Valmieras pērles!

Vispārīga informācija

Valmieras pērles!
17-18.09
83 Eur

1.diena.
Izbraukšana no Daugavpils.

- Ierašanās Valmierā
Gaujas nacionālā parka ziemeļu vārti –Valmiera savus viesus priecē ne tikai ar skaisto dabu, bet arī ar kultūras un vēstures pieminekļiem, interesantiem kultūras un sporta pasākumiem, elpu aizraujošiem nostāstiem un leģendām.

- Apskates ekskursija Valmierā ar vietējo gidu.
Valmieras pilsēta vēstures avotos , bet tās apkārtne ir bijusi apdzīvota jau 3.-2.gadu tūkstotī pirms Kristus. Līdz 13.gadsimtam tā atradās latgaļu apdzīvotajā Tālavā. Zemes ap Gauju 1224.gadā pakļāva Zobenbrāļu, tad Livonijas ordenis. Par pils celšanas gadu Valmierā precīzu ziņu nav. Iespējams, tā celta drīz pēc zemju sadalīšanas 1224.gadā. Pils būvēta militāriem nolūkiem stratēģiski izdevīgā vietā uz trīsstūrveida paugura, ko veido Gaujas krasts un Rātsupītes dziļā grava. Blakus pilij 1283. vai 1284.gadā uzcelta baznīca. Vecākie saglabājušies pilsētas aizsargmūri datējami ar 14.gadsimtu. Apdzīvotās vietas izaugsmi sekmēja atrašanās pie Gaujas tirdzniecības ceļa.
Pastaigas,pastaigas - tās ir burvīgas!Valmierā tas  var būt ļoti daudzveidīgas!
 

-Gaujas tramvajs.

ļaujot iepazīt ievērojamākos Valmieras apskates objektus no Valmieras galvenās "ielas" - Gaujas. Viena brauciena ilgums ir 45 minūtes. 
 

- Fantāziju zeme “Neonija”

Fantāziju zemē “Neonija” iespējams iepazīt neparastu mākslas pasauli, izbaudīt krāsu maģijas burvību, izsapņot savu fantāziju sapni un sajust pieskārienu dvēselei.

- Izmitināšanās viecnīcā. ~ 25 min. no centra

Brīvais laks pastaigām!

2.diena.  Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

- Sietiņiezis. Jaunums!
Sietiņiezis tev atklās miljoniem gadu gaitā dabas radītus smilšakmens veidojumus, ornamentus un sajūtas!
Sietiņiezis ir kā grezna, skaista un gaiša dabas dizainēta smilšakmens pils. Tā radusies miljoniem gadu ilgā dabas pārmaiņu procesā, kas turpina radīt Sietiņiezim aizvien jaunu veidolu.
Sietiņiezis ir ļoti daudzveidīgs – ar topošu arku, milzīgu stabveida cilni, alu ar divām izejām, augstajām kraujām un nišām.
Tas ir noklāts ar filigrāniem smilšu iedobumiņiem, ieža unikālajiem rotājumiem.
Tieši šo iedobumiņu līdzības dēļ ar sietiņu iezis ir ieguvis savu nosaukumu.
Sietiņiezis, saulē sasilstot, uzglabā siltumu, tāpēc to savām kūniņām par mājvietu izvēlējusies kāda savvaļas zemes bišu suga. Tieši bites izveidojušas iezim unikālo sietiņu, ļaujot tam kūsāt dzīvības piepildītam!
Teikas vēsta, ka šo vietu par mitekli bija izvēlējies pats velns, tāpēc arī ala ar divām izejām tiek saukta par Velnalu. Lielākais smilšakmens izcilnis Sietiņieža dienvidu daļā nosaukts par Velna papēdi, jo velns tur atspēries, lai tiktu pāri upei. Citi nostāsti vēsta, ka velns bija noskaities uz pretī dzīvojošo Liepas muižas saimnieku un gribējis šo izcilni aizvelt muižas durvīm priekšā. Tomēr no rīta nodziedājis gailis, un velnam iecerētais nav izdevies.
Dodoties pastaigā pa takām un kāpnēm, tu sajutīsies gluži kā pirmatnējais valdnieks, kurš smeļas jaunas idejas un domas, šī burvīgā dabas veidojuma ieskauts.
Nokļūstot augstākajā Sietiņieža vietā, šīs dabas pils tornī, baudīsi gleznaino skatu uz plūstošo upi, skaisti zilo lenti, kas rotājas ar koši zaļajām mežģīnēm – koku zariem.

- Ierašanās Līgatnē.

Līgatne tiek uzskatīta par vienu no visskaistākajiem dabas nostūriem Gaujas Nacionālajā parkā. Līgatnes upes ielejā ir radītas mākslīgas alas-pagrabi, kurus par savu ziemošanas vietu ir izvēlējušies sikspārņi. Līgatnē ir vieta ar vislielāko alu skaitu. Tā ir Siguldas jaunākā māsa.

Jūs varēsiet doties aizraujošā ceļojumā pa alu labirintiem un pagrabiem, ko izveidojuši vietējie iedzīvotāji paši savām rokām. Pazemes eju un istabu labirintu mēs apskatīsim profesionāla gida pavadībā.
Līgatnes alu un klinšu pagrabu apmeklējums ļauj uz mirkli iejusties izmeklētājā ādā.
Pastaigājoties pa alām un pieskaroties to smilšakmens sienām, jūs varēsiet iztēloties, kā pa šiem pazemes labirintiem staigāja senie iedzīvotāji.
Šī neparastā vieta palīdzēja izdzīvot vairākām paaudzēm, tā kā alās bija iespējams uzglabāt produktu rezerves. Alās tiek uzturēta pastāvīga temperatūra, ateicoties kurai te var glabāt pārtikas produktus un dzērienus.

Lustūzis ir iemīļots dabas apskates objekts. Aizvien lielāks tūristu skaits, kas apmeklē Līgatni, vēlas iemūžināt sevi bildēs diženas klints fonā. Tāpēc pils piekājē ir izveidota īpaša skatu platforma, no kuras paveras lielisks skats. 
Izgaršosim aromātisko Līgatnes vīnu! 

Atgriežamies Daugavpilī ar ideālu garastāvokli!

Ekskursijas  cenā ietilpst:
 • Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
  Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
  Nakšņošana viesnīcā ar visām ērtībām
  ( numuri 2 personām ar labierīcībām blokā)
 • Brokastis
 • Labs garastāvoklis

Papildizdevumi:
 • Ekskursija ar vietējo gidu Valmierā - 2.50 Eur 
 • Fantāziju zeme “Neonija”- 3.00 Eur 
 • Gaujas tramvajs - 4.00 Eur (ja dalībnieku skaits mazaks neka 25cilv.)
 • Ekskursija Līgatnē – 2.00 Eur
 • Vīna degustācija – 4.00 Eur
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)