Vīna svētki Sabilē un atpūta pie jūras! NEW!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
27.07.2019 28.07.2019 2 75.00 € 70.00 €
Vispārīga informācija

Sabile – Ķemeri - Jūrmala
1.diena:
Izbraukšana no Daugavpils plkst. 5.30.

- Atbraukšana Kukšu muižā.
Kukšu muiža vēstures avotos pirmo reizi minēta 16 gs. 1856.gadā tika veikta ievērojama pārbūve. 2000.gadā šo īpašumu iegādājās kāds viesnīcas īpašnieks no Rīgas, un lēnām sāka muižas ēkas atjaunošanu. Un pēc gandrīz piecu gadu apjomīgiem restaurācijas darbiem muiža vērusi durvis saviem apmeklētājiem. Šeit apstājas laiks, un Jūs sajūtat pagājušo gadsimtu elpu. Greznie paklāji, mirdzošās lustras, antīkās mēbeles, gleznas, sienu gleznojumi un greznie logu dekori ieved Jūs neatkārtojamā 18 gs. pasaulē.
Katra telpa glabā savu stāstu par ēku īpašniekiem un aizgājušo gadsimtu mainīgo gaumi.
Muižas kungu māja gluži vai plīst no greznības un interjera priekšmetu pārbagātības, un tieši tāpēc tik ļoti atgādina muižas, kādas esam redzējuši vecās miera laiku fotogrāfijās. Lustras un mēbeles, trauki un grāmatas, gleznas un skulptūras... Mājīgums ir īstais vārds, kas izsaka Kukšu muižas pievilcību. Muižā ir skaista antīka porcelāna, vērtīgu glāžu, sudraba un zelta galda piederumu kolekcija.
Ēkā ir daudz greznu telpu: ar sarkankoka mēbelēm mēbelēts Dāmu buduārs krievu empīrisma stilā, Medību un/vai ēdamistaba, kas ierīkotā historisma stilā, Lielā zāle – visa bīdermeijera stilā, veranda… Ir arī Tējas istaba, un neticēsiet – pat Konjaka istaba, vīrišķību izstarojoša istaba Dancigas baroka stilā.

Pašreizējie īpašnieki ir pārveidojuši muižu par mājīgu viesnīcu. Šeit viesi vienmēr ir laipni gaidīti un viņiem ar prieku parāda māju un parku, papildinot ekskursiju ar interesantām detaļām no iepriekšējo īpašnieku dzīvēm.
- Pārbraukšana uz Sabili.
Sabile ir gleznaina Kurzemes novada Talsu rajona mazpilsēta.
- Apskates ekskursija pa Sabili.
- Leļļu dārzs.
Netālu no Vīna kalna, nelielā laukumiņā, var aplūkot vairāk nekā 200 dažādi ģērbtas (policijas darbinieki, sportisti, ģimenes un daudzi citi), dažāda lieluma salmu lelles.

- Sabiles Vīna kalns
Kalna virsotne atrodas apmēram 34 metru augstumā virs pilsētas un 115 m virs jūras līmeņa. Kopējā dārza platība – 1,5 ha.  Vīna kalnā regulāri tiek papildināti vīnogulāju stādījumi: te aug aptuveni 15 dažādu šķirņu vīnogulāju, pavisam aptuveni 650 stādu. Sabiles Vīna kalns pirmo reizi tika izveidots 14.–16. gadsimtā. Hercoga Jēkaba laikā (17. gadsimta vidū) vīnogulāju kultūra Sabilē papildināta ar jaunām šķirnēm, līdz ar to šeit attīstījusies vīnogu audzēšana. Ražoto vīnu dzēra ne tikai Hercoga apkārtnē, bet arī aiz Kurzemes robežas. Sabiles pilsētas ģerbonī ir attēlots vīnogu ķekars. 

Vīna svētki ir pilsētas galvenais pasākums! Tos rīko jūlija pēdējās nedēļas nogalē, sākot jau no 20.gs. beigām.
Ar katru gadu šis tradicionālais pasākums piesaista arvien vairāk apmeklētājus un pilsētas viesus. 
Viesi tiek izklaidēti ar dziesmām un dejām, tiek rīkoti gājieni un modes skates, ir atvērti amatniecības darbnīcas. Bet vissvarīgākais ir tas, ka ikvienam ir iespēja nobaudīt īstu vīnu no Vīna kalna. Būs arī un eksotiska: mājās gatavots zemeņu, aveņu, smiltsērkšķu, pieneņu un pat ceriņu vīns.
Sabiles Vīna kalns ir unikāls ar to, ka ir ticis ierakstīts Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā, kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīna dārzs, kur brīvā dabā aug vīnogas. Tomēr tas netraucē Sabiles vīndariem ražot vīnu ar savu īpašo garšu un aromātu.  

Svētku pasākumu apmeklēšana.

Brīvais laiks.

- Pārbraukšana uz SPA viesnīcu 3*, izmitināšana, atpūta pie jūras! http://www.hotelarkadia.lv/ru/spa-compleks/spa-centrs

Komfortabla viesnīca atrodas gleznainā vietā, tieši Lāčupītes krastā, 10 minūšu pastaigas attālumā  no jūras.

- Brīvais laiksAtpūta spa centrā.
Spa centrā ir:
 • Liels baseins -  no 1,4 līdz 1,8 m dziļumā, ūdens temperatūra 28°C
 • Bērnu baseins -  0,3 m dziļumā, ūdens temperatūra 32°C
 • Džakuzi  (4 vietas), ūdens temperatūra 38-40 ° C
 • Klasiskā sauna, tvaika sauna, pirts un sāls sauna.
- Nakšņošana viesnīcā.

2.diena.
- Brokastis, numuru atbrīvošana.

Pārbraukšana uz atpūtas centru „Valguma Pasaule”

- „Valguma Pasaule” jeb ”Baskāju taka
Baskāju takā var iet TIKAI ar basām kājām! Tā ir 2 km gara un ir veidota no dažādiem dabas un veiklības elementiem: oļiem, Valmieras stikla šķiedras zilajām stikla lodītēm, egļu un priežu čiekuriem, smiltīm, keramzīta gabaliņiem, mizu mulču un kastaņiem. Tā ir sajūtu taka, veselības un laba noskaņojuma taka, kas spēcina imunitāti, atslābina, mazina stresu un labvēlīgi ietekmē mugurkaulu! Valguma krastā bieži apmetās hercogs Jēkabs. Viņš bija iemīļojis medīt mežos ap Valgumu. Bet 20.gs. šo vietu apmeklēja valdības locekļi.
 Jūs gaida neaizmirstamas sajūtas!

- Pārbraukšana uz Ķemeriem 
Jūrmalas kā kūrorta ārstēšanas vēsture sākās tieši Ķemeros. Ķemeri atrodas 6 kilometru attālumā no jūras – starp ezeriem un purviem, kuros atrodas ārstnieciskie sērūdeņraža avoti. Tieši tādēļ šīs vietas attīstība ir bijusi saistīta ar vietējo purvu minerālūdeņu un dziedniecisko dūņu ārstnieciskajām īpašībām. Svētie Ķemeru avoti, kurus izmantoja tautas medicīnā, ārstiem bija pazīstami jau XVIII gadsimta beigās un XIX gadsimta sākumā, jau tajā laikā brauca šurp ar dažādām kaitēm ārstēties augstākās sabiedrības pārstāvji no Kurzemes. 1838.gadā Ķemeros tiek pabeigta pirmā valsts peldiestāde. Jau XX gadsimta 30. gados kūrorts bija ieguvis starptautisku popularitāti.
Mēs iesim pastaigā pa parku, kurš ir netālu no bijušās sanatorijas “Ķemeri”, ko par tās baltumu un diženu izskatu, mēdz dēvēt arī par „Balto kuģi”; ​​ nonāksim pie avota “Ķirzaciņa” (par avotu klīst leģenda, ka reiz kāds vecītis, kurš padzēries šī avota ūdeni, atguvis jaunību un vīrišķību), paskatīsimies uz rotondu Mīlestības salā un parunāsim par kūrorta viesu dzīvi.

- Pārbraukšana uz atpūtas vietu «Ragaciems»

Tas ir mazs zvejnieku ciems Rīgas jūras līča krastā. Tas ir plaši pazīstams ar saviem jūras gardumiem - par to vairākas reizes rakstījuši dažādi mediji, un pēdējos gados pat mūzikas festivāla «Jaunais viļņis» dalībnieki vairākkārt apmeklēja šo ciemu, lai nogaršotu vietējās delikateses.
Ragaciema Zivju tirgus ir izslavēts ar svaigi kūpinātām Baltijas jūras veltēm, kuras tiek pagatavotas pēc īpašām senlaiku receptēm un izceļas ar īpaši augstu kvalitāti. Bet pirms tirgus apmeklēšanas mūs gaida iepazīšanos ar uzņēmumu, kurā svaigi nozvejotas zivis iegūst izsmalcinātu garšu! Mums parādīs ražošanu, būs iespēja pat pašiem piedalīties ražošanas procesā, un pēc tam, protams, mūs uzaicinās pie galda uz zivju degustāciju!
- Jūrmalas gleznu privātgalerija

Baumas par šo “Tretjakova galeriju” miniatūrā jau ir izplatījušās visā pasaulē. Tūristi no Izraēlas un ASV, Francijas un Vācijas, Krievijas un Lielbritānijas, kuri ieradās Jūrmalā, pirmkārt, dodas uz šo privāto kolekciju muzeju nevis uz pludmali. Repina un Šiškina, Aivazovska un Levitāna, Rēriha un Ņesterova, Vasņecova un Serova gleznas… Aptuveni 500 gleznas un 70 ikonas...
Šeit gleznas netiek eksponētas, tie dzīvo, tie ir pie sevis mājās, tie karājas pie sienām, pie griestiem, stāv uz grīdas, dažreiz slēpjas viena aiz otras. Nav nevienas brīvas sienas. Gleznas novieto trīs un četrās rindās, no grīdas līdz griestiem. Un pat kāpņu starptelpas ir iesaistītas. Muzeja kolekcijas veidošanā piedalījās mākslas zinātnes pasaules slavenības: bijušais Tretjakova galerijas ģenerāldirektors Valentīns Rodionovs, Tretjakova galerijas direktorāta loceklis Oļegs Ivanovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Vladimirs Kozins un citi.
Šādu muzeju varēja radīt tikai ar zināšanām, prasmi un, bez šaubām, lielu mīlestību pret mākslu.
- Brīvais laiks Majoros - 1 stunda.
Cenā ietilpst:
 • brauciens ar komfortablu autobusu
 • grupas vadītāja pakalpojumi 
 • izmitināšana SPA viesnīcā divvietīgos numuros ar visām ērtībām
 • brokastis
 • apskates ekskursijas pēc programmas
 • spa centra apmeklējums
Papildizmaksas:
 • Kukšu muižas apmeklējums un ekskursija - 3.50 EUR
 • Valguma Pasaule - 5.00 EUR/3.00 EUR (skolniekiem un pensionāriem)
 • Jūrmalas gleznu privātgalerija 1.50 Eur
 • Zivju degustācija (zupa un kupinātas zivis (dažādi veidi) - 10 EUR (pēc vēlēšanās). Apmaksa birojā!
 • Zivju tirgus (iepirkšanās)
 • Spa procedūras (pēc vēlēšanās). http://www.hotelarkadia.lv/ru/spa-compleks/spa-proceduras

Cenas par ieejas biļetēm var mainīties!

Rezervēšanas standartnoteikumi:

 
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 25% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!

Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt