Saules pilsēta Šauļi – Krustu kalns!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
05.08.2023 05.08.2023 1 32.00 €
Vispārīga informācija

Saules pilsēta Šauļi – Krustu kalns!
08.04
32 Eur

Izbraukšana no Daugavpils.
Ierašanās Šauļos.
Šauļi ir Ziemeļlietuvas ekonomiskais un kultūras centrs, ceturtā universitāšu pilsēta valstī. Saules pilsēta.  Pilsētas nosaukums esot radies no Saules kaujas (1236.g.) nosaukuma. Otrā pasaules kara laikā pilsēta tika smagi izpostīta un vēlāk atdzima – gluži kā Fēnikss no pelniem. Šauļos ir daudz interesantu apskates objektu.     

- Ekskursija pa pilsētu.
Jau no tāluma redzamais dievnama 70 m augstais tornis ir spilgtākais Šauļu panorāmas akcents. Katedrāles dienvidu sienu rotā   Lietuvā visvecākais saules pulkstenis. Pastaiga pa centrālo gājēju ielu. 
Pilsētas Centrālais laukums – Aušras  un Tilžes iela to sadala 4 zonās. Daudzus gadsimtus te notika tirdziņi un gadatirgi, uz kuriem no visas Lietuvas ieradās amatnieki un tirgoņi. Šobrīd šī iela  ir galvenā vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu tikšanās vieta. Te parasti notiek lielākie pilsētas svētki un svinības. 
 Vēl viens ievērojams laukums –  Saules pulksteņa laukums, Saules pulksteņa laukuma svarīgākais akcents - Staņislava Kuzmas apzeltīta bronza izrotāta gandrīz četrus metrus augsta dekoratīva skulptūra "Šaulys" (Strēlnieks). Tā attēlo 18 metru augstumā uz lodes stāvošu puisīti, kurš tikko palaidis no loka bultu. Bieži par ,,Zelta puisīti" saukta skulptūra un laukuma bruģi izlieti stundas apzīmējošie skaitļi - 12, 3 un 6 - it kā apvieno trīs Šauļu simbolus: Sauli, simbolizējot Saules kauju, Strēlnieku un Laiku, kurš pagājis kopš tās dienās, kad pilsētas vārds tika pieminēts pirmo reizi (1236. g.). Tas ir augstākais saules pulkstenis Lietuvā.

Šauļos varēsiet aplūkot romantisku skulptūru un strūklaku „Pelikāni”, kas atrodas pilsētas galvenajā ielā, kur ir arī strūklaka „Rude” un strūklaka „Saules diski”. 
- Šokolādes muzeja apmeklēšana.
Lietuvas vecākā konfekšu fabrika Rūta dibināta 1913.gadā un jau gandrīz 100 gadus ražo saldumus un var lepoties ar autentiskiem gardumiem, plašu garšas paleti. Ekspozīcija stāsta par  4 tūkstošus gadu ilgo šokolādes vēsturi kā arī šokolādes fabrikas “Ruta” simts gadus ilgo vēsturi. Jūs uzzināsiet, ka ir mainījusies šokolādes izmantošanas vēsture no maiju un acteku laikiem līdz mūsu dienām. Nepalaidiet garām iespēju apmeklēt vēsturisku saldumu bodi “Ruta” šokolādes muzejā. Te ir arī kafejnīca, kur varēsiet pamieloties ar īpašiem desertiem.
Brīvais laiks!

- Pārbrauciens uz „Krustu kalnu”.

 
Te ir vieta katra cilvēka lūgšanai, cerībai un sirdsmieram. Krusta kalns ir 8-10 metrus augsts un 40 – 50 metrus plats kalns. Šeit ir redzami krusti un krustiņi no vairākām pasaules vietām - gan tūristu atvesti, rokām taisīti gan kādam par godu novietoti, jo pilnīgi viesiem ir iespēja šeit atstāt savu krustiņu. Tādējādi uz kalna ir jūtama mierpilna enerģija, ko izstaro vairāk kā 55 tūkstoši Krustu kalnā un tā apkārtnē novietotie krusti.
Viduslaikos Krusta kalna vietā esot bijusi zemgaļu pils, kas bijusi veidota no koka, tādējādi krustneši to nodedzinājuši. Laikam ejot daudzas naidīgi noskaņotas organizācijas ir centušās iznīcināt Krustu kalnu, tomēr ticīgu cilvēku vārdā tas turpina pastāvēt līdz pat mūsdienām. Šo vietu  apmeklēja Romas pāvests Jānis Pāvils II, un te ir arī viņa atsūtītais krucifikss...  

Paņemiet līdzi krustiņu, - koka, dzelzs, pat izgrieztu no papīra, lai to atstātu kalnā un pēc tam velreiz noteikti atgrieztos šajā vietā. 

Izbraukšana uz Daugavpili ar labu garastāvokli un pozitīvu noskaņu!

 Ceļojuma cenā ietilpst:
 - Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
 - Grupas vadītāja- gida pakalpojumi

 - Labs garastāvoklis!
 - Pozitīvas emocijas!

Papildus izmaksas: pieaugušajiem/skolēniem
 • Šokolādes muzejs – 5.50Eur / 3.50Eur
 • Ekskursija pa pilsētu – 3.50 Eur
 • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)
Ieejas biļešu cenas var mainīties.

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā.
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 20
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10
(+371) 248 824 84 - Sanatoriji
(+371) 266 17 848
(+371) 654 29 773
info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)