Pēc nēģiem uz Carnikavu!

Vispārīga informācija

Uz Nēģu svētkiem Carnikavā!
Dole - Carnikava
21.08.21
26.00 Eur


Izbraukšana no Daugavpils.

- Doles sala. Tējas namiņa apmeklējums un degustācija
   Kā aizbraukt dzīvot uz salas, apburt prezidentu, iestādīt sakņu dārzu, kurā nav kartupeļu, izzināt desmitiem mētru šķirņu, uzsākt modernu eiroprojektu un iemācīties dvēseliski runāt ar augiem zina dziedniece Agnese no Doles salas. Viņa arī dalīsies ar mums visos šajos noslēpumos.
  Agneses dārzā aug milzumdaudz mētru veidu: šokolādes, ābolu, apelsīnu, greipfrūtu, upeņu, ingvera, ogu, ezera, upes, kalnu un vēl, un vēl. Visas dobes pie Agneses mājas ir pārbagātas ar dažādām dabas dāvanām: lieliskā lavanda, ārkārtīgi veselīga ehinācija, vērmeles, māteres, raudenes, asinszāle, izops, kliņģerītes, cigoriņi, rudzupuķes. Starp citu, rudzupuķes tagad Latvijā ir tikpat populāras kā lavanda.    
Viesmīlīgā mājasmāte Agnese uzcienās ar aromātisku tēju, kurai klāt būs saldais cienasts!   

- Ierašanās Carnikavā! Carnikavas apskates ekskursija.

 Carnikava -  simpātisks Vidzemes ciemats jūras krastā. Kopš seniem laikiem šajā vietā dzīvoja zvejnieki. Carnikavas rajons ir gleznais, tāpat kā visa jūras piekraste no Vecāķiem līdz pat Igaunijai. Carnikavas Piejūras parka teritorija stiepjas gar Rīgas jūras līča krastu. Tāpat Carnikavā atrodas pamesta kara pilsētiņa. Ir saglabājušies pazemes bunkuri, kas ir prasmīgi nomaskēti kā smilšu kāpas.     

Carnikavas Novadpētniecības centrs.
Centrs tika atklāts pirms dažiem gadiem, bet tā ēka – pārcēlāja un zvejnieka mājas “Cēlāji”, kas tika uzbūvēta 19. gadsimta vidū, kopija. Novadpētniecības centram ir lieli nopelni Carnikavas muzeja izveidē, jo tieši te atrodas Carnikavas novada pirmie vēsturiskie priekšmeti, dokumenti un liecības. Novadpētniecības centra pastāvīgās ekspozīcijas ietvaros var iepazīties ar Carnikavas novada vēsturisko un kultūras mantojumu – iedzīvotāju sadzīves un zvejas tradīcijām.    


21. augusts – Nēģu diena Carnikavā. Jau vairāk nekā desmit gadus trešajā augusta sestdienā par godu nēģu zvejas sezonas sākumam Carnikavā noris vērienīgie Nēģu svētki!  
Bet aizsākās viss 21. gadsimta sākumā, kad pilsētai radās sadraudzības pilsēta Arbo. Un tā kā Arbo ir pazīstama ar savu ikgadēju Nēģu festivālu, tad spāņi paklusām dalījās savā pieredzē prasmīgi organizēt jautrus konkursus, koncertus, sporta sacensības un, protams, veidot piesātinātu nēģu dažādo ēdienu degustācijas programmu. No paša agra rīta savas bagātības prezentēs amatnieku tirdziņš, kā arī sāks vārīt, cept, žāvēt svaigus, garšīgus, aromātiskus nēģus. Noritēs tradicionālās sacensības šīs populārās latviešu zivs gatavošanas mākā. Tāpat varēs nogaršot grillētu nēģi un nēģu zupu, kas vārīta milzīgā katlā, un nopirkt kaut ko īpašu, neaizmirstamu tradicionālajā amatnieku tirdziņā.
Brīvais laiks svētku baudīšanai!

16.00 līdz 17.00 vizināšanās zvejnieku laivā kopā ar īstu zvejnieku! Izbraukums ar laivu atklātā jūrā ir mierīga un apceroša atpūta. Tās ir vieglas un pozitīvas emocijas. Izbaudīsiet atpūtu uz ūdens un gūsiet jaunus iespaidus.   

Atgriešanās Daugavpilī lieliskā noskaņojumā! 

Cenā ietilpst :
- transporta pakalpojumi braucienam ar tūrisma klases autobusu
- grupas vadītāja pakalpojumi                                                 
-
smaidu jūra                                                                              
-
labs noskaņojums                                                                   
Papildizdevumi :
- “Tējas namiņa” apmeklējums - 3.50 eur
-
Carnikavas ekskursija - 1.50 eur

 

 • vizināšanās ar laivu – 3.00 eur
   
 Rezervēšanas standartnoteikumi:
 
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 29247110 (+371) 26617848 info@mari.lv 09:00 - 18:00 (P.-Pt.), brīvdienas: sestdiena, svētdiena