Ogu krāsu daudzveidība! Naujene - Slutiški - parks Stalkers – ogu taka!

Vispārīga informācija

Ogu krāsu daudzveidība
Naujene - Slutiški - parks Stalkers – ogu taka

Izbraukšana no Daugavpils

Naujenes novadpētniecības muzejs
Naujenes novadpētniecības muzejs ir viens no labākajiem Latvijas novadu muzejiem. Muzejā ir  vairākas interesantas, eksponātiem bagātas ekspozīcijas:

Mākslas ekspozīcija “Latgales parīziete Valentīna Zeile”
Valentīna Zeile (1937), māksliniece, tēlniece, medaļu mākslas atjaunotāja un pirmās medaļu mākslas izstādes organizatore Padomju Latvijā (1973).
Mākslas galerijā apskatāmi Valentīnas Zeiles darbi bronzā, kuros sevišķi spilgti izpaužas tēlnieces iezīmīgākās talanta šķautnes. Lielāko daļu eksponātu veido medaļas un plaketes. Uzmanību izpelnās vairāki mākslinieces pašportreti. Āfrikas ceļojuma iespaidi atspulgu gūst šai valstij veltītajā skulptūru ciklā.

Etnogrāfijas ekspozīcija „Turīga zemnieka istaba”
Eksponētie priekšmeti ir savākti Daugavpils novada teritorijā. Ekspozīcijā „Turīga zemnieka istaba” apskatāms Latgales zemnieka mājokļa iekārtojums. Priekšmeti raksturo Latgales zemnieka dzīvesveidu, tradīcijas un kultūru 19. gs. beigās un 20. gs. 1. pusē

Vēstures ekspozīcija „Poļu kultūras mantojums Daugavpils novadā”
Daugavpils novada kultūrvide vēsturisko procesu nosacīta ir veidojusies etniski daudzveidīga, kurā viena no lielākajām minoritātēm ir poļi. Izstādē parādīta vienas Daugavpils novada muižas –  Juzefovas muižas –  vēsture, caur kuru izstādes apmeklētāji  var iepazīties ar poļu kultūras mantojumu Daugavpils novadā. Apmeklētāji var ielūkoties muižas interjerā, izjust 19. gs. beigu 20. gs. pirmās puses  atmosfēru, nofotografēties ar interesantiem priekšmetiem

Zemūdens panorāma iepazīstina apmeklētājus ar Daugavas upes zemūdens daudzveidīgo pasauli.

Ierašanās Slutišku etnogrāfiskajā vecticībnieku ciemā.
Vienā no Daugavas lokiem, Markovas pilskalna pakājē, Daugavas upes krastā  ir paslēpies no svešinieku acīm  vecticībnieku ciems Slutiški.  Arhīva dokumentos tas ir minēts jau 1785.gadā. Liekas, ka šajā gleznainajā vietā laiks ir apstājies pirms 100 gadiem… Putnu dziesmas priecīgi sveic apmeklētājus dabas parkā “Daugavas loki”.
Vecticībnieku māja un kokgriezumi stāsta par šai ciemā  dzīvojošo  vecticībnieku paaudžu meistarību.

Atklātā Naujenes muzeja ekspozīcija „Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”
atspoguļo Latgales vecticībnieku lauku sētas iekārtojumu – unikālu garīgās un sadzīves kultūras modeli. Tā sastāv no divām daļām: „Vecticībnieku dzīvojamās mājas” un darbarīku kolekcijas „Zirgvilkmes darbarīki Daugavpils novadā”. Abas ekspozīcijas aprīkotas ar LED displejiem, kuros izvietota ekspozīcijas virtuālā daļa. Sētas pagalmā uzstādīti informatīvie stendi apmeklētājiem, kuri sniedz informāciju par Slutišķu sādžu un ekspozīciju.

Ekspozīcijā „Vecticībnieku dzīvojamā māja” ir saglabāts tradicionālais vecticībnieku mājas plānojums: šauras sinces, istaba, kurā apskatāms „sarkanais”, „melnais” stūris (jeb sievu kakts) un „krievu” krāsns, klēts jeb „aukstā istaba”. Blakus „aukstajai istabai” atrodas maltuve, kur ziemā uzglabāja kubulos sālītu speķi, savukārt vasarā saimniecībā neizmantotos darbarīkus (stelles, ratiņus u.c.).

Ekspozīcijā „Zirgvilkmes darbarīki Daugavpils novadā” ir apskatāmi ar zemkopību un lauksaimniecību saistīti muzejiski priekšmeti, galvenokārt zirgvilkmes darbarīki un transporta līdzekļi – darba rati, kamanas, līnijdroška , kuri ir attiecināmi uz 20. gs. 1. pusi un tika izmantoti Daugavpils novada teritorijā.

Skatu tornis
Uzkāpjot 24 m augstajā skatu tornī,  no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus. Pa labi visā krāšņumā redzams Rozališķu loks, kas bija attēlots uz 10 latu naudas zīmes. 

Parka “Stalkers” apmeklējums

Parks  “Stalkers” – brīnišķīga atpūtas vietiņa Daugavas labajā krastā, dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.
Neparasts un skaists ir parka dizains. Tas arī pievilina kuplu apmeklētāju skaitu.
Parkā draudzīgi “sadzīvo” dažādu dzīvnieku figūras, zirnekļi tur soliņus, uz kuriem var atpūsties un baudīt dabas skaistumu un svaigu gaisu. Lielajos puķu podos zied skaistas puķes. Upes augstajā  krastā  paceļas pils siena, ko apsargā lielgabali… Dzirnavas, lapenes…Daudzveidīgs ir parka noformējums. Parka īpašniekam ir tuvs ainavu dizains, tāpēc katra soliņa, katra iestādītā  kociņa vieta ir labi pārdomāta. Tas viss veido vienu pabeigtu dabas parka ainavu.

Brīvais laiks parkā. 

Lauku saimniecības apmeklējums. Programma “Ogu taka”.
Saimniecība attīstījās pēc organiskās zemkopības principa (bez zemes rakšanas un aršanas). Viesmīlīgā saimniece atklās Jums noslēpumu, kā  bez  īpašas piepūles iegūt labu ražu!
Saimniecībā aug 20 aveņu, 14 zemeņu, 11 kazeņu, 5 melleņu un 7 upeņu šķirnes, kā arī godži ogas un citi …
Jums piedāvās apskatīt saimniecību, nogaršot dārzeņus un sezona ogas, kā arī ogu un augļu pastilu, dažādu tēju.
Īsts pārsteigums gardēžiem un informācija dārzkopjiem!
 
Ceļojuma maksā ietilpst:
- transporta pakalpojumu;
- maršruta izstrāde;
- gida-grupas vadītāja pakalpojumi;

Papildus maksa:
- Naujenes novadpētniecības muzejs + Slutišku vecticībnieku ciems – 2.50 Eur /1.50 Eur (pensionāriem un skolēniem)
-parks “Stalkers” – 1.00 Eur
-ogu taka ar degustāciju) – 3.00 Eur

Svarīga informācija:
 

  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
  •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
  • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
  • Ekskursijas notiek krievu valodā
  • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
  • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
  • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
  • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
  • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)