Jēkabpils Svētā Gara klosteri - Līvānu stikla muzejs – Skrīveri – Aizkraukle!

Vispārīga informācija

Jēkabpils Svētā Gara klosteri - Līvānu stikla muzejs – Skrīveri – Aizkraukle!
19.03
25 Eur


Izbraukšana no Daugavpils.
Ierašanās Līvānos.

Līvānu stikla fabrikas muzejs
Līvānu stikla muzejā iepazīstina  ar fabrikas vēsturi un stikla izstrādājumu ražotni, kuras pirmsākumi no 1887.gada. Tiek dota unikāla iespēja vienkopus aplūkot stikla fabrikā ražotus, vairāk nekā 3000 stikla mākslas darbus, kas tapuši vairāk kā 100 gadu garumā. Iepazīšanās ar Latgales mākslas un amatniecības centra ekspozīcijām.

- Līvānos atkal tiek izpūsts stikls!
Stikla izpūtēja meistera darbnīcas apciemošana, kur Jūs redzēsiet, kā no uguns liesmām dzimst dažādi stikla veidojumi!

- Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klostera apmeklējums
Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klosteris ir dibināts 17.gs. IV ceturksnī. Klosterim ir bijusi gara un sarežģīta vēsture. Tajā atrodas Dievmātes Marijas brīnumdarošās Jakobštates ikonas kopija, kas  ir vienīgā Dievmātes ikona Latvijā, kura ir kļuvusi slavena ar saviem brīnumiem. Arī šīs ikonas vēsture sākas 17. gs. Nostāsts vēsta, ka ikona tika atrasta  Krievu - poļu - zviedru kara (1654.-1667.g.)  laikā Daugavas ūdeņos. Zviedru kareivis Jēkabs Gudinskis, pārceļoties pār upi, ieraudzījis upes ūdeņos peldošu dēlīti. Uzdūris uz šķēpa, viņš to iznesis krastā. Tur ievērojis, ka no tā pa šķēpu rit asinis. Ikona nonāca klosterī, taču I pasaules kara laikā, kad notika evakuācija uz Krieviju, tā pazuda.  2008.gada 25. jūlijā klosterī atgriezās tās kopija. Klosteris atrodas gandrīz pašā pilsētas centrā, un tajā ir divi dievnami: Sv. Gara   baznīca un Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja  baznīca, kas ir unikāla ar miniatūru izmēru - 17x19,5m.  Par klostera pārzini kopš 2008.gada 18.maija strādā igumens Makārijs (Kirilovs).

Aizkraukle.
- Pusdienas (par papildus maksu)

- Muzejs ''Tehnika no pagātnes''
Muzejā Tehnika no pagātnes var apskatīt padomju laiku auto kolekciju. Muzejā izstādīti gan savulaik tik populārie „žiguļi”, gan „moskviči”. Ar laiku muzeja krājumus papildinājuši arī citi padomju laika eksponāti: rotaļu automašīnas, transportlīdzekļu numurzīmju kolekcija un pat benzīntanka iekārtas.
Ierašanās Skrīveros

- Uzņēmuma „Skrīveru saldumi” apmeklējums
„Skrīveru Saldumi” ir labo emociju fabrika! Šeit paši ražosiet savas labās emocijas, kas paliks atmiņā uz ilgu laiku. Te ģimenes vai draugu lokā varēsiet iejusties „Skrīveru Gotiņa” tinēju lomā un radoši izpausties, veidojot ”Aspasia” marcipāna un īrisa figūriņas. Ieeja radošajā darbnīcā bez vecuma ierobežojuma – tas nav tikai pasākums bērniem! Mēs visi sirdī esam kā bērni!
Katrai ekskursantu grupai tiek sagatavotas īpaši konfekšu papīrīši ar interesantiem uzrakstiem.   Pašu izgatavotās konfektes tiks iesaiņotas skaistos maisiņos, kurus varēsiet paņemt sev līdzi.  
- Produkcijas degustācija. Un, protams, iepirkšanās, uzņēmuma veikalā – svaiga produkcija, kas tikko nākusi no ražotnes!

Atgriešanās Daugavpilī.

Cenā ietilpst:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
 - Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
 - Labs garastāvoklis!
 - Pozitīvas emocijas!

Papildus izmaksas:

 • Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klostera apmeklējums – 1 Eur
 • Stikla fabrikas muzejs – 3.00 /1.50 Eur
 • Muzejs ''Tehnika no pagātnes'' - 3.00/2.00 Eur
 • Uzņēmuma „Skrīveru saldumi” apmeklējums – 5 Eur
 • Pusdienas (par papildus maksu)

Cenas par ieejas biļetēm var mainīties! 
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 20
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)