Viduslaiku svētki Traķu pilī! Traķi – Kernave!

Vispārīga informācija

Viduslaiku svētki Traķu pilī!
Traķi – Kernave
25.06
26 Eur

Izbraukšana no Daugavpils 
Ierašanās Traķos
Traķi – īsta „pilsēta uz ūdens” , pilsēta starp 3 ezeriem, kas atrodas 28 km attālumā no Viļņas.  Te uzceltās 3 pilis liecina par šīs vietas nozīmīgumu valsts dzīvē.  Zaudējot savu militāro nozīmi, šī vieta vēl ilgi bija Lietuvas valdnieku rezidence. 
Ekskursija Traķu pilī.
Traķu ezerpils – vienīgā  Austrumeiropas pils, kas celta uz nelielas ezera salas. Domājams, ka pils būvniecību uzsāka 14. gs. beigās Lietuvas dižkunigaiša Ģedimina dēls Ķēstutis, bet 15. gs. sākumā pabeidza Ķēstuta dēls – Vītauts Dižais. Citi avoti vēsta, ka pils būvniecība un remontdarbi turpinājušies vēl arī 15. gs. 30. gados. Pēc Grīnvaldes kaujas 1410. g., kad Polijas un Lietuvas apvienotais karaspēks karaļa Jagaiļa vadībā sagrāva Vācu ordeņa karaspēku, pils zaudēja savu stratēģiski - militāro nozīmi un kļuva par Lietuvas valdnieku dzīves vietu. Mūsdienās Traķu ezerpils ir viens no visvairāk apmeklētajiem Lietuvas tūrisma objektiem. Tajā izvietots vēstures muzejs, kura ekspozīcija iepazīstina par Traķu vēsturi. Līdz pilij nokļūsim pa diviem tiltiem.
Katru gadu Traķu pilī notiek viduslaiku kultūras festivāls.   Festivāla programmā ir daudz dažādu pasākumu, kas vēsta par viduslaiku dzīvi Traķos.  
Svētku laikā var redzēt viduslaiku dejas un klausīties viduslaiku mūziku. Norit folkloras koncerti un teatralizēti uzvedumi.  Ikvienam apmeklētājam ir iespēja darboties amatnieku darbnīcās un iepazīties ar bruņinieku ieročiem, piedalīties bruņinieku turnīros, šaut ar loku, arbaletu. Tiek piedāvātas zirgu izjādes un viduslaiku maltītes.   Traķu vēstures muzeja kulinārijas entuziasti gatavo neatkārtojamus ēdienus. 
Svētku gaisotni bagātina liels gadatirgus un  viduslaiku tēli – klauns, burves, mūki un  bende.
Pasākuma kulminācija, protams, ir bruņinieku turnīrs.  
Ierašanās Ķernavē. Ekskursija pa Kernavi ar muzeja apmeklējumu.
Kernave ir pirmā Lietuvas Lielhercogistes galvaspilsēta. No vienīgā Baltijas reģiona  piecu pilskalnu kompleksa paveras iespaidīgs skats uz līkločiem, salu un Neris upes krastiem. Kernave atgādina par pagānu laiku pagātni valstī.
Apskatīsim unikālu un ļoti gleznainu arheoloģisko mantojumu - senā cietokšņa senos paugurus, kas vēl šodien paceļas Neris upes ielejā;
Ekskursijas laikā iepazīseties ar Kernaves lepno vēsturi, apbrīnosit elpu aizraujošo panorāmu, apmeklēsit arheoloģisko muzeju, kurā ir liela seno artefaktu kolekcija, kā arī redzēsit 13. gadsimta koka pilsētas atjaunotās ielas un mājas.

Brauciena cenā ietilpst:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
- Labs garastāvoklis!
- Pozitīvas emocijas!

Papildus izmaksas: Ieejas biļešu cenas var mainīties.
- Тraķu pils – 12.00 Eur pieaugušajiem / 6.00 Eur pensionāriem, skolēniem, studentiem
- Ekskursija pa Kernavi ar muzeja apmeklējumu - 5.00 Eur
Rezervēšanas standartnoteikumi:

 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 20
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10
(+371) 248 824 84 - Sanatoriji
(+371) 266 17 848
(+371) 654 29 773
info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)