Garšīgā Vidzeme! Rauna – Araiši - Augšlīgatne!

Vispārīga informācija

Garšīgā Vidzeme! Rauna Araiši - Augšlīgatne!

18.06
26 Eur

Izbraukšana no Daugavpils.
Araiši.
- Āraišu arheoloģiskais parks.
Āraišu arheoloģiskais parks ietver senas 9 - 10.gs. dzīvesvietas - ezerpils rekonstrukcijas koka apbūves kompleksu, 14.-17. gs. viduslaiku pilsdrupas, kā arī akmens un bronzas laikmetu mājokļu ekspozīciju Meitu salā. No 2020.gada jūlija Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka (ĀEAP) apmeklētāju centrā ir aplūkojama pastāvīga ekspozīcija, kurā izzinošā veidā pirmo reizi kopš izrakumu veikšanas  pagājušajā gadsimta 60. un 70.gados ir iepazīstamas tajos iegūtās oriģinālās liecības un arheologa Jāņa Apala stāsts.
Āraišu arheoloģiskais parks piedāvā iespējas uzzināt, kā dzīvojuši, ko ēduši senie iedzīvotāji, kā ģērbušies, kāpēc ir nogrimusi ezerpils un kā tā no jauna augšāmcelta. Arheoloģiskā parka piedāvātās ekskursijas un programmas aicina iejusties dažādu gadsimtu cilvēku ikdienas dzīvē un svētkos.
- Ezerpils
Āraišu ezerpils - viena no senākajām un spilgtākajām Latvijas vēstures gadsimtu gaitas lieciniecēm. Desmit arheoloģisko izrakumu sezonu laikā (1965.-1969., 1975-1979.) no ezera dzīlēm izceļot līdz tam neatklātās Latvijas senās vēstures bagātības, ezerpiļu atklājēja, eksperimentālās arheoloģijas aizsācēja Latvijā, arheologa Dr.hist. Jānis Apala vadībā ir rekonstruēta senā dzīvesvieta Āraišu ezerā, kas ir vienīgā 9.–10. gadsimta šāda veida nocietinātas dzīvesvietas rekonstrukcija Ziemeļaustrumeiropā. Āraišu ezerpils celta aizsardzības nolūkā uz mazas, pārplūstošas saliņas. Ezerpili cēlusi un apdzīvojusi lielākā latviešu sentauta - latgaļi.
Ezerpils rekonstrukcija realizēta laikā no 1981.g. līdz 1995.g, atjaunošanas darbus uzturot un turpinot arī mūsdienās, izmantojot seno darba rīku replikas un autentiskas būvniecības metodes.
- Viduslaiku pilsdrupas
Āraišu mūra pils celta Livonijas ordeņa laikā un bija apdzīvota laikā no 14. līdz 17. gadsimtam. Precīzākus datus par pils celtniecību vēl glabā vēstures noslēpumu lāde, tomēr ir zināms, ka  Āraišu pils ar priekšpili celta kā Cēsu Livonijas ordeņa mestra blakuspils ar militāru un saimniecisku nozīmi. Livonijas un zviedru-poļu karu rezultātā pils tika sagrauta. Vēlākos gados Āraišu mācītājmuižas un Drabešu muižas ēku celtniecībai izmantoti viduslaiku pils mūru akmeņi.

Augšlīgatne.
- Prāmja pārceltuve pāri Gaujai.
Prāmis pār Gauju Līgatnē ir vienīgā šāda veida pārceltuve Baltijā. Prāmis darināts no divām laivām, kuras savā starpā sastiprina borta klājs. Pāri upei nostieptā trose neļauj ūdens plūsmai aiznest prāmi lejā pa straumi, bet gan nodrošina tā pārvietošanos no viena krasta uz otru.   
- Augšlīgatne — Anfabrikas klinšu augstums ir 16 m. Savu nosaukumu klintis ieguvušas no pirmajām uzceltajām papīrfabrikas ēkām – šeit 19. gadsimtā strādāja Handfabrika.   
- Līgatnes upīte – viena no visstraujākajām Latvijā, tāpēc fabrika tika uzbūvēta tieši šeit. 
Upītē ir saglabājusies kanālu un slūžu sistēma, kuru mēs apskatīsim.

Rauna.

- Vai ir iespējama kāda ekskursija Latvijā bez pils apmeklējuma? Pašā Raunas centrā paceļas gleznainas Rīgas arhibīskapa pils drupas, pati pils bija celta 1262. gadā. 16. gadsimta sākumā pils tika paplašināta, bet 17. gadsimta nogalē – sagrauta. Mēs izstaigāsim šīs drupas un domās pārcelsimies tajā laikā, kad vācu krustneši saimniekoja šajā zemē.  

- Vēl viena Raunas “rozīnīte” ir luteriski evaņģēliskā baznīca.  
Ieejot acu priekšā atklājas Drēzdenes mākslinieka Junkera altārglezna “Golgāta” – blakus Jēzum dziļās sērās atrodas viņa māte Marija un māceklis Jānis. Laistās vitrāžas, kuras ieliktas logos 1993. gadā, bet griestus rotā “auseklīšu” ornaments. Un šajā senās ēkas unikālajā interjerā tieši mums skanēs ērģeļmūzikas koncerts!    


- LatNature ražotne.
Ražotnē top dārzeņu čipsi un dārzeņu sausmaizītes, kas gatavoti pēc īpašas receptes tos kaltējot zemā temperatūrā – no selerijām , bietēm, burkāniem , ķirbjiem un kalē kāpostiem. Piedāvājumā ekskursija čipsu ražotnē, iepazīšanās ar produkta tapšanas procesu, veselīgo gardumu degustācija un iespēja tos iegādaties.

- Dabas taka aizvedīs mūs pie raudošās klints Raunas Staburaga – slavenā Staburaga, kas jau ilgāk nekā pusgadsimtu atrodas Daugavas dzelmē,  jaunākā brāļa. Tas nav tik augsts, taču arī daudzus simtus gadu raud vistīrākās asaras, kas ziemas salā sastingst, veidojot savdabīgu rotu, bet siltajos vasaras mēnešos piliens pēc piliena savienojas  caurspīdīgajās, šaurajās tērcītēs, kuras ieplūst upē.

Vakarā atgriešanās mājās.


 Cenā ir iekļauts:
 
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
 - Grupas vadītāja- gida pakalpojumi

 - Labs garastāvoklis!
 - Pozitīvas emocijas!

 Papildizdevumi:
- ērģeļmūzikas koncerts- 1.00 Eur
- prāmis turp – atpakaļ – 1.00 Eur

- Augšlīgatnes apskates ekskursija – 2.50 Eur
- LatNature Ražotne – 2.50 Eur
   - Āraišu arheoloģiskais parks – 4.50/3.50 Eur


Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 20
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)