacminda kalnā, no kurienes paveras aizgrābjoša pilsētas panorāma. Šeit Jums būs iespēja papusdienot vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā  -“Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē!! (par pap. maksu: no 25 lariem). Pēc pusdienām dosimies uz Abanotubani kvartālu ar slavenajām sēra pirtīm, kurās mīlēja atpūsties Puškins un Dimā, un pastaigāsimies pa Šardena ielu ar mājīgām kafejnīciņām un suvenīru veikaliņiem, Ciānas baznīcu un amizanto Rezo Gabriadzes leļļu teātra pulksteņtorni. Šaurās vecpilsētas ieliņas, vīna pagrabi un gleznu galerijas glabā Tbilisi senatnes aristokrātisko garu, bet, pārejot pa stikla “Miera” tiltu uz Kūras upes kreiso karastu, Jūs nonāksiet modernajā Rike parkā starp savādām skulptūrām un ar funikilieri nokļūsiet pie Narikala cietokšņa, kas uzcelts klints virsotnē jau 4. gs. un ir pati senākā Tibilisi daļa.
Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju  – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli. Vakarā brīvajā laikā iesakām apmeklēt slavenās sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Light House 3* Tbilisi.
 
3 diena: 21.06.19. (piektdiena). Kahetija – vīna darīšanas dzimtene, Telavi, mīlestības un mākslas pilsēta Signagi, Cinandali.
Brokastis viesnīcā. Ceļs uz Kahetijas reģiona galvaspilsētu Telavi.  Mēs izbaudīsim Tsivi un Gambora kalnu pāreju skaistumu, labvēlīgos laika apstākļos šeit paveras fantastiski skati. Kāda tā ir laime – atrasties tieši zem pašām debesīm, 1650 m augstumā! Apskates ekskursija pa seno Alazanas ielejas pilsētu, kuras centrā stāv gadsimtiem vecs platāna koks, kura aptuvenais vecums ir 900 gadi. Apmeklēsim vietējo tirgu – garšvielas, sieri, čurčela un citas gruzīnu delikateses. Ekskursijas turpinājumā – brauciens uz kņazu Čavčavadze dzimtas muižu Cinandali. Šeit Jūs gaida pastaiga pa skaisto muižas dārzu, iepazīšanās ar kņazu dzimtas vēsturi, stāsts par A. Gribojedova  un 16 gadīgās gruzīnu kņazes Nino Čavčavadzes mīlestību un iejušanās tā laika atmosfērā. Pēc tam mēs apstāsimies Signagi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazanas ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā. Suvenīru veikaliņu apmeklējums, kur var nopirkt vīnu, aromātiskas garšvielas, čurčelu, sieru un suvenīrus. Atpūta un nakts viesnīcā Alazani Valley Hotel 3*.
 
4 diena: 22.06.19. (sestdiena). Ceļs uz Tušetiju – Virs mākoņiem!
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Tušetiju. Kalnu grēdu ieskauta, Tušetija iezīmējas ar mežonīgām klinšu aizām, mirdzošiem maziem kalnu ezeriņiem un dziednieciskiem minerālūdens avotiem. Šo reģionu raksturo floras daudzveidība un visvecāko relikto augu pārpilnība mežos, kas piešķir ainavai unikālu kolorītu. Tušetijas kalnu nogāzes un nepārejamās klintis ir mājvieta tūriem.  Šeit var satikt kalnu antilopes sernu, briežus, lāčus, lūšus ... Pinkainie kaukāza aitu suņi kalnu pļavās apsargā daudzgalvainos aitu ganāmpulkus. Abano pāreja ir augstākā kalnu pāreja Gruzijā un Kaukāzā. Ceļš paceļas 2960 m augstumā virs jūras līmeņa. Bez apbrīnojami skaistiem kalnu skatiem un alpīnajām pļavām, šeit mutuļo arī karstie sēra avoti, kuros peldēties var visu gadu. Mūsu džipi dosies pa augstkalnu serpantīnu cauri strautiem, gar pašu aizas malu un tie, kuriem būs drosme pavērties pa mašīnas logu, baudīs elpu aizraujošus skatus, kas paliks atmiņā uz mūžu.
Ierašanās Omalo apmetnē, pusdienas. Omalo apmetne ir neliels augstkalnu ciemats Alzani upes krastā Pankisi aizā. Šeit Jūs varēsiet izbaudīt īstu atpūtu no visa un visiem, jo  - mobilā telefona zona ir... nepieejama!! Omalo ir sadalīta divās vēsturiskās daļās – Augšējā un Apakšējā.  Jūs varēsiet doties nelielā pastaigā pa apkārtni un apskatīt etnogrāfijas muzeju zem atklātām debesīm. Omalo augšējā daļā, kas atrodas 2071 metra augstumā, atrodas viena no iespaidīgākajām seno sargtorņu grupām Gruzijā. Šo kompleksu sauc par Keselo cietoksni. Sargtorņi atrodas augstas klints virsotnē, no kuras paveras skats pār gandrīz visu Tušetiju. Tieši šeit satiekas un pārklājas kalnu aizas no kurām sastāv šī zeme. Vakariņas un nakts Augšējā Omalo - Guest House Shina (http://shina.ge).
 
5 diena: 23.06.19. (svētdiena).  Tušetija: Šenako un Diklo – pikniks dabā  - mēs svinam Ligo!
Brokastis Guest House Shina. Šodien mēs apmeklēsim Šenako un Diklo ciemus. Attālums līdz pirmajam no tiem ir tikai 4 kilometri, bet stāvā aiza padara ceļu ne tik vienkāršu kā tas var likties no pirmā acu uzmetiena. Šenako atrodas gandrīz tik pat augstu kā Omalo. Šeit atrodas Tušetijā vienīgais darbojošais templis Sameba – 1843. gadā celtā Trīsvienības baznīca. Pusdienas Šenako. Slaveno hinkāļu gatavošanas meistarklase. Diklo ciems atrodas gandrīz pie pašas Dagestānas robežas. Šeit Jūs redzēsiet viduslaiku cietokšņa, kurš aizsargaja Tušetiju no iebrukumiem, drupas. Leģenda stāsta, ka reiz šaja cietoksnī tikai 16 karavīri 18 dienas aizstāvējās pret ienaidnieka daudzu tūkstošu karavīru armiju. Ciemata vidū ir kapela, kurā sievietēm ieeja ir aizliegta. Diklo ciemats ir viena no gleznainākajām vietām Tušetijā, nepalaidiet garām momentu visfantastiskākajām fotogrāfijām un selfijiem, pirms mēs atgriežamies Omalo. ..
Vakarā – Līgosim, Svinēsim! Jāņu nakts ugunskurs zem zvaigžņotām debesīm, pikniks ar šašliku, vīnu un čaču. Vainagu pīšana un dziesmas pie ugunskura. Atpūta un nakts Augšējā Omalo - Guest House Shina.
 
6 diena: 24.06.19. (pirmdiena).  Tušetija: Gomecarskas aiza  - Dartlo – Dochu – Kvavlo – Bočorma - Česho - izjāde ar zirgiem!
Brokastis Guest House Shina. Šodien jūs sasniegsiet Pirikita-Alazani kalnu aizas augšgalu – tās sākuma punktu - un apmeklēsiet vairākus senos tušetiešu ciematus. Dartlo ir viens no skaistākajiem ciemiem visā Tušetijā. Tas atrodas 2000 metru augstumā virs jūras līmeņa,  Pirikita-Alazani kalnu aizā. Ciematā, bez pilīm, ēkām un torņiem, ir saglabājušās arī kristiešu baznīcu drupas. Senatnē ienaidnieki bieži uzbruka vienam no Dartlo torņiem. Šim tornim bija 6 stāvi, pirmajā tika turēti gūstekņi, otrais līdz piektais stāvi kalpoja par patvērumu bērniem un sievietēm, bet sesto stāvu uzbrukumu laikā izmanoja karavīri. Pusdienas Dartlo. Tradicionālo tušetiešu ēdienu gatavošanas meistarklase un slavenā vietējā alus degustācija. 
Ekskursijas turpinājumā dosimies apskatīt Dochu ciemu, kurš atrodas uz stāvas klinšu pārkares, priežu mežu un alpīno pļavu ielokā, iegriezīsimies arī Kvavlo ciemā, kura galvenie apskates objekti ir UNESKO mantojuma sarakstā iekļautie senie sargtorņi un cietokšņi. Tālāk brauksim uz gleznaino Bočorma ciematu Gomecarskas aizā un Česho ciematā vēlreiz palūkosimies uz vēsturiskajiem kalniešu sargtorņus. Šeit mēs atstāsim džipus un nākamos 5 kilometrus dosimies skaistā izjādē ar zirgiem! Atgriešanās Omalo. Vakariņas un nakts Augšējā Omalo - Guest House Shina.
 
7 diena: 25.06.19. (otrdiena). Tušetija – Kahetija.
Brokastis Guest House Shina. Ir pienācis laiks atvadīties no aromātiskās zaļumu un ziedu smaržas, kura virmo pār Tušetijas mežiem un pļavām. Pēdējais skats uz Keselo torņiem un sniegotajām kalnu virsotnēm, atkārtota Abano kalnu pārejas šķērsošana, un lūk, Jūsu priekšā atkal paveras ziedošā Alazanas ieleja. Izbraukšana uz Kahetiju, uz Kvareli pilsētu. Izvietošanās un atpūta viesnīcā Chateau Kvareli 3*.
 
8 diena: 26.06.19. (trešdiena). Kahetija: Kvareli – atpūta pie Ilji ezera - Kindzmarauli vīna korporācija – ciemos pie vīndara Getiašvili - kahetiešu dzīres ar dziesmām un tostiem.
Brokastis viesnīcā. Atpūta un peldēšanās Iljas ezerā. No vienas puses ezeru ieskauj gleznaini pakalni ar lapkoku mežiem, bet no otras puses - atpūtas parks un restorāni.  Grēks būt Kahetijā un nenogaršot īstu “Kindzmarauli”. Tāpēc mēs pa ceļam noteikti apmeklēsim vienu no pazīstamākajām un lielākajā vīna rūpnīcām Kindzmarauli. Šet Jums pastāstīs visu par gruzīnu vīnu! Iemācīs to pareizi dzert un izvēlēties labu dzērienu. Jums būs iespēja iepazīties ar īsta gruzīnu vīna gatavošanas tehnoloģiju un protams nodegustēt lieliskos vīnus, kuru garša ir neaizmirstama.  Izmantojiet iespēju nopirkt lieliskos vintāžas vīnus!
Ģimenes vīna pagraba – marani apmeklējums pie vietējā vīndara Getiašvili ciematā. Jums būs lieliska iespēja iepazīties ar kahetiešu zemnieku darba ikdienu, nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri (lielām māla krūkām , kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Mēs cepsim maizi, gatavosim hinkāļus, šašliku un gruzīnu saldumus.
Noslēgumā Jūs gaida īstas gruzīnu dzīres ar tradicionālajiem gruzīnu ēdieniem, mājas vīnu un slaveno gruzīnu daudzbalsīgo dziedājumu! Vakarā izbraukšana uz Tbilisi. Transfērs uz lidostu.
 
9 diena: 27.06.19. (ceturtdiena). Atgriešanās majās.
Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.07:15* ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cena: 1200 € 1100 € 

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Lidojums: Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 2 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tbilisi;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 2 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Kahetijā;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 3 naktis ar brokastīm un vakariņām 3* viesnīcā Tušetijā;
- Transfēri pēc programmas;
- Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
- Brauciens ar džipiem Tušetijā;
- Rācija un austiņas brauciena laikā ar džipiem Tušetijā;
- Ekskursiju un transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
- Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
- Izjāde ar zirgiem;
- Hinkāļu gatavošanas meistarklase;
- Tušetiešu ēdienu gatavošanas meistarklase un vietājā alus degustācija;
- Līgo svētku pikniks ar šašliku un vīnu Tušetijā;
- Mielasts ar folkloras programmu vīna pagrabā Kahetijā ar šašliku un vīnu, maizes, čurčelas un hinkāļu pagatavošanas meistarklasi;
- Vīnu degustācija;
- Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
- Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 10 €.
 
Papildus izdevumi pēc izvēles:
- Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5€.

Rezervēt