Zivju zupa - Jaundomes muiža!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
22.05.2021 22.05.2021 1 22.00 €
26.06.2021 26.06.2021 1 22.00 €
Vispārīga informācija

Latgale pārsteidz! Zivju zupa - Jaundomes muiža -
Pasta muzejs. NEW!
22.05.21,26.06.21
23 Eur

Izbraucam no Daugavpils .
Dagda.

Vecākas ziņas par Dagdu ir atrodamas 16.gs.vidus (1559.g.) vācu valodas rakstos ar nosaukumu Dageten, minēta Dagdas muiža ar miestu, pie tās kura dzīvoja sīktirgotāji un amatnieki. Mazpilsētas centrā ir saglabājusies vēsturiskā apbūve. Tie ir 20.gs. sākumā celtie sarkano ķieģeļu nami jeb, tā sauktie, „ebreju tirgotāju nami”...
Dagda 1992. gadā kļuva par pilsētu.

- Aivara Arnicāna Dagdas vēstures muzejs “PATRIA”.
Dagdas novadpētniecības biedrība "Patria" Aivara Arnicāna vadībā ir izveidojusi pilsētā Dagdas vēstures muzeju.
Vēstures ekspozīcija, kura izvietota Dagdas Vissv. Trīsvienības Romas katoļu baznīcas draudzes mājā pilsētas centrā, ir sešas izstāžu zāles, katrā var atrast daudz interesantu lietu apvītu ar Dagdas novada vēsturi. Muzejs kļuvis par Dagdas pilsētas vizītkarti.

- Jaundomes muiža.
Vides izglītības centrs un ekspozīciju zāle ierīkoti restaurētā Jaundomes muižas zirgu staļļa ēkā, kas celta 19. gadsimta sākumā.
Vides izglītības centrs piedāvā ūdens floras un faunas ekspozīcijas apskati un interaktīvos materiālus par Ežezeru.
Gida pavadībā iespējams izstaigāt Jaundomes muižas teritoriju un izzināt vilinošo Ežezera pasauli, kā arī apmeklēt Jaundomes dabas taku.
2019.gada oktobrī ir atklāts jauns tūrisma objekts- Jaundomes muižas dabas taka, kas ir 800 metrus gara un ved no Jaundomes muižas līdz Ežezeram. Ejot pa taku, var apskatīt bebru dzīves vidi un iepazīt meža pasauli.
Pēc ekskursijas piedāvājam nobaudīt uz ugunskura vārītu zivju zupu un izcept uz oglēm garšīgu muižkunga kruasānu, ko var baudīt ar pašu gatavoto ievārījumu un zāļu tēju.

- Baltas Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu kapela.

Aglona.

- Briežu dārzs.
“Briežu dārzā” apskati dambriežus, Dāvida briežus un staltbriežus. Uzzini interesantus faktus par šiem dzīvniekiem un to audzēšanu. Papildus tam – lauku klusums un pastaigas svaigā gaisā.

- Pasta un informācijas muzejs.( pēc iespējas)
Muzejs piedāvā apmeklētājiem ceļojumu laikā pa informācijas attīstības ceļu un interesanto pasta vēsturē gan Latvijā, gan pasaulē.
Aglonā nav novadpētniecības muzeja, tāpēc muzeja veidotāji Elizabete Viļuma – Gražule un Arturs Gražulis centās vienā muzejā apvienot trīs saturiskus pavedienus – caur pasta attīstības vēsturi apmeklētāji varēs iepazīties ar interesantāko Aglonas vēsturē, kā arī pārdomāt par Dieva klātesamību un viņa slepenajiem informācijas šifrējumiem.
Muzeja klāstā ir plašas vēstures mantiskās liecības – būs apskatāma gan pirmā pasaules pastmarka – melnais penijs, gan kolekcija – 150 gadu ilgais pastmarkas stāsts Latvijas teritorijā.
Apmeklētāji varēs iepazīties ar stāstu, ko Somersētā (Aglonā) skolas gados darīja pašreizējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kā pasaulē  īsti  darbojās bišu pasts. Drosmīgie varēs pastāvēt uz tehnoloģiju zārka stikla vāka un pārdomāt, ko cilvēks ar Dieva gribu ir radījis, lai paātrinātu informācijas nodošanu.
Tas būs ceļojums no bungu telegrāfa laikiem līdz pat mūsdienām. Ejot pa pasta attīstības ceļu, tiks šķirstītas arī interesantākās Latvijas vēstures lapaspuses. Tiem, kuriem patīk ceļot laikā – laipni aicināti Aglonā – Pasta un informācijas muzejā.


Ceļš uz Daugavpili.

Cenā ir iekļauts:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Grupas vadītāja- gida pakalpojumi

Papildus izmaksas:

 • Aivara Arnicāna Dagdas vēstures muzejs « Patria – 2.00 Eur
 • Jaundomes muiža ar degustāciju – 6.00/ 5.00 Eur
 • Briežu dārzs – 3.00/1.00 Eur skolnieki
 • Baltas Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu kapela – 1.00 Eur
 • Pasta un informācijas muzejs ar degustāciju – 4.00 /2.50 Eur
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 •  
Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Klienta iemaksātās naudas
 •  Apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

 

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)