CEĻOJUMS UZ GRUZIJU UN ARMĒNIJU

Vispārīga informācija

• Dzīvošana 3* viesnīcās ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā) 

Iegādājoties ekskursiju paketi
no 549 €

Bez ekskursijas paketes iegādes
no 718 €
 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS

Lidojums Tbilisi - Rīga
Rokas bagāža 8 kg
Nododamā bagāža līdz 23 kg
7 naktis 3* viesnīcās ar 6 brokastīm.
Grupas vadītāja pakalpojumi
Lidojums Rīga - Erevāna
Pasažieru nodevas

EKSKURSIJU-TRANSPORTA PAKETE 189 €

Ekskursija Tbilisi  
Ekskursijas brauciens Erevāna, Ararata rūpnīca  
Transporta apkalpošana  
Ekskursijas brauciens uz Gjumri pilsētu  
Ekskursijas brauciens uz Akhtalas baznīcu un klosteru kompleksu  

EKSKURSIJAS TIEK APMAKSĀTAS UZ VIETAS
(PĒC VĒLĒŠANĀS)

Ekskursijas brauciens uz Kahetiju, Bodbe, Signagi 35.00€
Ekskursijas brauciens uz Sevana ezeru un Sevanavanku, Gegardas klosteris un Gārnija templi 30.00€
Svētku vakariņas ar mūziku un dejām 37.00€
Pusdienas Gjumri 18.00€
 

1.DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu tikšanās laiku un vietu skatieties mūsu mājas lapā 1-2 dienas pirms tūres).

Lidojums Rīga- Erevānu ~23:15-04:30.

2.DIENA

Ierašanās. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta.

Brokastis.

Sāksim ekskursiju ar Armēnijas galvaspilsētas – Erevānas apmeklējumu, kura ir kultūras, ekonomiskais un politiskais centrs. Erevānieši nekad nesteidzas, bez steigas ejot pa pilsētas bulvāriem, var šķist, ka pilsētā ir mūžīgās brīvdienas. Lielākā daļa ēku pilsētas centrā ir dekorētas ar sārtas krāsas akmeņu flīzēm.

Ekskursiju brauciens Erevāna, Ararata rūpnīca (ieejas biļete rūpnīcā tiek apmaksāta papildus – 12 €),

Ečmiadzinas katedrāles apmeklējums. Tā ir visvecākā baznīca pasaulē un armēņu garīgais centrs. Ečmiadzinas muzeja apmeklējums. Pusdienas privātajā sektorā! Mums tiks pasniegtas pusdienas ļoti skaistā privātā sektora (piemaksa 17 €), namā , kura saimnieks audzina bērnus no bērnu nama. Šeit bērni mācās gatavot tradicionālos armēņu ēdienus un pavada laiku radošās nodarbībās. Pēc gardām pusdienām būs iespēja apskatīt šī viesmīlīgā nama mākslas galeriju. Kā arī apmeklēt darbnīcu, kur varēs iegādaties bērnu veidotos suvenīrus.

Ararata konjaka rūpnīcas apmeklējums. Armēņu konjaks Ararats ir viens no labākajiem pasaulē, un šīm zīmolam ir sava unikālā vieta pasaules lielāko uzņēmumus sarakstā.

Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.

3.DIENA

Brokastis.

Brīvs laiks vai pēc vēlēšanas ekskursijas brauciens uz Gegardas klosteri,Gārnija templi un Sevanas ezeru un klosteri Sevanavank (papildus maksa 30 €).

Gegardas klosteri. Apskatīsim baznīcu, kura celta XIII gs un alu tempļus, kas tika celti pirms tūkstoš gadiem vēl pagānu laikos, kurus vēlāk pārvērta par dievnamiem. Piemineklis iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Brīvais laiks, iespēja paēst un piedalīties meistarklasē (par papildus maksu 18 €). Gārnija pagānu tempļa apskate. Piemineklis iekļauts UNESCO sarakstā (papildus apmaksa par ieejas biļetēm ~ 5 eiro).

Mēs apmeklējam Sevanas augstkalnu ezeru, vislielāko ne tikai Armēnijā, bet visā Kaukāza reģionā. Tas atrodas 1900 metru augstumā virs jūras līmeņa. Lai cik arī nebūtu karsts ielejā, šeit vienmēr ir patīkami svaigi. Sevana ezers ir vulkāniskas izcelsmes, ainava šeit ir ļoti gleznaina: ar priedēm apaugušas kalnu nogāzes, alpu pļavas, stepes un savvaļas pludmales. Visa apkārtējā teritorija ir nacionālā parka zona. Ezera pussalā atrodas viena no pazīstamākajām Armēnijas apskates vieta - Sevanavanka klosteris, kas atkal darbojas mūslaikos. Agrāk šeit aiz drošajām sienām atradās vairākas baznīciņas, sardzes tornis, klostera celtnes un saimniecības ēkas. Zināms, ka 921. gadā mūki pat piedalījās kaujās ar arābu iebrucējiem, un Armēnijas ķēniņš pateicoties mūku atbalstam - uzvarēja. Līdz mūsdienām saglabājušās divas baznīcas - Surba Arakeloca baznīcas (874. g.) un Surba Karapeta (305. g.).

Atgriešanās viesnīcā.

4.DIENA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana.
Dodamies ekskursijas braucienā uz Gjumri pilsētu, kuru dēvē arī par Armēnijas kultūras galvaspilsētu. Šeit ir ļoti labi saglabājies pilsētas vēsturiskais centrs ar skaistām 19.-20. gs ēkām, daudziem muzejiem, kuros varat iepazīties ar Gjumri vēsturi.. Mēs dosimies pastaigā pa Gjumri vēsturisko centru, lai iepazītu tās nozīmīgās vietas: Vardananta laukumu, armēņu baznīcu, Kešišjanu un Dzitohcjanu ģimeņu mājas. Iepazīsimies ar vietējiem ielu māksliniekiem , kuri atdarina Bossa un Matīsa stilus. Uzzināsim krievu baznīcas Plpan Žan aizraujošo stāstu un daudzus citus interesantos notikumus pilsētas vēsturē. Tiem, kas vēlēsies, būs iespēja ielūkoties aktiera Mgera Mkrtčjana un dzejnieka Avetika Isaakjana muzejos.
Pusdienas (par papildus maksu 18 €)

Nakts viesnīcā

5.DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Ceļš uz Gruziju.

Ahtalas baznīcas un klosteru kompleksa apmeklējums. Ahtalas pili 10. gs. ir uzcēlis armēņu karalis Dāvids. 1188. gadā tika uzcelta Sv. Dievmātes baznīca, kuras sienas klāj 12.-13. gs. freskas. Piedāvajām pusdienas (piemaksa 17 €).

Šeit varēsiet redzēt viduslaiku pirti, pasaulē pirmo pieminekli laulības gredzeniem, armēņu karaļu pils drupas, Kaukāzā senāko rūpnīcu, kā arī virkni citu interesantu pieminekļu… Tālāk redzēsim Ahpata klosteri, kuru 977. gadā uzcēlis armēņu karalis Ašots III. Tas ir viens no skaistākajiem kultūras un garīguma pieminekļiem. Šeit darbojās pirmā universitāte Armēnijā, kura tika atklāta 10. gs. Piemineklis ir iekļauts UNESCO sarakstā.

Robežas šķērsošana.Ierašanās Tbilisi.

Nakts viesnīcā.

6.DIENA

Brokastis.

Ekskursija pa Tbilisi pilsētu. Tbilisi ir viena no skaistākajām Aizkaukāza pilsētām. Šeit daba it kā saplūst ar cilvēka rokām radīto, atstājot savas pēdas uz arhitektūras objektiem un veseliem ansambļiem. Ekskursijas laikā mēs dosimies augšup kalnos ar funikulieri uz Narikala cietoksni –visslavenāko un senāko Tbilisi vēstures pieminekli. Tā komplekšā ir apkopota dažādu laikmetu liecības. Pilsētas iedzīvotāji dēvē cietoksni par “pilsētas dvēseli un sirdi”. Cietoksnis celts IV gs. Sololakas kalnu grēdas virsotnē. No šejienes paveras brīnišķīgas ainavas uz kuru fona katrs, kurš šeit ir nokļuvis iemūžina sevi fotogrāfijā.

Tālāk mēs dodamies uz vecpilsētu, un nokļūstot uz pilsētas laukuma, varēsim vēlreiz aplūkot Narikāla cietokšņa drupas pilsētas augšējā daļā. Pilsētas teritorija ir sēra pirts vieta. Karsto sērūdeņraža ūdeni iegūst no avotiem, kas tek no Tabori kalna. Savu laiku pilsētā bija uzceltas speciāli aprīkotas vietas, kur varēja piestāt karavāni, kā arī tirdzniecības nami un amatniecības darbnīcas. Gājēju ekskursijas laikā pa vecpilsētas ieliņām jūs redzēsiet pieminekli vienam no mūslaiku labākajiem režisoriem - Sergejam Parajanovam. Pasaule tiltu – mūsdienu arhitektūras šedevru, pastaigāsimies pa Rikes parku – jaunu atpūtas zonu Tbilisi centrā gar Kūras upi.

Nakts viesnīcā Tbilisi.

7.DIENA

Brokastis.

Brīvs laiks vai pēc vēlēšanas ekskursijas brauciens uz " Kahetiju, Bodbe, Signagi" (papildus maksa 35 €).

Brauciens uz Gruzijas vēsturisko austrumu reģionu – Kahetiju. Vīnogulāju apgabals, kas ir brīnumaina vieta vīna darināšanai.

Apmeklēsim Gruzijas Vīna rupnīcu (papildu maksa ieejas biļetei ~no 7 €).

Tālāk dosieties uz Bodbe, slaveno sieviešu klosteri Gruzijā, kas ir vispāratzīts Gruzijas svētums. Klosteri dibināja Sv. Nino apbedīšanas vietā, un tas ir viena no pirmajām kristiešu kulta celtnēm Gruzijas teritorijā. Saskaņā ar leģendu, klosteri dibināja pēc cara Miriana pavēles, Nino laikabiedra. Te būs iespēja nobaudīt „klostera maltīti” (papildus maksa 17 €). Visi tā ieņēmumi tiek virzīti jaunā dievnama celšanai par godu Sv. Nino vecākiem. Pēc pusdienām Jūs varēsiet apmeklēt Sv. Nino kapu un iedomāties savu vislielāko vēlēšanos, leģenda vēsta, ka visas vēlēšanas piepildās.

Divu kilometru attālumā no Bodbe atrodas Signagi– mīlestības pilsēta, uz kurieni arī vedīs tālākais ceļš. Pilsēta ir radusies nojauktā cietokšņa vietā, tāpēc tā ir it kā ieskauta trīsstūrī, ko veido labi saglabājusies cietokšņa siena, torņi un vārti. Pilsētā ir saglabāti 19. gs. dzīvojamo māju arhitektūras paraugi Dienviditāļu klasicisma stilā ar gruzīnu elementiem. No jebkura cietokšņa torņa paveras skats uz Alazanas ieleju.

Vakarā (pēc vēlēšanās) būs iespēja nobaudīt vakariņas vienā no labākajiem valsts restorāniem. Te varēsiet baudīt gruzīnu ēdienus, folkloru, dzīvo mūziku un dejas! (papildu maksa 37 €)

Nakts viesnīcā.

8. DIENA

Numuriņu atbrīvošana.

Transfērs uz lidostu.

Lidojums Tbilisi-Rīga (~05:25-08:55)

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Piemaksa par izmitināšanu vienvietīgos numuriņos, ja ceļojat viens/a 150.00€
Piemaksa lidojumiem no Tallinas no 100.00€

APMAKSA UZ VIETAS

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
Tūrisma nodeva, kura tiek ieturēta no visiem tūristiem, kas iebrauc un uzturās valstī. Nodevas apmērus nosaka konkrētās valsts vietējās municipalitātes administrācija

SVARĪGA INFORMĀCIJA

Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā "Izbraukšanas grafiks" 1-2 dienas pirms brauciena
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera
Ekskursijas var notikt gida pavadībā latviešu, krievu vai angļu valodā (atkarībā no tā, kādā valodā to pieprasīs 60% grupas dalībnieku)

● Tūrisma pakalpojuma piemērotība personām ar ierobežotām pārvietošanas spējām:
Tūrisma pakalpojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanas spējām.

● Apmaksas kartība:
Piesakoties uz ceļojumu, klients iemaksā tūroperatoram avansa maksājumu 30% (trīsdesmit procenti) apmērā no ceļojuma kopējās summas.
Ceļojuma samaksu pilnā apmērā klients un klienta ceļabiedri veic ne vēlāk kā 45 (četrdesmit piecas) dienas pirms ceļojuma sākuma.

● Tūrisma pakalpojuma nodrošināšanas nosacījumi:
Tūrisma pakalpojums notiks tikai tad, ja tam būs pieteikusies grupa ne mazāk kā 20 cilvēku sastāvā.

Gadījumā, ja ceļojums nav garantēts un minētais minimālais grupas sastāvs netiek sasniegts, tūroperators ir tiesīgs izbeigt šo līgumu:
- 20 (divdesmit) dienas pirms ceļojuma sākuma, ja tas ilgst vairāk nekā 6 (sešas) dienas;
- 7 (septiņas) dienas pirms ceļojuma sākuma, ja tas ilgst no 2 (divām) līdz 6 (sešām) dienām;
- 48 (četrdesmit astoņas) stundas pirms ceļojuma sākuma, ja tas ilgst mazāk nekā 2 (divas) dienas.

Atkāpšana no līguma:
● Gadījumā, ja klients vienpusēji atkāpjas no līguma, tūroperatoram neatkarīgi no atteikšanās iemesla, ir tiesības ieturēt līgumsodu 10% (desmit procenti) no kopējas pasūtījuma cenas, kā arī sekojošus maksājumus:
- ja līdz brauciena sākumam atlikušas 45 — 30 dienas — klients zaudē 25 % (divdesmit pieci procenti) no Kopējas pasūtījuma cenas;
- ja līdz brauciena sākumam atlikušas 29 — 20 dienas — klients zaudē 50 % (piecdesmit procenti) no Kopējas pasūtījuma cenas;
- ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk par 19 dienām — klients zaudē 100 % (simts procenti) no Kopējas pasūtījuma cenas;
- Eksotiskajiem ceļojumiem (piem. Japāna, Austrālija, Malaizija, Taizeme, Indonēzija, Ķīna, Brazīlija, Indija, Dienvidkoreja, Filipīnas, Singapūra, un tml.): ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk par 45 dienām - klients zaudē 100 % (simts procenti) no Kopējas pasūtījuma cenas;

Gadījumos, kad ir nepieciešama 100% summas priekšapmaksa par pakalpojumu (tūrisma aģentūra informē klientu kad viņš piesakās uz ceļojumu) — klients, vienpusējas atkāpšanās no līguma gadījumā, zaudē 100 % (simts procenti) no pakalpojuma summas;

Gadījumā, ja klients atsakās no ceļojuma, un tūroperators veicis kādas iemaksas par Klientu (piemēram, apmaksājot aviobiļetes, veicot viesnīcas rezervāciju, apmaksājot avansu pārvadātājam) un nav iespējams šo faktisko izdevumu summu atgriezt, tad šī summa tiek ieturēta no klienta veikta avansa maksājuma, pilnā apjomā.

Tūroperators ir tiesīgs atsevišķos gadījumos noteikt atšķirīgu atteikšanas no ceļojuma un ceļojuma atcelšanas kārtību un termiņus, par to informējot klientu pirms šī Līguma noslēgšanas.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 29247110 (+371) 26617848 info@mari.lv 09:00 - 18:00 (P.-Pt.), brīvdienas: sestdiena, svētdiena