Tulpju paradīze! Burbišķi - Paņeveža!

Vispārīga informācija

Burbišķi - Bistrampoles muiža - Paņeveža
Izbraukšana no Daugavpils.

- Ierašanās Radvilišķu rajona Burbišķu muižā.

Muižu ar patīkamu nosaukumu Burbišķi ieskauj franču gaumē izveidotais parks ar vairākām ūdenskrātuvēm un saliņām, kuras   savieno  ažūra tiltiņi. Parka celiņus  grezno pseidoantīkā stila  skulptūras, parka noslēgtajos stūrīšos ir paslēpušās lapenes.

Pirmo reizi Burbišķu muiža, kas piederēja Bažensku ģimenei, ir minēta 17. gs.  Mikolass Baženskis muižā  izveidoja lielu puķu dobi, un drīz vien muižā audzētās tulpju šķirnes  kļuva labi pazīstamas arī ārpus Lietuvas robežām.

Muižas parkā var apskatīt vairākus  tēlnieka Kazimira Ulijanska mākslas darbus: pieminekli Lietuvas lielkņazam Vitautam, statuju „Nevainojamā    Marija”, nimfas, sirēnas, kā arī Bažensku ģimenes locekļu krūštēlus un dzimtas ģerboni. Parkā atrodas puķu audzētava, kur ir savākta milzīga dažādu puķu šķirņu kolekcija. Bet, pirmkārt, tā ir  īsta tulpju paradīze!

Maijā  šeit atplaukst  simtiem tulpju šķirņu – no sīkām līdz  metram garām tulpēm.  Tās  krāšņi zied visās varavīksnes krāsās.

Muižā Jūs redzēsit lielu  pagājušo gadsimtu automobiļu un mūzikas lietu kolekciju.

- “Bistrampolio” muižas apmeklēšana.

Aicinām atbraukt uz Bistrampoles muižu, kas atrodas Lietuvas ziemeļu daļā. Rekonstruētā muiža, kas atgādina 19. gs. stilu, atrodas skaista, sena parka ielokā, tikai 14 kilometrus no Panevēžas

Ekskursija pa Bistrampoles muižu. Paejot tālāk, uz muižas parku, ieraudzīsiet kapelu — grāmatu iznēsāšanas muzeju.

Apmeklēsiet un varēsiet pabarot dambriežus.

Pastāv uzskats, ka dambriežus jau 16.–17. gs. ieveda dižciltīgo ģimenes. Tolaik tos audzēja parku un muižu skaistumam, bet medniekiem kā interesantu medījumu.

Muižas saimnieku un šeit atbraukušo viesu iemīļotie dambrieži vienmēr gaida Jūsu smaidus un līdzpaņemtos gardumus.

Pārbraukšana Paņevežā.

Pilsēta stāv abos Nevežas upes krastos. Šī upīte –Nemunas upes pieteka- ir devusi nosaukumu piektajai lielākajai Lietuvas pilsētai, kas par savu dzimšanas gadu uzskata  1503. gadu  7. septembris – tādu rakstveida datumu atzīmējis Lietuvas Dižais kunigaitis Aleksandrs. Ņevežas labajā krastā izveidoja ciemu ar katoļu baznīcu, tirdzniecības laukumu, krogu, alusdarītavu un pirti. Mūsdienās Paņeveža ir liela rūpniecības pilsēta ar bagātu kultūrvēsturi. Režisors Juozas Miltinis izveidoja Paņevežas drāmas teātri, kas, pateicoties arī slavenajam aktierim Donatam Banionim,  teātra un kino cienītāju vidū  kļuva plaši   pazīstams  ne tikai Lietuvā, bet arī kaimiņvalstīs.

Mākslas stikla studija „Glass Remis”

„Glass Remis” ir unikāla stikla pūšanas darbnīca un mākslas  studiju, kas  dibināta 2000. gadā. Studijā  ražo neparastus dažāda izmēra un formu stikla dizainpriekšmetus. Tās ir  biznesdāvanas, stikla skulptūras un dažādi priekšmeti interjeram. Katrs no stikla priekšmetiem ir īpašs, unikāls meistaru roku darbs. Lielākais  mākslas studijas dārgums un lepnums ir augsti kvalificēti meistari ar lielu darba pieredzi. Jūs redzēsit, kā verdošā stikla burbulis spēcīgo meistaru rokās pārvērtīsies par fantastisku mākslas darbu. Laipnie studijas darbinieki atbildēs uz jūsu jautājumiem par stikla maģiskajām spējām.

Jūs aplūkosiet mākslas darbu izstādi un varēsit iegādāties unikālus stikla izstrādājumus.

Ceļš uz Daugavpili ar labu garastāvokli un pozitīvu noskaņu!

Cenā ir iekļauts:

 • Brauciens ar autobusu
 • Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
 • Labs garastāvoklis,
 • Pozitīva emocijas

Papildizmaksas: apmaksā ofisā!

 • Burbišķu muiža – 10.00/5.00 Eur (skolēni)
 • Bistrampoles muiža – 3.50/2.50 Eur
 • Stikla studija „Glass Remis” – 5.00 Eur
 • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)

Ieejas biļešu cena var izmainīties!

Rezervēšanas standartnoteikumi:

 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!

Uzmanību!

 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   

Braucienam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)