Rudens Šveice! Alūksne - Stāmeriena!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
30.09.2023 30.09.2023 1 33.00 €
Vispārīga informācija

Rudens Šveice!
Alūksne - Stāmeriena!
30.09
33 Eur
Izbraukšana no Daugavpils.
Ierašanās Alūksnē.
- Dabas muzejs “Vides labirints”
Iepazīsti putnu dziesmas, zemes dzīles un pasaules ūdeņu pieskāriena elpu ejot cauri Vides labirintiem, kuru nobeigumā nonāksi pie pasaules brīnumiem… 

Spīdošie akmeņi. Spīdošo minerālu istaba atrodas Jaunās pils dabas muzejā Dabas labirinti. Austrumeiropas mērogā unikāla atrakcija. Sakumā Jūs redzat minerālu kolekciju, kas ne ar ko nesaista cilvēku, kas neinteresējas par ģeoloģiju, uzmanību. Bet mirkli vēlāk notiek brīnums! Tumsā ultravioletā starojuma ietekmē akmeņi sāk spīdēt un laistīties, veidojot spilgtumā un skaistumā fantastiskas kombinācijas. Šovs noris mūzikas pavadījumā un ilgst vien dažas minūtes. Tepat izstādītas gleznas mozaīkas no fluorescējošo minerālu drumslām, kuras arī neiedomājamā veidā pārvēršas.      

Muzeja jaunums – akmeņu horoskopi dažādām zodiaka zīmēm.
- Pilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidu.
Alūksnes ainava, ieskautas muižas parkā, kurš rada iespaidu ar simboliskā barona klātesmi un ceļojumu laikā kapsulu. Jūs redzēsiet Livonijas ordeņa cietokšņa drupas, Tempļa kalnu, Alūksnes ezeru, jauno Alūksnes pili, granīta obelisku, Pomonas templi, strūklakas, putnu paviljonu, Aleksandra paviljonu, granīta solus, čukstošo laternu, Fītinghofu ģimenes mauzoleju, muzikālo tiltu, kur ik stundu skan skaista mūzika…
Tempļa kalna parks padara Alūksni par augstāko pilsētu Latvijā! Kalna virsotnē jūs atradīsiet granīta Rotondu – Slavas templi, kuru 1807. gadā uzbūvēja pēc barona Fītinghofa pasūtījuma. No pašas virsotnes paveras lielisks skats – ezers, Pilssala, Alūksnes jaunā pils ar parku! Tieši tam blakus ir gājēju tilts, kura nosaukums ir Saules tilts.

- Brīvais laiks pusdienām.
- Ierašanās Stāmerienā. 
Stāmerienas pils.
Pils celta 1830. gados, taču 1905.gada revolūcijai sākoties, Stāmeriena bija nozīmīgs nemiernieku centrs, un šo cīņu laikā revolucionāri pili nodedzināja. Tā tika atjaunota 1908.gadā, iegūstot jaunu izskatu – pārbūvēšanas darbu rezultātā, pils ieguva neoklasicisma un jūgendstila iezīmes. 1930. gados Stāmerienas pilī dzīvojis pasaulslavenais itāļu rakstnieks, romāna
“Gepards” autors Džuzepe Tomazi di Lampeduza, kas bija precējies ar baronesi Aleksandru fon Volfu. Par Stāmerienas pils pēdējo īpašnieku kļuva Aleksandras fon Volfas pirmais vīrs barons Andrejs Pilars fon Pilhau. 1930. gadu beigās īpašnieki bija spiesti pamest dzimteni, 2. pasaules kara laikā ēka tika izmantota armijas vajadzībām, no 1945. līdz 1965. gadam ēkā atradās lauksaimniecības tehnikums, vēlāk – padomju saimniecības “Stāmeriena” kantoris un ciema padomes izpildkomiteja. Kopš 2015.gada pils pieejama apmeklētājiem.

Stāmerienas pili ieskauj gan ainavu stila parks, gan ezeri: no rietumiem – Stāmerienas, no ziemeļrietumiem – Pogas. Abus ezerus savieno kanāls, kas tek cauri pils parkam. Parka lepnums ir Mīlestības ozoli, par kuriem izveidojusies leģenda: pils dārznieks iemīlējies barona meitā, bet meita bija apsolīta citam baronam. Meitas kāzu dienā dārznieks iestādījis divus ozolus un savijis tos kopā. Tie turpina augt vēl šobaltdien.

- Stāmerienas Svētā Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca
Baznīcas pamatu likšana notika 1902.gada 29.jūnijā, bet tās celtniecību pabeidza un iesvētīšanas svinības rīkoja 1904.gada 6.jūnijā. Šajā pašā gadā nojaukta vecās baznīcas ēka. Baznīca celta, jo tajā laikā, daļa no pagasta iedzīvotājiem bija pareizticīgie, kā arī Stāmerienas muižas īpašnieks Johans Gotlībs Eduards fon Volfs bija precējies ar krievieti Sofiju Potjomkinu. Kalnu kristāli, kas, saules apspīdēti, mirdz baznīcas torņu krustos, ir baronu Borisa un Paula Volfu dāvana. Pašreiz baznīca ir atjaunota tās agrākajā spožumā.

Cenā ir iekļauts:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Grupas vadītāja- gida pakalpojumi

- Labs garastāvoklis
- Pozitīva emocijas

Papildizmaksas: apmaksā ofisā! Ieejas biļešu cena var izmainīties!

 • Pilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidu – 3.50 Eur
 • Stāmerienas pils – 5.00 / 3.00 Eur
 • Dabas muzejs “Vides labirints” – 5.50 / 4.00 Eur (skolēni)
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 29247110
(+371) 26617848
(+371) 65429773
(+371) 24882484 - Sanatorijas
info@mari.lv 09:00 - 18:00 (P.-Pt.), brīvdienas: sestdiena, svētdiena