Saldus - Liepāja!

Vispārīga informācija

Saldus – Liepāja
11-12.09
79 Eur

Izbraucam no rīta no Daugavpils.

- Pietura pie maiznīcas „Lači”.

- Apmeklējums slavenajā medus dravā. Kā visi zina, pat tālās Bolīvijas iedzīvotāji, tieši bite mūsdienās tiek uzskatīta par Saldus pilsētas simbolu, lai gan Latvijā bišu dravu vienkārši nav daudz. Tomēr neapšaubāmi Saldus bites ir labāk pazīstamas nekā citas.

Blīdena pagastā ierodas tūristi no visām Baltijas valstīm, no Vācijas, Krievijas un pat no Japānas. Tūristu galvenais mērķis ir apmeklēt biškopja Jāņa Vainovska dravu, apbrīnot vietējo dabu, baudīt medus produktus, kuriem nav līdzīgu pasaulē. Un mēģiniet saprast, kā vietējām bitēm izdodas liels varoņdarbs - galu galā bites vāc medu no pārdesmit šķirnēm, savukārt katram biškopim parasti ir 3-4 medus šķirnes.

Parasti dravā var atrast mežu, lauku, liepu un griķu medu. Bet Janim Vainovskim izdodas savākt arī viršu medu, rapšu medu un vītolu medu, āboliņa medu, meža avenes, latvāņus un citus.

Jānis Vainovskis pastāstīs par biškopības noslēpumiem, parādīs, kā gatavot vaska sveces, pastāstīs par medus un citu bišu produktu, piemēram, ziedputekšņu, propolisa, bišu maizes, ārstnieciskajām īpašībām. Visi šie pārtikas produkti stiprina imūnsistēmu un bieži aizstāj antibiotikas.

Dravā jūs varat iegādāties dažādus medus produktus, tostarp medus trauciņu no vairāku veidu dabīgā medus.

Ja katru dienu ēst pa ēdamkarotei medus, jūsu veselība ilgu laiku būs brīnišķīga. Vēl labāk, divas vai trīs ēdamkarotes.

- Saldus ekskursija pa pilsētu.
Saldus - maza, bet diezgan slavena pilsēta, kas atrodas Latvijas dienvidrietumos un atrodas Cieceres upes krastā.

- Objekts "Saldus" .Ekoloģiskais objekts atrodas vietā, no kuras paveras viens no skaistākajiem Saldus skatiem - Saldus pilskalns un Saldus ezers.

- Strūklaka "Medus pilieni" Strūklakas ideja atgriežas pie Saldus rajona pilsētas - dzejnieka Māra Čaklas - poētiskā salīdzinājuma ar “medus pilienu Kurzemes bļodā”.

- Saldus pilskalns. Saldus pilskalns atrodas netālu no Saldus ezera krastiem. Netālu atrastās kuršu senlietas liecina, ka Saldus bija apdzīvots jau ilgi pirms 12. gadsimta. Saldus pilskalns ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis.

- Jāņa evaņģēlista Saldus Sv. Evaņģēliski luteriskā baznīca. Baznīcā ir unikāli mākslas pieminekļi - Liepājas meistara K.A ērģeles. Hermans, manieristu kancele, 19. gs. Uz altāra 2. pusē atrodas meistara J. Deringa un citu altāris. Baznīca attēlota vienā no viņa slavenākajiem darbiem - slavenā mākslinieka Jāņa Rozentāla diplomdarbā “Pēc dievkalpojuma”.

Jāņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs (pēc izvēles)
Mākslinieka oriģināldarbu kolekcija, kuru savāca Rozentāla laikmetīgā Marta Veja, ir īsta muzeja bagātība. J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs šobrīd ir vienīgā vieta Latvijā, kur var apskatīt Latvijas glezniecības meistara agrīna perioda oriģināldarbus.

- Pārcelšanās uz Liepāju.
- Izmitināšana viesnīcā.
- Brīvais laiks.

 

2. diena
Viesnīcas numuru atbrīvošana. Brokastis.

- Gājēju ekskursija pa pilsētu
Ekskursijas laikā jūs redzēsit pilsētas centrālo laukumu, Liepājas “sirdi”- Rožu laukumu. No XVIII gs. šeit atradās Jaunais tirgus, bet 1910. gadā tirgu pārcēla uz jaunu vietu, un pilsētas vadība nolēma apzaļumot bijušo tirgus laukumu.
Jūs redzēsit Latvijas muzikantu Goda aleju, lielāko ģitāru Latvijā, Kuršu laukumu, Sv. Annas baznīcu - vecāko baznīcu Liepājā, kas   pirmo reizi  minēta vēstures avotos 1508. gadā.
Graudu iela lepojas ar savu seno bruģakmeni, vēsturisko nosaukumu un grezniem,  20.gs. sākumā uzceltiem, namiem ar romantisma, eklektikas un jūgendstila elementiem.

Liepājas jūrmalas parks.
Trīs kilometrus garais Liepājas Jūrmalas parks ir 50 hektārus plašs – šobrīd viens no lielākajiem stādītajiem parkiem Latvijā. Parku sāka veidot 19. gadsimta beigās, lai krāšņotu topošā kūrorta teritoriju, kā arī tīri praktisku iemeslu dēļ – lai ierobežotu smilšu iepūšanu pilsētā.
Parks kā senatnē, tā arī tagad ir populāra un iecienīta atpūtas vieta.
Parkā apskatāmas ap 140 vietējās un svešzemju kokaugu sugas un arī mazās arhitektūras formas un strūklakas, tādējādi panākot dabas teritoriju saplūšana ar apbūvi. Jūrmalas parka austrumu daļā, gar Dzintaru un Liepu ielām, apskatāma 19. un 20. gadsimta mijā izveidojusies greznu villu apbūve.

 Karosta.
- Ekskursija pa pazemes labirintiem Ziemeļu fortos.

Ekskursijas  cenā ietilpst:
 
 • Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
  Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
  Nakšņošana standarta divvietīgajā numurā
 • brokastis

Papildizdevumi:
- Apmeklējums medus dravā – 1.50 Eur
- Apskates ekskursija pa Saldu – 1.50 Eur
- Apskates ekskursija pa Liepāju – 1.50 Eur
- Ekskursija pa pazemes labirintiem Ziemeļu fortos – 1.50 Eur

Cenas par ieejas biļetēm var mainīties! 

Papildinformācija:
 
 • Firma patur tiesības mainīt objektu apskates kārtību.
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas. 

Svarīga informācija:
 
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)