Maija Grāfa svētki! NEW!

Vispārīga informācija

Izbraukšana no Daugavpils.
Atbraukšana Rīgā.
- Fudkorts Rīgas Centrāltirgū! NEW!
Fudkorts vai kā to vēl sauc «Restorānu pagalmiņš»! Citiem vārdiem sakot - "viss zem viena jumta."
Ēdieni šeit katrai gaumei: picas, burgeri, zupas, pelmeņi, hotdogi, suši, Āzijas ēdieni, ēdieni pēc vietējām receptēm un citi kulinārijas gardumi.
Brīvais laiks pusdienām ~ 1 stunda.

- Rīgas Doma apmeklēšana. NEW!
Rīgas Doms ir viduslaiku perioda lielākā un viena no vecākajām sakrālajām celtnēm Latvijā, kā arī Baltijā. Rīgas Doms ir Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa katedrāle un Doma draudzes dievnams, galveno Latvijas ekumēnisko dievkalpojumu norises vieta, kā arī viens no Rīgas ērģeļmūzikas dzīves centriem, kas glabā vēstures, arhitektūras, kultūras un mākslas vērtības no dažādiem gadsimtiem.
Rīgas Doma ēka apvieno romānikas, agrīnās gotikas, baroka un jūgendstila iezīmes. Tas atrodas pašā Rīgas sirdī – Doma laukumā.  
Arhitektūras ansamblis ietilpst arī Krusta galeriju un Doma klosteri, kura teritorijā  atrodas vecākais pilsētas muzejs - Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Apbrīnojami, bet fakts: Rīgas Doms ir novietojies zemāk zemes līmeņa. Ja agrāk Domā kāpa augšā pa kāpnēm, jau šodien, lai atnāktu pie ēkas ziemeļu portāla ir vajadzīgs nokāpt pa 16 kāpnēm lejā.  
Rīgas Doma krusteja
13. gadsimtā celtā krusteja ir izcils agrās gotikas meistardarbs. Sākotnēji krusteja savienoja Rīgas Domu ar klosteri – augstākās garīdzniecības padomes jeb domkapitula mītni.
Krustejā apskatāmas vairākas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijas:

 • lielgabali un to piederumi;
 • kapa plāksnes;
 • Rīgai zudušu celtņu akmens dekoru un metālkalumu fragmenti;
 • Pētera I pieminekļa ģipša kopija;
 • arheoloģiskajos izrakumos iegūtie materiāli, to skaitā Doma dārzā uzietais varbūtējais lībiešu elktēls – Salaspils akmens galva;
 • nišās virs arkādēm izvietoti dzimtu, biedrību un korporāciju ģerboņi.
Īstais Rīgas Doma lepnums un rotājums ir tā ērģeles, kas kļuvušas par savdabīgo Latvijas mūzikālo emblēmu. Doma ērģeles ir viens no visvērtīgākajiem vēstures mūzikas instrumentiem pasaulē, bet mūsdienās ietilpst vislielāko ērģeļu skaitā visā Eiropā. Rīgas Doms ir vieta, kuru negribas atstāt: šeit jūtas pilsētas burvīgums, šeit nāk domas par galveno, šeit diža mūzika skan, kas dvēseles stīgas skar.

- Maija Grāfa svētki! NEW!

Maija grāfa svētki ir viduslaiku festivāls, kas XV-XVI gs. noritēja Hanzas savienības pilsētās. Maija grafs simbolizējis pavasara atnākšanu, šie svētki bija saistīti ar pagānu tautu svinībām, kas bija veltītas pavasara siltākā mēneša - maija - atnākšanai. Svētku laikā tika rīkotas izturības, precizitātes un fiziskā spēka sacensības starp jauniem vīriešiem ar mērķi atrast stiprāko un prasmīgāko pilsētas aizstāvi. Šīs tituls tika piešķirts uz veselu gadu.
Šodien Maija Grāfa svētki dzīvo un attīstās kopā ar Rīgu! Tas ir spilgts pavasara karnevāls, kurā apvienojas visi pilsētas, nācijas un kultūras dzīves laikmeti. Krāšņi kostīmi, bruņinieku turnīri pieaugušajiem un bērniem, viduslaiku atrakcijas un spēles, tirgus, uguns šovs, klauni un pantomīma, ķekatas un teātris – tas viss apmeklētājus svētkos, kas turpināsies līdz pat pašam vakaram!
Šodien šī skaistā senā tradīcija tiek papildināta un attīstīta, iekļaujot modernās vīzijas un jaunus starpukultūras slāņus. Pasākums ir kļuvis par multifestivālu, kurā ietilpst kā mākslas virziens - skatuve, dejas, dažādi šovi, tā un cīņas - bruņinieku turnīrs un zobenu cīņas, un arī ielu mākslas elementi, teātra izrādes. Ar šo harmoniju festivāls atspoguļo Rīgas pilsētas garu, kurā harmoniski tiek apvienota senatne ar šodienu.
Visgalvenākais ir apmeklētāju un festivāla dalībnieku koši un krāsaini tērpi, pateicoties kuriem svētki kļūst par īstu karnevālu, kuru apvieno unikāla fantāzija! 

Izbraukšana uz Daugavpili ar labu noskaņojumu un pozitīvām emocijām!

Cenā ietilpst:
 • brauciens ar komfortablu autobusu
 • izveidotais maršruts
 • grupas vadītāja pakalpojumi 
 • labs noskaņojums
 • pozitīvas emocijas
Papildizmaksas: (apmaksa birojā)
 • Rīgas Doma apmeklēšana – 5.00/3.00 Eur
Cenas par ieejas biļetēm var mainīties! 
 • Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!
 • Ieejas biļešu cenas un valūtas kurss var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
 • Firma patur tiesības mainīt objektu apskates kārtību, saglabājot to skaitu.

Rezervēt