Zelta rudens Sāremas salā!

Vispārīga informācija

Zelta rudens Sāremas salā!
95 Eur
24-25.09

Sāmsala jeb Sāremā ir otrā lielākā sala Baltijas jūrā un vislielākā sala Igaunijā. Apkārt salai jūrā daba ir izmētājusi vairāk par 500 saliņām. Sāmsalā ir sava, unikāla,  īpaša gaisotne, kas dara to atšķirīgu no kopējās igauņu tautas kultūras.  Sala ir kā maza valstiņa lielajā valstī- savs dialekts, sadzīves tradīcijas, savdabīga arhitektūra. Gleznaini ir salas ciemi- zemu māju jumtus klāj bieza niedru kārta, biezi kadiķu krūmi visapkārt un…purvos ziedošās krāšņās orhidejas.
Salas ziemeļu ainava, vējdzirnavas, kadiķi, dzidrs jūras ūdens pludmalēs, kaiju kliedzieni- tas viss rada romantisku noskaņu…
1. diena
Izbraukšana no Daugavpils
Ierašanās Virtsu ostā.
Pārcelšanās ar prāmi uz Muhu salu- salu ar vairāk nekā 8 000 gadu garu vēsturi. Paši igauņi saka, ka tā ir maza un šarmanta vietiņa, kur laiks atpūšas.
Ceļš uz Sāremā.
No Muhu salas uz Sāremā salu iespējams nokļūt pa Baltijā  garāko dambi,  kas izbūvēts pāri līcim.
Pirmais apskates objekts Sāremā  –Karjas baznīca- mazākā viduslaiku (14.gs.) baznīciņa salas ziemeļu daļā, kur ir saglabājies senais interjers un maģiskās zīmes.
- Anglas vējdzirnavas - viens no salas simboliem. Anglu var uzskatīt par nelielu etnogrāfisku muzeju- dažāda veida vējdzirnavas uzkalniņā, šūpoles,  aplokos –kaziņas un mājputni.  Kādreiz Anglas ciema malā stāvēja 9 vējdzirnavas. Pašlaik savdabīgajā muzejā atrodas četras stabveida dzirnavas un vienas dzirnavas –holandiešu tipa.
Tiem, kurš vēlēsiess, -gardas pusdienas igauņu gaumē,  svaiga  rupjmaize ciemakukulim un smaržīga  tasīte kafijas …
Pa ceļam uz Sāremā galvaspilsētu Kuresāre - viens no Igaunijas lielākajiem dabas brīnumiem- Kāli ezers, kas ir  visizteiksmīgākais meteorītu krāteris Eirāzijā. Ilgu laiku pētnieki uzskatīja, ka tā  ir pazemes gāzes izvirduma vieta. Vēlāk ezerā tika atrasti pierādījumi, ka tas bija meteorīts.  Par to liecina arī ūdens neparasti zaļā krāsa. Netālu atrodas vēl astoņi mazāka izmēra krāteri.
Pēc grupas dalībnieku vēlēšanās varēs apmeklēt meteorītu un akmens muzeju, kā arī iegādāties suvenīrus no unikāla akmens –Sāremā marmora.
- Iebraukšana Sāremā salas galvaspilsētā Kuresāre.
Monumentālās Kuresāres pils ir pilsētas lepnums.  Tā ir pilnīgi  saglabājusies  viduslaiku arhibīskapa pils Baltijā. Pils ir celta 14. gs.  no tēstiem dolomītu blokiem. Pilī atrodas arī Sāremā trīs muzeju ekspozīcijas, kas iepazīstina ar pils interjeru un teikām,  ar salas un Kuresāres vēsturi un dabu. Vasarā pils teritorijā darbojas vairākas darbnīcas-smēde, stiklinieku un keramikas darbnīca, kur iespējams vērot meistaru darbu un arī pašam pamēģināt kaut ko izgatavot.
Brīvais laiks. Pastaiga pa vecpilsētas ieliņām. Pastaiga pa pils parku un vecpilsētas ieliņām. Varēsit redzēt Kuresāres 17.gs. rātsnamu, Kurzāli un vasaras estrādi, Kuresāres aizstāvja –milža Lielā Tilla un viņa sievas Piretas skulptūru,  apmeklēt krodziņu Veski (Dzirnavas) un nogaršot Igaunijas nacionālās virtuves ēdienus.
Naktsmītnes viesnīcā pilsētas centrā.
2. diena 
Brokastis
Otras tūrisma “pērles” apmeklēšana Sāremā – Saļmes ciems Serves pussalā. Vieta, kur 2008. gadā bija atrastas  divas vikingu laivas ar kuģu komandas mirstīgajām atliekām, mājas dzīvniekiem, ieročiem  un sadzīves priekšmetiem . Šie atradumi ir ļoti vērtīgi zinātniekiem un vēsturniekiem. 2010.-2012. gadā veiktie izmeklējumi pierādīja, ka šīs laivas tika izgatavotas vēl pirms vikingu sirojumiem.
- Ciema “Ninazi” apmeklējums, kur atrodas divas dzirnavas, kas pārveidoti lellēs nacionālos kostīmos.
- Orbu sādžas apmeklēšana ar kadiķu sīrupa degustāciju. Saimniece gatavo sīrupu pēc senām receptēm, pievienojot dažādas piedevas: smilšērkšķus, valriekstus, kanēli, … Kadiķu sīrups ir veselīgs, uzlabo garastāvokli, atbrīvo no noguruma, dod spēkus. To  var lietot medus vai kļavas sīrupa vietā. Pēc degustācijas būs iespēja iegādāties dažāda veida kadiķu sīrupu un garšīgu marmelādi.
- Kihelkonnas Miķeļa baznīca. Viduslaiku baznīca ir celta 13.gs. Sākotnējā baznīca bija bez  torņa. Zvanu tornis, kas atrodas dažu simtu metru attālumā no dievnama, ir celts 1683.gadā, un Baltijas valstīs tas ir unikāls. 
- Pangas stāvkrasts.
Nekur citur piekrastē nav tik augstas akmeņainas terases kā Sāmsalas ziemeļu krastā netālu no Pangas ciema. Terases, kas pazīstamas kā Pangas klints, maksimālais augstums ir 21,3 m. Stāvkrasta pakājē visas terases 2,5 km garumā var atrast aizraujošas fosilijas. No klintīm paveras brīnišķīgs skats uz jūru. Ir iespēja nokāpt pie jūras, kā arī iegādāties salai tik raksturīgos suvenīrus- izstrādājumus no kadiķiem un Sāremā dolomīta.
Ceļš uz Daugavpili
Kuivastu osta. Pārcelšanās ar prāmi.
Ceļojuma maksā ir iekļauts:
•          brauciens tūrisma autobusā
•          naktsmītnes viesnīcā
•          gida-grupas vadītāja pakalpojumi
•          brokastis
Papildus izdevumi: Ieejas biļešu cenas var mainīties!!!

 • Kuresāres pils - 8.00/6.00 Eur (bērni)
 • Anglas vējdzirnavas – 6.00/4.00 Eur
 • Karjas baznīca - 1.00 Eur
 • Orbu sādžas apmeklēšana ar kadiķu sīrupa degustāciju – 4.00/3.00 (skolnieki un seniori)  Eur
 • Braucieni ar prāmi turp un atpakaļ – 9.00/3.00 Eur (skolnieki un seniori no 65 g.) (apmaksa birojā)
 • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)