Uz Opuļu svētavotu un noslēpumainā pierobeža!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
23.05.2021 23.05.2021 1 23.00 €
Vispārīga informācija

 Pie Opoļu svētavota un noslēpumainā / teiksmainā pierobeža!
Zilupe-Opoļi!
08.05.21, 15.05.21
Cena: 23 eur

Piloru ozolu audze Ežezera krastā. Tā ir viena no nedaudzajām vietām Latvijā, kur lielā skaitā aug ozoli, turklāt dažiem no tiem ir ap 200 gadiem. Kad ieej ozolu tīraudzē, liekas, ka esi iegājis pasaku mežā – tik neticams ir pavēries skats un, izejot cauri ozolu birzij, tik aptīkami nonākt pie aprīkotas atpūtas vietas ezera krastā. Stāvot Ežezera krastā, mēs lūkosim saskaitīt tā salas un dosimies tālāk ceļā.  
 
Nelielajā Rundēnu ciemā apskatīsim Rundēnu Svētā Krusta paaugstināšanas Romas katoļu baznīcu, celtu 1820. gadā un interesantu ar savu Latgalei retu arhitektūru. Pašam dievnamam nav torņa, bet divi zvanu torņi atrodas netālu.

Vecslabadas ciems ir pelnījis atsevišķu ekskursiju. Mēs redzēsim Istras skolas ēku, ko 20.gs. 30. gados ir būvējis slavens arhitekts, apbrīnosim skaisto ezeru, godināsim baznīcas drupas augstā pakalnā un apmeklēsim Istras pareizticīgo baznīcu, kas ir vislielākais lauku pareizticīgo dievnams. Šī baznīca nevienu neatstās vienaldzīgu!

Zilupe. Nosaukums ir saistāms ar to, ka stacijas komplekss bija uzbūvēts uz zemes, kas atsavināta baronam Rozenam. Šeit atradās robežas apsardzes garnizons, muita, 9. Rēzeknes pulka zaldātu rota. 1925. gadā bija uzcelta jauna skolas mūra ēka, tās atklāšanā piedalījās Tautas dzejnieks Rainis.   

Tāšu apstrādes saimniecības apmeklējums. Meistaram ir piešķirta Latvijas mantojuma zīme. Mēs iegremdēsimies tāss pasaulē. Pavērosim dažādu tāss priekšmetu aizraujošo izgatavošanas procesu. Tāpat mums būs iespēja degustēt priežu čiekuru sīrupu, kas stiprina imūnsistēmu un tiek uzskatīts par labāko atveseļošanās dzērienu. Tieši te audzē arbūzus!     

Opoļu svētavots. Opoļu ciemā piecu kilometru attālumā no Zilupes atrodas avots, kurā ap 1901. gadu brīnumainā kārtā tika izdziedināts akls kopš bērnības Dementijs Kazakovs. Pēc nostāstiem to viņš izdarīja pēc Dievmātes, ko redzēja sapnī, norādījuma apskalot acis ar dziedinošo ūdeni Opoļos. Par godu tam Dementijs uzstādīja pateicības krustu ar Dievmātes ikonu, bet 1937. gadā Krista Pacelšanas baznīcas draudze vērsās pie sava priestera t. Vladimira Antipova ar lūgumu nokalpot tur ūdens iesvētīšanas aizlūgumu Dievmātes Piedzimšanas svētkos.

Cenā iekļauts:
- transporta pakalpojumi ar tūristu klases autobusu
- grupas vadītāja pakalpojumi
- maršrutu izstrāde
- smaidu jūra
- labs garastāvoklis
Papildu izdevumi:

Degustācijas – 3.50 euro

Jūs varat rezervēt vietu ceļojumam:
zvanot pa tālr .: 29247110, 26617848, vietnē www.mari.lv
pa @ pastu: info@mari.lv
Rezervējot vietu bez samaksas, rezervācija ir derīga 3 dienas, pēc tam uzņēmumam ir tiesības rezervāciju atcelt.
Rezervējot vietu, klients veic avansa maksājumu 20% apmērā no ceļojuma izmaksām.

Uzmanību! Dienu pirms brauciena nepieciešams precizēt grupas atiešanas laiku un vietu, kā arī grupas vadītāja autobusa numuru un tālruņa numuru !!!
Ieejas maksa un valūtas kurss ir orientējošs un var mainīties.
Uzņēmums nav atbildīgs par izmaiņām objektu darba laikā, nepareizu informāciju no objektiem un atcelšanu, nebrīdinot par jebkādiem pasākumiem.
Ceļojumu aģentūra patur tiesības mainīt ekskursiju kārtību, saglabājot to skaitu.
Klientu apmaksātās naudas finanšu risku apdrošināšana - apdrošināšanas polise - sērija NR 704956444, AAS "BALTA"

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)