Viduslaiku svētki Mjadininku pilī! NEW!

Vispārīga informācija

Traķi - Viļņa
Izbraukšana no Daugavpils 

Ierašanās Traķos

Traķi – īsta „pilsēta uz ūdens” , pilsēta starp 3 ezeriem, kas atrodas 28 km attālumā no Viļņas.  Te uzceltās 3 pilis liecina par šīs vietas nozīmīgumu valsts dzīvē.  Zaudējot savu militāro nozīmi, šī vieta vēl ilgi bija Lietuvas valdnieku rezidence. 

Ekskursija Traķu pilī.

Traķu ezerpils – vienīgā  Austrumeiropas pils, kas celta uz nelielas ezera salas. Domājams, ka pils būvniecību uzsāka 14. gs. beigās Lietuvas dižkunigaiša Ģedimina dēls Ķēstutis, bet 15. gs. sākumā pabeidza Ķēstuta dēls – Vītauts Dižais. Citi avoti vēsta, ka pils būvniecība un remontdarbi turpinājušies vēl arī 15. gs. 30. gados. Pēc Grīnvaldes kaujas 1410. g., kad Polijas un Lietuvas apvienotais karaspēks karaļa Jagaiļa vadībā sagrāva Vācu ordeņa karaspēku, pils zaudēja savu stratēģiski - militāro nozīmi un kļuva par Lietuvas valdnieku dzīves vietu. Mūsdienās Traķu ezerpils ir viens no visvairāk apmeklētajiem Lietuvas tūrisma objektiem. Tajā izvietots vēstures muzejs, kura ekspozīcija iepazīstina par Traķu vēsturi. Līdz pilij nokļūsim pa diviem tiltiem.

Katru gadu Traķu pilī notiek viduslaiku kultūras festivāls.   Festivāla programmā ir daudz dažādu pasākumu, kas vēsta par viduslaiku dzīvi Traķos.  

Svētku laikā var redzēt viduslaiku dejas un klausīties viduslaiku mūziku. Norit folkloras koncerti un teatralizēti uzvedumi.  Ikvienam apmeklētājam ir iespēja darboties amatnieku darbnīcās un iepazīties ar bruņinieku ieročiem, piedalīties bruņinieku turnīros, šaut ar loku, arbaletu. Tiek piedāvātas zirgu izjādes un viduslaiku maltītes.   Traķu vēstures muzeja kulinārijas entuziasti gatavo neatkārtojamus ēdienus. 

Svētku gaisotni bagātina liels gadatirgus un  viduslaiku tēli – klauns, burves, mūki un  bende.

 Pasākuma kulminācija, protams, ir bruņinieku turnīrs.  

Ierašanās Lietuvas galvaspilsētā – Viļņā.

Lietuvas galvaspilsētu Viļnu Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins nodibināja 1323.gadā, Neres upes krastā uzceļot pili. Šobrīd Viļna ir viens no apmeklētākajiem tūrisma galamērķiem un viena no interesatākajām Austrumeiropas pilsētām.  1994.gadā Viļņas vecpilsēta, kurai raksturīga unikāla gotikas, renesanses, baroka un klasiskā stila arhitektūru, tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.   

Viļņas vecpilsēta ir tās vēsturiskais centrs.  Daudznacionālā un daudzkonfesionālā pilsēta allaž piesaista viesus un apbur ar arhitektūras daudzveidību: šauro ieliņu labirintiem, baznīcām un kapelām, pilīm un torņiem. Aicinām arī Jūs sajust vecpilsētas dzīvo garu! 

Apskates kājāmgājēju ekskursija Vecpilsētā:  Austras vārti, Sv.Terēzes  Romas katoļu baznīca,   Sv. Gara baznīca un klosteris,  Viļnas katedrāle un Sv. Kazimira kapela, Katedrāles laukums, Rātslaukums,    Viļnas Universitāte,  Sv. Annas baznīca. Protams, arī Ģedimina tornis, no kura paveras neaizmirstami pilsētas panorāmas skati. Tas ir ir jāredz gan pašiem, gan jāparāda saviem tuviniekiem! 

Brauciena cenā ietilpst:

  • Brauciens ar autobusu
  • Gida un grupas vadītāja pakalpojumi 
  • Gids pakalpojums Traķu pilī

Papildus izmaksas:

  • Тraķu pussalas pils – 5 .00 Eur/ 2.50 Eur (pensionāriem, skolēniem, studentiem )
  • Тraķu pils – 8.00 Eur pieaugušajiem / 4.00 Eur pensionāriem, skolēniem, studentiem

Ieejas biļešu cenas var mainīties.

Rezervēšanas standartnoteikumi:

  • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
  • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
  • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Uzmanību!

  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   

Braucienam nepieciešamie dokumenti:

  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt