Līgo pie jūras! Ekskluzīva tūre! Roja-Kolka-Kaltene-Majori!

Vispārīga informācija

Līgo pie jūras! Ekskluzīva tūre!
Roja-Kolka-Kaltene-Majori
23.06-25.06.21
120 eur

1.diena:
Izbraukšana no Daugavpils

-Pārbrauciens uz Dundagā. Ekskursija.
Dundagas pils ir lielākā Ziemeļkurzemē, turklāt labi saglabājusies. Rīgas domkapituls to sāka būvēt 13.gs. vidū, 1434.g. to nopirka Kurzemes bīskaps, bet no 16. līdz 20.gs. tā piederēja muižnieku Maidelu un Ostenu–Zakenu dzimtām. Pils divas reizes nodegusi un vairrākkārt pārbūvēta, pēdējo reizi pēc nodedzināšanas 1905.g. Ar pili saistās daudz teiku, no kurām pazīstamākā ir par Zaļo jumpravu.

Krokodils
O. Skaraiņa betona skulptūra veidota 1995.gadā un ir piemiņas zīme, kas veltīta Dundagas stiprajiem vīriem, un atgādinājums par bijušā dundadznieka Arvīda Blūmentāla - lielā dēkaiņa un krokodilu mednieka - piedzīvojumiem tālajā Austrālijā. Divu tonnu smagā krokodila skulptūra ir Latvijas goda konsula Čikāgā Norberta Klaucēna dāvinājums Dundagai.

Dakterleja
Doktorāts Dundagā dibināts 1811.gadā. No tā arī radies upes ielejas nosaukums. Ja pati doktorāta ēka šodien vairs nav skatāma, tad Dakterlejā 1883.gadā iedibināta aptieka. Taču visspilgtāko akcentu Dakterlejai devis ārsts un valodnieks Juris Bārs, kurš te darbojies no 1844. līdz 1855.gadam. Blakus ārsta specialitātei viņš paguva veikt īstu apvērsumu latviešu valodniecībā, iesakot jaunu ortogrāfiju, kurā novērsti dubultlīdzskaņi un «čupu burti», garumzīmi ieteica lietot svītriņas veidā, kā arī veica citus valodas uzlabojumus. Šodien grūti iedomāties latviešu valodu bez Bāra veiktās reformas!
Dakterlejā atrodas dundadznieku un viesu iecienīts veselības avotiņš!

Vecais ūdenstornis
Ūdenstornis celts 1800.gadā un tā augstums ir 17,8 m, bet apkārtmērs 22,2 m. Tā četri stāvi ir būvēti no akmens, bet piektais no koka (tam ir 8 stūri). Mūra biezums ir aptuveni 90 cm. Durvis velvveidīgas, logi taisnstūra. Patreiz ūdenstornis savas funkcijas vairs nepilda.

Brīvais laiks.

Aizbraukšana Rojā.

- Ierašanās Rojā. Izmitināšana viesnīcā.

- Ekskursija.
 
Pirmo reizi Rojas vārds rakstītos avotos minēts 1387. gadā kā neliela apdzīvota vieta Lubezeres muižas nomalē. Šis neliels ciems, kuru vietējie iedzīvotāji lepni sauc par pilsētu, atrodas Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē. Līdz 19. gs. beigām Roja bija neliels zvejniekciems ar dažām zvejnieku mājiņām. Pateicoties Krišjānim Valdemāram visā jūras piekrastē sāka dibināt jūrskolas. Tā, piekrastē no Ģipkas līdz Mērsragam, bija uzbūvēti vairāk kā 200 buru kuģi. 

Brīvais laiks. Atpūta pie jūras!

Nakts viesnīcā.

2.diena.
- Brokastis. Izbraukšana no Kolka.

- Kolka.
Kolkasrags Kurzemes tālākais ziemeļu punkts un mūsu Republikas vislielākais rags. Krišjāņa Valdemāra izskaitļotais Eiropas centrs.
Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, un tajā vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas jūras līča – viļņu saduršanās. Rags kā sēklis zem ūdens turpinās vēl 6 km garumā, un tā muguru jūra apskalo 0,5-3 metru dziļumā. Jūra ap Kolkasraga sēkli ir neskaitāmu kuģu bojāejas vieta. Sēkļa galā uz mākslīgas salas atrodas 20 metru gara Kolkas bāka, ko uzcēla 1875.gadā.
Mūsdienās Kolka ir vienīgā apdzīvotā teritorija, kur agrāk dzīvoja lībieši, tāpēc piekrastes otrais nosaukums ir Lībiešu krasts. Ja jūs sapņojat par kaut ko neparastu, noslēpumainu un pievilcīgu, nav nepieciešams braukt tālu, brīnumi dažreiz ir tuvu! Šī vieta ir jūras, zemes un cilvēka radošā telpa. Šeit jūs varat pastaigāties un skatīties dažādas putnu sugas, kas bieži šķērso šo apmetni.

Brīvais laiks. Atpūta pie jūras!

Nakts viesnīcā.

3.diena.

- Brokastis. Numuru atbrīvošana. Pārbraukšana uz Kalteni.

- Kaltene.
Kaltenes pludmales neparasto ainavu veido lieli laukakmeņi, kas klāj piekrasti un kāpās augošās staltās priedes. Bet Kaltenes jūrmalas mežā atrodas lieli akmens krāvumi, kas tiek dēvēti par kalvām. Līdzīgi veidojumi nevienā citā Latvijas piekrastē nav sastopami. Dabas pētnieki uzskata, ka šie vaļņveidīgie akmeņu krāvumi, kas vēlāk apauguši ar mežiem, veidojušies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, atkāpjoties Baltijas ledus ezeram. Šai vietai piešķīra aizsargājama dabas pieminekļa statusu.

-Ķemeri. Ekskursija.
-Majori. Brīvais laiks.

Atgriešanās mājās.
Cenā iekļauts:
 
 • Transports
 • Gida pakalpojumi
 • Tūrisma klases viesnīca (numuri 2 personām 5 minūšu pastaigā no jūras!)
 • Brokastis
 • Ekskursijas
 • Labs noskaņojums
 • Daudz smaidu
Papildizmaksas:
 
-Pusdienas Kolkā(samaksa birojā) -7.00 Eur
Rezervēšanas standartnoteikumi:
Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 29247110
(+371) 26617848
(+371) 65429773
(+371) 24882484 - Sanatorijas
info@mari.lv 09:00 - 18:00 (P.-Pt.), brīvdienas: sestdiena, svētdiena