SPA tūre uz Siguldu un Vidzemes muižām!

Vispārīga informācija

SPA tūre uz Siguldu un Vidzemes muižām!
10-11.10
Cena : 75 eur

10.10Izbraukšana no Daugavpils.

- Krimuldas muiža, ekskursija ar vietējo ģidu
Krimuldas muižā valda veldzējošs miers, senatnes aura un piedzīvojumu gars. 800 gadus sena vēsture šeit sastop mūsdienu ērtības, te var pastaigāties pa sakopto parku, kas ieskauj muižu, apstāties un izbaudīt skatu uz Gaujas senleju, sajūtoties kā muižas laikos. Var baudīt relaksējošas un dziedinošas procedūras SPA centrā, degustēt tepat darītus vīnus, pieteikties aizraujošā ekskursijā vai kāpt gaisa vagoniņā, laisties pāri Gaujai un ļauties piedzīvojumiem.

- Gūtmaņa ala
Baltijas lielākā ala - grota. Senākais tūrisma objekts Latvijā. Gūtmaņala pazīstama kā sena kulta vieta. Uz alas saglabājušies uzraksti no 17.gs. Šeit aizsākusies leģenda par Turaidas rozi. Gūtmaņalas apkārtne ir piemērota nesteidzīgai pastaigai, tajā var aplūkot augus un, iespējams, pat sastapt dzīvniekus, kuri padara īpašu Gaujas Nacionālo parku. 

- Atslēgu skvērs
Trīs milzīgas dzelzs atslēgas, kuras balsta akmens mūris un metāla arkas, simbolizē trīs vēsturiskos centrus – Siguldu, Turaidu, Krimuldu – un to vienotību. Atslēgām piemīt arī simboliska nozīme. Jau no seniem laikiem pilsētas atslēga ir tās drošības un patstāvības simbols. Vēl viduslaikos masīvos cietokšņu vārtus noslēdza, lai saglabātu pilsētnieku drošību nakts stundās un ienaidnieku uzbrukuma brīžos.

- Spieķu parks
2007. gadā atklātais Spieķu parks ir veltījums Siguldas populārākajam suvenīram - spieķim. Liecības par spieķiem atrodamas jau 19.gadsimtā izdotajos ceļvežos, kuros teikts, ka "pastaigai pa Siguldas gravām lieti noderēs spieķis, ko var iegādāties no kāda zēna". Lai arī praktiskas vajadzības pēc tā vairs īsti nav, Siguldas spieķītis joprojām nav zaudējis savu popularitāti kā suvenīrs. Siguldas pils kompleksā atvērta Spieķu darbnīca, kurā iespējams vērot spieķu izgatavošanas procesu,kā arī pašiem piedalīties suvenīra radīšanā. 

- Baltā pils
Šī ēka kā dzīvojamas nams būvēta 19. gs. beigās. Sākotnēji tajā dzīvoja kņaza Nikolaja Kropotkina ģimene. Pēc Kropotkinu pārcelšanās uz Jauno pili šo pārveidoja par pansiju un iznomāja. Pēc agrārās reformas pilī saimniekoja Erna Poruka, dzejnieka Jāņa Poruka atraitne, kuras laikā 1927. gadā ēkā notika pārbūve un pansijā uzturējās gan pašmāju, gan ārzemju viesi. 

Mēs apskatīsim pie stilizētiem Viduslaiku akmens vārtiem, un, izejot cauri tiem, mums pavērs skatu skaistā Siguldas Jaunā pils, kas tika uzcelta 19.gs. pēc kņazu Kropotkinu iniciatīvas. Aiz pils mūs gaida vēl viens pārsteigums- Livonijas ordeņa Cēsu pilsdrupas, kas tika uzcelts 1200-jos gados.
Livonijas ordeņa Cēsu pilsdrupas kopā ar Cēsu Jauno pili ir viens no pašiem nozīmīgākajiem Austrumbaltijas kultūrvēsturiskajiem objektiem un veido Siguldas pils kompleksu.

- Rotu darbnīca
“Baltu rotas”ir ģimenes uzņēmums, kura piedāvājumā ir seno baltu tautu rotu bagātības, kas nebeidz pārsteigt ar savu formu, rakstiem un stāstu. Šis unikālais vēstījums tiek stāstīts tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan ietverot senās zīmes un simbolus moderna dizaina rotās. Būs iespēja izveidot savu unikālu rotājumu.

- Ķeizarkrēsls un Ķeizarskats
Gaujas senlejas skatu vietas augstajā Beites kraujā,īpaši iekārtotas par godu cara Aleksandra II vizītei Siguldā 19.gadsimta otrajā pusē. No skatu vietām paveras zīmīga ainava uz Gauju un Turaidas pili.

- Paradīzes kalns
Paradīzes kalna elpu aizraujošo ainavu, kas paveras no kraujas uz Gaujas senieleju, gleznojuši tādi ievērojami mākslinieki kā J. Feders, J.Rozentāls un V.Purvītis, tā arī radies šīs vietas nosaukums otrs nosaukums - Gleznotājkalns. Paradīzes kalns jeb Gleznotājkalns ir ērti sasniedzama vieta Siguldas pilsētā apmeklētājiem, kuri iecienījuši skaistas skatu ainavas un dabu - tas atrodas 30 minūšu gājienā no pilsētas centra un vietai var pieķļūt, ejot pa līdzenām dabas takām.

Brīvais laiks Siguldas pilsētas centrā.

 16.30- ierašanās uz SPA-viesnīcu (brīvais laiks, atpūta, SPA-centrs strādā līdz 22.00)

11.10 - Brokastis.

- Liestraupes pils
Lielstraupes pils ir viena no viduslaiku pilīm Latvijā, kas ar pārbūvēm saglabājusies līdz mūsdienām. Tā ir vienīgā pils Latvijā, kas vienā korpusā apvienota ar baznīcu.
Pils tika veidota kā Rīgas arhibīskapa vasaļa pils, par tās būvniecības laiku tiek uzskatīts 1263. gads. Dokumentos pils pirmo reizi pieminēta 1310. gadā, kad to bija aplencis lietuviešu karaspēks.
Pils ir viena no retajiem īpašumiem Latvijā, kas vienas dzimtas rokās atradusies vairākus simtus gadu, jo jau kopš 13. gadsimta otrās puses tā piederējusi baronu fon Rozenu dzimtai, kas ar īsiem pārtraukumiem šeit saimniekoja līdz pat 1939. gadam.

- Ungurmuiža
Ungurmuiža ir harmonisks 18. gadsimta koka ēku ansamblis, milzu ozolu ieskauts, tas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūras pieminekļu mantojumu vidū. To 1732. gadā cēlis barons fon Kampenhauzens kā savas dzimtas māju, un šobrīd tā ir Latvijā vienīgā baroka koka celtne. Tikpat unikāli ir 18.gs. sienu gleznojumi.

Cēsis. Plaša ekskursija pa pilsētu.
Cēsis ir viena no vecākajām un skaistākajām Latvijas pilsētam . kas nesen svinēja savu 800-gadu jubileju.
Mēs iepazīsimies ar Viduslaiku Сēsīm, uzzināsim vecos ticējumus un nostāstus par Cēsu pili un Riekstukalnu, uzzināsim pilsētas māju vēsturi. Pataiga pa pilsētas parkiem un baznīcām dos enerģiju un ļaus

Brīvais laiks un pūsdienas.

- Veselības laboratorija
“Veselības laboratorija” ir Latvijas svētku tradīcijas, tautas medicīna un zināšanas, kas mantotas, apkopotas un pilnveidotas vairāk kā 30 gadu ilgā praksē, lai spētu piedāvāt ne tikai augstākās kvalitātes produktu, bet arī nodrošinātu niansētu un perfektu uzlējumu garšas buķeti.
Uzlējumi tiek gatavoti tikai no Latvijas biosistēmā iegūtām, grūtā darbā vāktām pavasara, vasaras un rudens ogām, kas aptver Latvijas ekoloģiskā spektra daudzveidību.

Cenā ir iekļauts:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
- Informācija maršruta garumā

- dzīvošana SPA viesnīcas divvietīgajos numuros ar visām ērtībām (www.hotelezeri.lv)
- 1 brokastis (zviedru galds)
- Siguldas apskates ekskursija
- Lielstraupes apskates ekskursija 
- Cēsu apskates ekskursija

 Papildus izmaksas:
 - Krimuldas muižas apmeklējums - 2 eur
- Rotaslietu izgatavošanas meistarklase - 1.50 eur
- Ungrurmuižas apmeklējums - 4 eur
- Stipro dzērienu degustācija Veselības laboratorija - 5 eur
Rezervēšanas standartnoteikumi:
Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija

 

  • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
  • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
  • Ekskursijas notiek krievu valodā
  • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
  • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. .
  • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
  • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 22
  • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos, par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti, kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10
(+371) 248 824 84 - Sanatoriji
(+371) 266 17 848
(+371) 654 29 773
info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)