Ludza - Opoļi - arbūzs!

Vispārīga informācija

Ludza-Opoļi-arbūzi!
22.08.
23 Eur

Izbraukšana no Daugavpils.

- Ierašanās Ludzā.
Apskates ekskursija ar gidu.
Šo skaisto, ezeriem un mežiem bagāto novadu Latvijas rītu pusē Baltijas latgaļu ciltis dzīvošanai izvēlējās jau 1. g. t. p. m. ē. Par to liecina 14 apmetnes, vairāk kā 25 pilskalni un aptuveni 70 kapukalni. Starp Mazo un Lielo Ludzas ezeru, garas kalna kaupres galā pacēlās latgaļu koka pils novada robežu aizsardzībai, apkārt tai sāka augt rosīga un bagāta pilsētiņa, kuru nodēvēja pils ķēniņa meitas Lūcijas vārdā par Ludzu.

- Vesturisks Ludzas centrs.
Šaurās pilsētas ieliņas, 19. gs. koka un ķieģeļu vienstāvu un divstāvu būvētie nami ar slēgtajiem pagalmiem vairāku gadsimtu laikā ir bijusi neatņemama pilskalna pakājes ainavas daļa, kā pilsētbūvniecības paraugs, kas atrodas valsts aizsardzībā. Tā ir daļa no Odu, Tirgus, Baznīcas, Tālavijas, Kr. Barona, Stacijas, J. Soikāna ielām.

 - Ludzas pareizticīgo baznīca – 1845. gadā krievu klasicisma stilā celtā baznīca rotājas pašā vecpilsētas centrā. Valsts aizsargājamais arhitektūras piemineklis.

- Dievmātes skulptūra – Leona Tomašicka veidotā Svētās Marijas, Māras zemes karalienes statuja.

- Ludzas viduslaiku pilsdrupas-1399. gadā vācu krustneši pilskalnā starp Lielo un Mazo Ludzas ezeru Livonijas ordeņa austrumu robežas aizsardzībai uzcēla varenu pili – trīsstāvīgu mūra celtni ar 6 torņiem, 3 vārtiem un 2 priekšpilīm. Pils tika celta no pelēkiem laukakmeņiem un sarkaniem ķieģeļiem, rotāta melniem glazētiem ķieģeļiem.

- Brīvais laiks.

- Ekskursija ar plostu “Ludzas ezeru stāsts”!!!
Iespaidīga vizināšanās ar koka plostu pa sīko Ludzas ezeru,pilsētas krastu panorāmu apskate.Izbaudīsim skaistākas ainavas un pavadīsim burvīgu fotosesiju.

- Zilupe.Nosaukums ir saistāms ar to, ka stacijas komplekss bija uzbūvēts uz zemes, kas atsavināta baronam Rozenam. Šeit atradās robežas apsardzes garnizons, muita, 9. Rēzeknes pulka zaldātu rota. 1925. gadā bija uzcelta jauna skolas mūra ēka, tās atklāšanā piedalījās Tautas dzejnieks Rainis.

- Opoļu svētavots. Opoļu ciemā piecu kilometru attālumā no Zilupes atrodas avots, kurā ap 1901. gadu brīnumainā kārtā tika izdziedināts akls kopš bērnības Dementijs Kazakovs. Pēc nostāstiem to viņš izdarīja pēc Dievmātes, ko redzēja sapnī, norādījuma apskalot acis ar dziedinošo ūdeni Opoļos. Par godu tam Dementijs uzstādīja pateicības krustu ar Dievmātes ikonu, bet 1937. gadā Krista Pacelšanas baznīcas draudze vērsās pie sava priestera t. Vladimira Antipova ar lūgumu nokalpot tur ūdens iesvētīšanas aizlūgumu Dievmātes Piedzimšanas svētkos.

-Saimniecības “Bites” apmeklēšana NEW!
Zemnieku saimniecība Bites dibināta 1993.gadā.

Kopš 2003.gada z/s Bites sadarbojas ar Holandes firmu Syngenta Flowers un piegādā Latvijas profesionālajiem puķu audzētājiem kvalitatīvu puķu sēklu, sējeņu un apsakņotu spraudeņu izejmateriālu.Taču tas nav viss.Zaimniecībā,zem klajām debesīm audzē arbūzus un melones!
Arbūzs ir ļoti vērtīgs auglis, kas satur maz kaloriju un ir bagāts ar vitamīniem un minerālvielām. Tas attīra organismu, stiprina imunitāti, palīdz novērst brīvo radikāļu radītos bojājumus un novērst nopietnas saslimšanas.

-Ekskursija pa saimniecību,ka arī garšīga degustācija!
Būs iespēja  iegādāties arbūzus un melones.
 
- Pēs garšīgas degustācijas mēs dosimies  uz tāšu apstrādes saimniecības apmeklējumu. Meistaram ir piešķirta Latvijas mantojuma zīme. Mēs iegremdēsimies tāss pasaulē. Pavērosim dažādu tāss priekšmetu aizraujošo izgatavošanas procesu. Tāpat mums būs iespēja degustēt priežu čiekuru sīrupu, kas stiprina imūnsistēmu un tiek uzskatīts par labāko atveseļošanās dzērienu. Tieši te audzē arbūzus!

Svarīgi: paņemt līdzi lakatiņus, pudelīti svētajam ūdenim un masku, ka arī pase vai ID, tā kā apmeklēsim pierobežas zonu.

Cenā iekļauts:
- transporta pakalpojumi ar tūristu klases autobusu
- grupas vadītāja pakalpojumi
- maršrutu izstrāde
- smaidu jūra
- labs garastāvoklis


Papildu izdevumi:
- Saimniecības apmeklēšana ar degustāciju – 3.50 Eur
- Apskates ekskursija Ludzā – 2.00 Eur

- Vizināšanās ar plostu – 3.50 Eur

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)