Pie ūdenskritumiem un skaistākajām Latvijas peonijām!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
17.06.2023 18.06.2023 2 95.00 €
Vispārīga informācija

Pie ūdenskritumiem un skaistākajām Latvijas peonijām!
Kandava - Abava – Kuldīga.
17-18.06.
95 Eur

1.diena.
Izbraukšana no Daugavpils no rīta. 
Ierašanā Kandavā.

Kandava – viena no skaistākajām Kurzemes pilsētām, kas apbur ar savu seno arhitektūru, bruģētām ielām, ielu lukturiem, pakalnu bagātību un lieliskiem dabas skatiem. Kandava var lepoties ar vecāko laukakmens tiltu Latvijā un Pulvertorni, kas celts hercoga Jēkaba laikā.   
Kandava pilsētas ģerbonis – zaļš ozolzars ar trim lapām un trim zelta zīlēm sudraba laukā, tāpēc zīles te ir it visur: uz soliem, ielām, un ir pat piemineklis Zīle.

- Abavas upes ieleja. Abavas ieleju par vienu no skaistākajām Latvijas vietām ir veidojusi pati daba. Ne velti Rainis un Aspazija 20. gadsimta 30. gados ir dēvējuši šo vietu par “Kurzemes Šveici” , ejot garām romantiskiem upes lokiem un biezajiem mežiem, gar senajām pilsētām, mājīgiem ciemiem, atspirdzinošiem nelielajiem ūdenskritumiem un noslēpumainajām alām. 

- Ūdenskritums Abavas rumba.

- Īvandes  upītes  ūdenskritumi.

Rendā, uz nelielās Abavas kreisā krasta pietekas Īvandes, izveidojušies divi ūdenskritumi jeb rumbas. Īvandes rumba ir apakšējais un lielākais no Īvandes ūdenskritumiem. Tas sniedzas līdz pat divu metru augstumam, stiepjoties 10 metru platumā.
- Ierašanās Kuldīgā.
- Kuldīgas pilsētas – Latvijas Venēcijas - apskates ekskursija.
Kuldīga pati par sevi ir kā dārgumu lāde – vecās pilsētas šaurās ielas, dakstiņu jumti un senās ēkas liek pārcelties vairāku gadsimtu tālajā pagātnē. Rātslaukums, kurš agrāk bijis tirgus laukums, formas ziņā ir lēzeni ieslīps. Tādu to veidojuši senatnē, lai nokritušie priekšmeti un dubļi un netīrumi tiktu aizskaloti upē, bet laukums paliktu tīrs. Tepat atrodas arī vecās rātes ēka, kas agrāk pildīja vairākas funkcijas – bija vieta, kur pieņem pilsētai nozīmīgus lēmumus, kā arī cietums.     
- Ķieģeļu tilts  — viens no Kuldīgas simboliem. Tas tika uzbūvēts 19. gadsimtā un tika uzskatīts par platāko tiltu Eiropā.
- Aktiera Ēvalda Valtera piemineklis - vecais aktieris viesmīlīgi aicina iedzert tasi tējas. Uzsakata, ka tas, kas apsēdīsies Valteram līdzās un iedzers tēju, nodzīvos līdz simt gadiem vai pat ilgāk.   
Uz ielām ir interesanti objekti fotogrāfijām: Kārļa 7. zābaks, Teleportācijas piemineklis ar hercogu Jēkabu u. tml. 
- Ventas  Rumba, Alekšupītes ūdenskritums.

Šobrīd augstākais (4,15 m) ūdenskritums Latvijā atrodas netālu no Alekšupītes ietekas Ventā. Pirms ūdenskrituma, savulaik pils dzirnavu vajadzībām, ierīkots aizsprosts ar slūžām.

Izmitināšana viesnīcā pilsētas centrā. Brīvais laiks.

2.diena.  Brokastis. Numuru atbrīvošana.
- Riežupes smilšu alas.
Piecu kilometru attālumā no Kuldīgas atrodas garākais alu labirints Latvijā. Riežupes smilšu alu kopējais garums ir 2 kilometri, no kuriem apskatāmi ir 460 metri.
Viss alu labirints ir cilvēku roku darbs. Tās tika raktas trijās paaudzēs un pirms vairāk kā 100 gadiem, iegūtās baltās smiltis tika izmantotas stikla ražošanai Iļģuciemā. Šobrīd alas pieder ceturtās paaudzes mantiniecei un alu saimniecei Inesei.
Dodoties apskatīt alas, svarīgi atcerēties, ka visa gada garumā šeit ir nemainīga gaisa temperatūra +8 grādi, līdz ar to, arī karstā vasarā noderēs līdzi paņemta jaciņa.

- Z/S Ziedoni.
Peoniju dārzs ‘’Ziedoņi’’ izveidots pirms divpadsmit gadiem. Šajā laikā peoniju šķirņu skaits pietuvojies diviem simtiem un varam lepoties ar vienu no Latvijā lielākajām kolekcijām. Peoniju stādi uz ‘’Ziedoņiem’’ ceļo no tuvām un tālām valstīm – Amerikas, Francijas, Lielbritānijas, Austrijas, Nīderlandes un Latvijas kolekcionāriem. Nākamie izaicinājumi ir peoniju šķirņu krustošana un jaunu šķirņu veidošana. Jaunākā kolekcija ar krūmpeonijsākām sākta veidot četrus gadus atpakaļ un šobrīd dārzā aug 30 šķirnes.
Peoniju dārzā ‘’Ziedoņi’’ aug lielziedu bārdaino īrisu, Sibīrijas īrisu, dienziežu kolekcijas, kā arī mazāk pazīstami košumaugi jukas un eremūri.
- Izbraukšana uz Daugavpili lieliskā noskaņojumā!

Ceļojuma maksā ir iekļauts:
 - Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
 - Grupas vadītāja - gida pakalpojumi
 - Nakšņošana standarta divvietīgajā numurā

 - Brokastis
 - Labs garastāvoklis!
 - Pozitīvas emocijas!

Papildizdevumi :
- Kuldīgas apskates ekskursija ar vietējo gidu -3.00 Eur
-  Kandavas pilsētas apskates ekskursija – 2.00 Eur
-  Audiogids – 0.50 Eur
- Z/s Ziedoni – 4.00 Eur
- Riežupes smilšu alas – 5.00/4.00 Eur
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas, rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ekskursijas notiek krievu valodā.
 • Brīvs laiks būs paredzēts, ja nebūs neparedzētu apstākļu, satiksmes sastrēgumu un citu atkāpju no grafika.
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem, ir nepieciešama pase.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais dalībnieku skaits izbraukuma ekskursijās 20.
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšējā  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10
(+371) 248 824 84 - Sanatoriji
(+371) 266 17 848
(+371) 654 29 773
info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)