Par ceriņu prieku Dobelē! Dobele - Pokaine!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
29.05.2021 29.05.2021 1 27.00 € 26.00 €
Vispārīga informācija

 - Izbraukšana no Daugavpils.

 -  Brauciens uz Dobeli.
Dobele - vieta, kur Zemgales auglīgās druvas satiekas ar  Kurzemes pauguriem.
-   Pilsētas apskates ekskursija. Tās laikā iepazīsieties ar Livonijas ordeņa pilsdrupām, tirgus laukumu, kas atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā.

- Pusdienas (par papildus maksu)

 - Ceriņu svētku apmeklējums.
Pētera Upīša muzejs un dārzs. Lielākā ceriņu kolekcija Baltijā. Interesenti var doties ekskursijā pa dārzu, apskatīt P. Upīša muzeju, iegādāties stādus, degustēt un iegādāties augļus, ogas, sulas un sukādes.
Latvijas Valsts Augļkopības institūts ir vadoša zinātniskā iestāde, kas pēta ar augļkopību saistītus jautājumus. Pirmā dārzkopības izmēģinājumu saimniecība tika izveidota 1945.gadā uz bijušo "Lauciņu" māju īpašnieku, brāļu Vārnu kokaudzētavas bāzes.
 Nedaudz vēlāk šeit, vienā no Latvijas vissaulainākajām un siltākajām vietām, ieradās selekcionārs - dārzkopis Pēteris Upītis (1896 - 1976). 1957.g. viņš sāka veidot selekcijas dārzu, kas vēl šodien tautā tiek dēvēts par Upīša dārzu. P.Upītis bija pirmais Dobeles augļkopības laboratorijas vadītājs. Ievērojamais selekcionārs strādāja ar 24 kultūru selekciju un introdukciju. Ievērojamais dārznieks savā sirdī bija mākslinieks, kas aizrāvās ar fotogrāfēšanu, dzeju un mūziku. Sarežģītas bija viņa attiecības ar pastāvošo padomju varu.

 Atmiņas par P.Upīša personību un profesionālo veikumu glabā piemiņas muzejs, kas atrodas P.Upīša laikā celtajā laboratorijas ēkā, kur atrodas arī institūta administrācija. Muzejs aicina iepazīties ar dārzkopja un selekcionāra Pētera Upīša darbu un personību. Ekspozīcija veltīta dārzkopja ieguldījumam lauksaimniecības zinātnē, kā arī atklāj viņa aizraušanos ar mākslu.
 Muzejs piedāvā informatīvus materiālus un konsultācijas par jaunākajiem sasniegumiem augļkopībā, ekskursijas pa Latvijas valsts Augļkopības institūta dārziem, iespēju iepazīties ar Latvijas lielāko un skaistāko ceriņu kolekciju (130 šķirnes un hibrīdi). Sezonas laikā tiek rīkotas augļu un ogu izstādes.

Tālāk mūsu ceļš ved uz Pokaiņu mežu. Ekskursija.
Tas ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, veido neparasti gleznainu ainavu. Te, sapulcējušies grupās, kaudzēs, akmens upēs un valnīšos, atrodas slavenie Pokaiņu akmeņu krāvumi. Tik liela visu izmēru un formu akmeņu koncentrācija vienuviet rada patiesi neparastu iespaidu. Tas daudziem cilvēkiem liek sajust savdabīgus enerģijas strāvojumus - vieni redz vīzijas, bet citi – uztver informācijas plūsmu. Zintnieki, dziednieki un ekstrasensi Pokaiņus nešaubīgi uzskata par senu svētvietu.


 - Izbraukšana uz Daugavpili.

Cenā iekļauts:
 

 •  Autobuss
 •  Grupas vadītāja pakalpojumi
 
Papildus izmaksas: (apmaksa firmas birojā)
 
 • Pētera Upīša muzejs un dārzs – 5.00/3.00Eur
 • Pusdienas – 5.00 Eur  
 • Pokaiņu mežs – 3.50/3.00 Eur

Cenas par ieejas biļetēm var mainīties! 
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!
Uzmanību!
 
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)