Gārsene - Aknīste - Viesīte!

Vispārīga informācija

Gārsene- Aknīste- Viesīti !
12.09.20
Cena : 21 eur


Izbraukšana no Daugavpils.

- Ierašanās Subatē.
Subate savas arhitektūras un reljefa ziņā atgādina Balkānu pilsētiņu. Gida pavadībā piedāvājam pastaigu pa pilsētu, baudot skatus un stāstījumu par Subates vēsturi un tās unikālo kultūras daudzveidību. Ir iespēja vienlaicīgi pastāvēt uzreiz divās valstīs – Latvijā un Lietuvā, atrodoties uz robežas, kura ir tepat pie pilsētas.

- Pārbrauciens uz Gārseni. Gārsene pils.
Gārsenes neogotikas stilā celtā pils ar milzīgo parku ir patiesi Sēlijas pērle. Aicinām gūt plašāku informāciju par baronu Budbergu dzimtu, kura te valdīja 11 paaudzes, izstaigāt plašos pils gaiteņus, aplūkot saglabājušos vēsturisko zili balto podiņu krāsni, kura ir atzīta par valsts nozīmes kultūras pieminekli, izjust pils spoka klātesmi. 

- Pastaiga pa dabas takām.
Gleznainās senās Dienvidsusejas ielejas dabas takas iepatiksies gan pieaugušajiem, gan bērniem – upes loki, tiltiņi, pikniku vietas, pārkares un citi objekti padarīs pastaigu interesantu un aizraujošu.

- Privātā seno lietu kolekcija.
Apbrīnojams ceļojums pagātnē – vēsturiskie priekšmeti, instrumenti, spēles, trauki, grāmatas u.c. vienuviet! Šīs kolekcijas īpašnieks ir entuziasts Valdis Kalnietis. 

- Ierašanās Aknīstē.
 Vietējā uzņēmēja no Aknīstes rajona Ligita Elksnīte ir radījusi tirdzniecības zīmi «Sajūti dabu» un piedāvā sīrupus no sezonas ārstniecības augiem – no skujām, čiekuriem, kā arī no dažādiem pļavas ārstniecības augiem.
Pirms kļūt par sīrupiem un tējām, izejvielas tiek ievāktas ekoloģiski tīrā vidē. 
Sīrupi ir ne vien garšīgi, bet arī veselīgi!
Saimniece pastāstīs par savu saimniecību un pacienās Jūs ar pašdarinātiem kokteiļiem un sīrupiem, dalīsies noslēpumos, kā stiprināt imunitāti rudens un ziemas periodā! 

- Pārbrauciens uz Viesīti.
Latvijas mazpilsēta Viesīte, viena no daudzajām Latvijas provinces pilsētiņām, ir ļoti kopta un kārtīga.

- Viesītes pilsētas muzejs “Sēlija”
Vēl viena vieta, kura būtu noteikti ieteicama tiem, kas interesējas par Sēlijas vēsturiskā novada kultūrvidi. Muzejs dibināts 2000. gadā, ekspozīcijas nozīmīgākā daļa izvietota bijušajā šaursliežu dzelzceļa depo ēkā (tās būvniecība bija pabeigta 1948. gadā, bet dzelzceļš funkcionēja no 1916. gada līdz pat 1972. gadam), tur atrodas atjaunotā lokomotīve, pasažieru vagons, drezīna u.c. Muzejā izvietoti eksponāti, kas atspoguļo pazīstamo personību dzīves ceļu, notikumus un Viesītes, kā arī plašākas teritorijas kultūras mantojumu. Muzejā darbojas kokapstrādes un tekstila darbnīca. Līdzās muzejam ir saglabāts neliels šaursliežu dzelzceļa sliežu fragments un ūdens sūknis.

Cenā ir iekļauts:
-Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
- Gida-grupas vadītāja pakalpojumi;
-Labs garastāvoklis.
Papildus maksa:
  Saimniecība ar degustāciju - 5.00 Eur
Gārsenes pils – 1.40/1.00/0.70 Eur
Privātā seno lietu kolekcija – 1.00 Eur
Viesītes pilsētas muzejs–2.00/1.00 Eur
Cenas par ieejas biļetēm var mainīties!
Rezervēšanas standartnoteikumi:

  1. Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
  2. Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
  3. Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
  4. Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!
Uzmanību!
  1. Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos, par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti, kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)