Peoniju krāšņums un Teiču rezervāts! Kalnsnava - Teiči!

Vispārīga informācija

Peoniju krāšņums un Teiču rezervāts!
Kalnsnava - Madona - Teiči!

12.06
25/24 Eur


Izbraukšana no Daugavpils

JAUNKALSNAVA. 
Kalsnavas arborētums, ko dažreiz sauc par trešo lielāko botānisko dārzu Latvijā. Reto koku, krūmu un liānu kolekciju sāka veidot vēl 1970. gadā. Eksotisko vārdu „arborētums” no latīņu valodas tulko kā „retu koku kolekcija”. Arborētums saglabājis tādas retas koku sugas, kas mūsu siltuma grādos ir retums.
Kas tikai šajā dendrārijā nav! Vesels dārzs ceriņu- vairāk nekā simts dažādu krāsu un veidu krūmu. Tajā skaitā maigi rozā „ Maskavas skaistule” un pilnīgi dzeltens ceriņu krūms „ Prim- roze”.
Rododendru mežs, pīlādžu dārzs  un peoniju plantācija. Ļoti gleznaini izskatās dažādu krāsu egles, kuru šeit ir vairāk par simts veidiem.
Peoniju dārzs- unikāla brīnišķīgo puķu kolekcija, kurā ietilpst vairāk par 100 dažādu peoniju šķirnēm. Tādas peonijas jūs vēl neesat redzējuši!
Peonijas droši var uzskatīt par greznākajām un košākajām jūnija puķēm. Peonijas nosaukums ir cēlies no grieķu vārda “paionios” , kas nozīmē ārstējošais, dziedinošais.
Stādu iegādāšanāsEkskursija ar gidu pa Madonu.

Doties vienu stundu garā ekskursijā, iepazīt mūsu pilsētas šarmu, sajust reljefu un dzirdēt interesantus stāstus.

- Koku un augu vilnas.
Saimnieks Ritvars Točs sevī atklājis senas baltu prasmes – izgatavot vilnu no apkārtnē esošajiem kokiem, krūmiem un augiem. 
Stāsts par vilnas iegūšanu (no nātrēm, dadžiem, ugunspuķēm, niedrēm, kārkliem, kļavas, ābeles, pīlādža, apses, ozola u.c.), vilnas ārstnieciskajām īpašībām un dažādu izstrādājumu tapšanu (nelieli audekli, cepures, roku locītavu un muguras ārstnieciskās saites, cimdi, kāju filči, zīļu vainagi u.c.).
Produkcijas iegāde.


Teiču dabas rezervāts.
Teiču dabas rezervāts dibināts 1982. gadā. Tam raksturīga Austrumlatvijas purvu un mežu flora. Kopējā platība ir 19 779 ha, un lielāko daļu  - 13 681 ha jeb 69% - aizņem sūnu purva masīvs, kas ir viens no lielākajiem un neskartākajiem šāda veida purviem Baltijā. Kopumā šeit   konstatētas 688 ziedaugu un paparžaugu sugas (38 aizsargājamas), kā arī 217 sūnu sugas (24 ir aizsargājamas). Teiču purva masīvs kopā ar Lielo Pelečāres purvu kopš 1995. gada ir iekļauts Ramsāres konvekcijas starptautiski nozīmīgo mitrāju un Eiropā putniem nozīmīgo vietu sarakstā. Administratīvi Teiču dabas rezervāts atrodas triju novadu – Madonas, Varakļānu un Krustpils teritorijās.
Teču purva masīvs atrodas Austrumlatvijas zemienes Jersikas līdzenumā un sācis veidoties pirms 10 000 – 12 000 gadu. Pārmērīga mitruma apstākļos reljefa pazeminājumos veidojās sekli ezeri. Tie pamazām aizauga. Purvā vidējais kūdras slāņa biezums ir 6-7 m, maksimālais – līdz 9 m. Teritorijas vidēji viļņotā reljefa raksturīgā iezīme ir gari vaļņveida pacēlumi jeb flūtingi. Flūtingi Teiču purvā veido iegarenas salas un pussalas. Lielākās ir Raksala un Siksala. Purva virsmas mikroreljefu veido augstajam purvam raksturīgie ciņu, ciņu-liekņu un grēdu-liekņu kompleksi.


Izbraukšana Daugavpilī!

Cenā ir iekļauts:

- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Grupas vadītāja- gida pakalpojumi


Papildizmaksas: 
Ieejas biļetes muzejā: Cenas par ieejas biļetēm var mainīties!

 • Kalsnavas arborētums – 5.00 /4.00 Eur
 • Ekskursija ar gidu pa Madonu – 1.00 Eur
 • Koku un augu vilnas - 2.00 Eur
 • Teiču dabas rezervāts  – 1.00 Eur

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)