Garšīgā Vidzeme! Rauna - Augšlīgatne!

Vispārīga informācija

Garšīgā Vidzeme ! Rauna- Augšlīgatne !
26.09.20
25 eur

26.09.20- Izbraukšana no Daugavpils.

            Vai ir iespējama kāda ekskursija Latvijā bez pils apmeklējuma? Pašā Raunas centrā paceļas gleznainas Rīgas arhibīskapa pils drupas, pati pils bija celta 1262. gadā. 16. gadsimta sākumā pils tika paplašināta, bet 17. gadsimta nogalē – sagrauta. Mēs izstaigāsim šīs drupas un domās pārcelsimies tajā laikā, kad vācu krustneši saimniekoja šajā zemē. 
            Vēl viena Raunas “rozīnīte” ir luteriski evaņģēliskā baznīca. 
Ieejot acu priekšā atklājas Drēzdenes mākslinieka Junkera altārglezna “Golgāta” – blakus Jēzum dziļās sērās atrodas viņa māte Marija un māceklis Jānis. Laistās vitrāžas, kuras ieliktas logos 1993. gadā, bet griestus rotā “auseklīšu” ornaments. Un šajā senās ēkas unikālajā interjerā tieši mums skanēs ērģeļmūzikas koncerts!    
            Nākamā pietura – siera un makaronu ražotne Raunā. Mums stāstīs par produkciju un to varēs nogaršot, kā arī nopirkt, ja būs tāda vēlme. Šeit gatavo drupano sieru ar ķiplokiem, garšvielām, biezpiena uzkodu – knapsieriņus. Zeltaino saldkrējuma sviestu… Un veselus 15 mājas makaronu veidus no pilngraudu kviešiem, ar spinātiem, zaļumiem, kariju un citām papildvielām.

            Iedvesmojušies sēžamies autobusā un braucam uz firmu, kas specializējas ķiploku audzēšanā un to pārstrādē.  Ķiploki var būt dažādi. No pikantiem un sīviem garšas ziņā līdz maigiem, nedaudz akcentētiem. Te no ķiplokiem gatavo ne vien tradicionālās garšvielas un uzkodas, bet arī zupu, tēju, kūkas un konfektes. Un degustācijas laikā mēs varēsim pārliecināties, ka ķiploki ir ne tikai veselīgi, bet arī garšīgi!
            Dabas taka aizvedīs mūs pie raudošās klints – Raunas Staburaga – slavenā Staburaga, kas jau ilgāk nekā pusgadsimtu atrodas Daugavas dzelmē,  jaunākā brāļa. Tas nav tik augsts, taču arī daudzus simtus gadu raud vistīrākās asaras, kas ziemas salā sastingst, veidojot savdabīgu rotu, bet siltajos vasaras mēnešos piliens pēc piliena savienojas  caurspīdīgajās, šaurajās tērcītēs, kuras ieplūst upē.

            Vēl viens dabas objekts gaida mūs Raunas upes krastā – tā ir Velna ala, kuru pēc leģendas ir izracis velns, lai paslēptu tur savas bagātības.
            Prāmja pārceltuve pāri Gaujai.
Prāmis pār Gauju Līgatnē ir vienīgā šāda veida pārceltuve Baltijā. Prāmis darināts no divām laivām, kuras savā starpā sastiprina borta klājs. Pāri upei nostieptā trose neļauj ūdens plūsmai aiznest prāmi lejā pa straumi, bet gan nodrošina tā pārvietošanos no viena krasta uz otru.  
            Augšlīgatne — Anfabrikas klinšu augstums ir 16 m. Savu nosaukumu klintis ieguvušas no pirmajām uzceltajām papīrfabrikas ēkām – šeit 19. gadsimtā strādāja Handfabrika.  
            Līgatnes upīte – viena no visstraujākajām Latvijā, tāpēc fabrika tika uzbūvēta tieši šeit.
Upītē ir saglabājusies kanālu un slūžu sistēma, kuru mēs apskatīsim.

Vakarā atgriešanās mājās.
 Cenā ir iekļauts:
-Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
-Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
-Raunas ,Augšlīgatnes apskates ekskursija
-Makaronu ražotnes apmeklējums
  Papildizdevumi:
- ērģeļmūzikas koncerts- 1.00 eur
- prāmis turp – atpakaļ – 1.00 eur
- degustacija kiploku- 3.00 eur
Rezervēšanas standartnoteikumi:
Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā,pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija

  • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
  • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
  • Ekskursijas notiek krievu valodā
  • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
  • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. .
  • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
  • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 22
  • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos, par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti, kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)