Zelta rudens Siguldā!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
08.10.2022 08.10.2022 1 28.00 €
Vispārīga informācija

„Zelta rudens Siguldā”!
Sigulda – Turaida

24.09, 08.10
28 Eur

Izbraukšana no Daugavpils

- Krimuldas muiža, ekskursija ar vietējo ģidu
Krimuldas muižā valda veldzējošs miers, senatnes aura un piedzīvojumu gars. 800 gadus sena vēsture šeit sastop mūsdienu ērtības, te var pastaigāties pa sakopto parku, kas ieskauj muižu, apstāties un izbaudīt skatu uz Gaujas senleju, sajūtoties kā muižas laikos. Var baudīt relaksējošas un dziedinošas procedūras SPA centrā, degustēt tepat darītus vīnus, pieteikties aizraujošā ekskursijā vai kāpt gaisa vagoniņā, laisties pāri Gaujai un ļauties piedzīvojumiem.

- Gūtmaņa ala
Baltijas lielākā ala - grota. Senākais tūrisma objekts Latvijā. Gūtmaņala pazīstama kā sena kulta vieta. Uz alas saglabājušies uzraksti no 17.gs. Šeit aizsākusies leģenda par Turaidas rozi. Gūtmaņalas apkārtne ir piemērota nesteidzīgai pastaigai, tajā var aplūkot augus un, iespējams, pat sastapt dzīvniekus, kuri padara īpašu Gaujas Nacionālo parku. 

Siguldaviena no skaistākajām Latvijas pilsētām. Katrai Latvijas pilsētai ir savs populārākais apmeklējuma gadalaiks. Siguldai viennozīmīgi tas ir rudens, kad koku lapas sāk dzeltēt, Gaujas ieleja sāk pārveidoties. Kur vēl var apskatīt visu paleti dzeltenzaļās krāsas, sākot ar salātzaļu beidzot ar sārtajām kļavu lapām?  Ja vēl noveiksies ar laikapstākļiem un izvēlēties dienu, kad saules stari atspīd Gaujas ūdeņos, apgaiso ieleju, tad atmiņas par braucienu paliek uz ilgu laiku. Siguldā, gleznainās Gaujas krastā atrodas muzejs-rezervāts Turaida, kur tūkstots gadus atpakaļ dzīvoja lībiešu tauta. Jūs uzkāpsiet pils tornī, dzirdēsiet lielisko leģendu par Turaidas Rozi, ieiesiet pašā lielākajā Latvijas alā- Gutmaņa alā. Pastaiga pa Dainu dārzu.  Šeit ir apskatāmas 25 Induļa Rankas skulptūras. Saimnieciskā un vadības sistēma Turaidas muižā veidojās 16.gs. 

Vecajā Turaidas pils klēti, atrodas salons- vietēja ražotāju suvenīru izstāde. Jums būs iespēja apskatīt un arī nopirkt: vilnas, lina, koka, ādas, keramikas, kā arī saulainā Baltijas akmens eksponātu- dzintaru. Ekskluzīvā dzintara kolekcija, kas izlikta uz pārdošanu Turaidā ir viena no lielākajā Latvijā.

- Atslēgu skvērs
Trīs milzīgas dzelzs atslēgas, kuras balsta akmens mūris un metāla arkas, simbolizē trīs vēsturiskos centrus – Siguldu, Turaidu, Krimuldu – un to vienotību. Atslēgām piemīt arī simboliska nozīme. Jau no seniem laikiem pilsētas atslēga ir tās drošības un patstāvības simbols. Vēl viduslaikos masīvos cietokšņu vārtus noslēdza, lai saglabātu pilsētnieku drošību nakts stundās un ienaidnieku uzbrukuma brīžos.

- Spieķu parks
2007. gadā atklātais Spieķu parks ir veltījums Siguldas populārākajam suvenīram - spieķim. Liecības par spieķiem atrodamas jau 19.gadsimtā izdotajos ceļvežos, kuros teikts, ka "pastaigai pa Siguldas gravām lieti noderēs spieķis, ko var iegādāties no kāda zēna". Lai arī praktiskas vajadzības pēc tā vairs īsti nav, Siguldas spieķītis joprojām nav zaudējis savu popularitāti kā suvenīrs. Siguldas pils kompleksā atvērta Spieķu darbnīca, kurā iespējams vērot spieķu izgatavošanas procesu,kā arī pašiem piedalīties suvenīra radīšanā. 

- Baltā pils
Šī ēka kā dzīvojamas nams būvēta 19. gs. beigās. Sākotnēji tajā dzīvoja kņaza Nikolaja Kropotkina ģimene. Pēc Kropotkinu pārcelšanās uz Jauno pili šo pārveidoja par pansiju un iznomāja. Pēc agrārās reformas pilī saimniekoja Erna Poruka, dzejnieka Jāņa Poruka atraitne, kuras laikā 1927. gadā ēkā notika pārbūve un pansijā uzturējās gan pašmāju, gan ārzemju viesi. 

Mēs apskatīsim pie stilizētiem Viduslaiku akmens vārtiem, un, izejot cauri tiem, mums pavērs skatu skaistā Siguldas Jaunā pils, kas tika uzcelta 19.gs. pēc kņazu Kropotkinu iniciatīvas. Aiz pils mūs gaida vēl viens pārsteigums- Livonijas ordeņa Cēsu pilsdrupas, kas tika uzcelts 1200-jos gados.
Livonijas ordeņa Cēsu pilsdrupas kopā ar Cēsu Jauno pili ir viens no pašiem nozīmīgākajiem Austrumbaltijas kultūrvēsturiskajiem objektiem un veido Siguldas pils kompleksu.

Cenā ir iekļauts:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Grupas vadītāja- gida pakalpojumi


Ieejas biļešu cena var mainīties!
 

 • Turaida – 6.00 Eur pieaugušie /4.30 Eur pensionāri. / 1.15 Eur skolēni
 • Siguldas pils – 2.00 Eur/1.00 Eur (skolēni, pensionāri)
 • Krimuldas muiža, ekskursija – 2.50 Eur
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)