Tallina aicina!

Vispārīga informācija

Tallina aicina!

19-20.11
85 Eur


1 DIENA
Agri no rīta izbraukšana no Daugavpils.

- Paides pils. NEW!
Paides pils ir ievērojama ar to, ka atrodas tāda paša nosaukuma pilsētā, kuru uzskata par Igaunijas sirdi, - attālums no tās līdz jebkurai lielai pilsētai nepārsniedz simts kilometru. Teitoņu ordeņa bruņinieku novērtēja šo vietu kā ļoti izdevīgu pils būvei. Sākotnējais pils nosaukums – Veisenšteina – tulkojumā nozīmē “baltakmens”.    
Paides pils Vallitorn torņa apmeklējums.  
Paides pils Vallitorn tornī, kas atrodas Vallimjagi kalnā, ir atklāts vēstures izziņas centrs Wittenstein, kurā vienā acumirklī var nonākt dažādos vēstures laikmetos. Laika mašīnas lomu veic lifts, kas pārvieto apmeklētājus no viena vēsturiskā laikmeta citā. Viduslaiku torņa stāvos var iepazīties ar seno cilvēku dzīvi un sadzīvi Teitoņu un Livonijas ordeņa laikos, periodā, kad Igaunija bija iekļauta Zviedrijas un Krievijas sastāvā, neatkarības un padomijas, neatkarības atjaunošanas laikposmā un mūsdienās, kad tika ieviests eiro. Vēstures izziņas centrā tiek izmantots daudz skaņas un gaismas efektu, videoprogrammas un ilūzijas šovu

Keila-Joa – Tallinas iedzīvotāju iemīļota atpūtas vieta.   Iepazīšanās ar Keilas ūdenskritumu.  Keilas ūdenskritums atrodas Keila-Joa ciemā uz Keilas upes. Ūdenskritums ir sešus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi pēc lieluma atpaliek tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma. Ceļš uz ūdenskritumu ved  no parka pa upes ieleju pāri diviem paceļamajiem tiltiem. Tuvumā atrodas arī viena no krāšņākajām atjaunotajām muižas ēkām neogotikas stilā.

Jūras stāvkrasts  Turisalu –  viens no skaistākajiem dabas veidojumiem Ziemeļigaunijas piekrastē. Iespēja palūkoties uz  Naissar un  Vaanu-Joesuu salu. Jauka fotografēšanās vieta.

Ierašanās Tallinā pēc plkst. 16.00
Iebraukšana t/c Solaris”, Lido.


Ap plkst. 18.00izbraukšana uz viesnīcu. Izmitināšanās.

Brīvais laiks!

2 DIENA
Brokastis.

-Tallinas Rātsnams. NEW!

Aicinām Jūs ekskursijā uz Tallinas Rātsnamu, vienīgo gotisko rāti, kas saglabājusies Ziemeļvalstīs.

Ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet galveno vecpilsētas ēku – Tallinas rātsnamu. Tas bija uzbūvēts centrālajā tirgus laukumā vēl 13. gadsimtā, un vairāk nekā 700 gadus ir dažādu notikumu aculiecinieks.   
Rātsnama torni vainago pilsētas simbols, tās aizstāvis un sargs – Vecais Tomass! Tas sargā Tallinu kopš 1530. gada. Rātsnams vienmēr ir bijis pats raksturīgākais vecās Tallinas nams. Tāds tas ir arī mūsdienās. Krāšņākās rātes istabas atrodas galvenajā stāvā. Tās ir birģeru zāle un mestra zāle. Maģistrāts lēma visus pilsētas jautājumus – sākot ar nodokļiem un beidzot ar rotājumiem un apģērbu.  

Jūs apmeklēsiet lielo pilsoņu zāli, kurā noritēja pilsētas padomes sēdes un dzīres. Ieskatīsieties virtuvē, kur savulaik varēja izcept veselu briedi. Redzēsiet valsts kasi, kur glabājās pilsētas bagātības, iepazīsieties ar Viduslaiku mākslas šedevriem.   

Nokāpsiet viduslaiku pagrabā un dzirdēsiet teikas par “asiņaino akmeni” un pļāpīgo tiesnesi, redzēsiet īsto veco Tomasu. Uzzināsiet, kas ir rātsmani un birģermeistari, kas pārvaldīja pilsētu, kas ir “zivs aste”, “peļu purniņi”, cepure “neko neredzu, neko nedzirdu” un daudz citu interesantu nostāstu.   

- NEW! Tallinas Doma baznīca – tas ir luterāņu dievnams, kas atrodas Vecpilsētas Augšpilsētā.
Senatnes izjūta savaldzina jau ieejot katedrālē: jums būs jānokāpj lejā, jo, daudzām simtgadēm ritot, laukuma līmenis ap ēku ir pacēlies, augot “kultūrslānim”.  
Katedrālē Jūs redzēsiet īstos 17. gadsimta mākslas un tēlniecības darbus. Lielu iespaidu parasti rada baznīcas galvenā daļa – kokgriezumiem rotāts altāris, ko radījis talantīgais skulptors un kokgriezējs Kristiāns Akkermans. Koka altāris ir arhitektūras, tēlniecības un glezniecības sintēze.  

- Tallinas apskates ekskursija kopā ar gidu.

- Vecā Tallina – Eiropas viduslaiku arhitektūras pērle!   Te var stundām ilgi klīst pa Vecpilsētas  šaurām bruģa ieliņām ar mājīgām kafejnīcām, restorāniņiem, suvenīru bodītēm un bezgalīgi tīksmināties par pasakainiem namiņiem ar kaltiem vējrāžiem uz dakstiņu jumtiem.
Te visur dveš viduslaiki – cietokšņa akmens sienas un torņi, senie tirgus laukumi, šauro ieliņu un viduslaiku namiņu labirinti, kuros mājo leģendas un teikas. Viss apkārt ir neaprakstāmi skaists un romantisks!

APAKŠĒJĀ PILSĒTA:
Rātslaukums  – pats skaistākais pilsētas laukums, Vecais Tomass, gotiskā Sv.Olafa (Oliveste) baznīca, Sv. Gara, Sv.Nikolaja (Niguliste) dievnams.Iepazīšanās ar Igaunijas jūras muzeju, kas atrodas Resnās Margaritas tornī, Sv. Katrīnas  dominikāņu klosteris  – senākais apakšējā pilsētā.
AUGŠĒJĀ PILSĒTA:
Toompea pils ar skatu torni „Garais Hermanis” , Doma baznīca –senākais dievnams Igaunijā (XIII – XV gs.), pareizticīgo Aleksandra Ņevska katedrāle.        


- Ūdenskritums Jagala – igauņu Niagāra. Gleznainais ūdenskritums un apkārtne neatstāj vienaldzīgu nevienu apmeklētāju. Burbuļojošais ūdenskrituma ūdens, kas krīt no 8 m augustuma, kontrastā ar mierīgo dabu- ir domāts priekš īstiem romantiķiem.

Ceļš uz mājām brīnišķīgā noskaņojumā!!!
Cenā ietilpst:

 • Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
 • Grupas vadītāja- gida pakalpojumi
 • dzīvošana tūristu klases viesnīcā ar brokastīm
 • Labs noskaņojums!
 • Pozitīvas emocijas!
Papildus izmaksas:
 • Tallinas Rātsnams 5.00 Eur
 • Tallinas apskates ekskursija – 2.00 Eur
 • Paides pils – 7 Eur
 • Tallinas Doma baznīca - 2.00 Eur
 • Medicīniskā apdrošināšana pēc vēlēšanās


Biļešu cenas var mainīties!
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 704956444, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 20
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)