Leģendārais Krakovs – uz pūķu parādi!
Krakova – Čenstohova!
06.06.2025 — 08.06.2025
219 eur
1.diena.
-Izbraukšana no Daugavpils. Lietuva, Polija.
-Ierašanās Varšavā.
Piedāvājam doties pilsētas apskates ekskursijā ar pastaigu pa vecpilsētu.
-Ierašanās Krakovā. Izmitināšanās viesnīcā.
2.diena.
-Brokastis.
- Apskates ekskursija vietējā gida pavadībā, krievu valodā.
-Krakovas karaļa pils Vāvele - Pils atrodas zīmīgā vietā – Vāveles paugurā. Pils ir Polijas kultūras un vēstures piemineklis. Pašos pirmsākumos pils veidota romānikas stilā, tad ieguvusi gotikas vaibstus un vēlāk pārbūvēta renesanses stilā. Neskatoties uz daudzajām pils pārbūvēm, mūsdienās var apskatīt greznu un ainavā organiski iederīgu celtni. Tūristu apskatei paredzēta pirmā stāva zāle, kura agrāk bija domāta galmam. Apmeklētāji var ielūkoties arī karaļa privātajos apartamentos pirmajā stāvā un reprezentāciju zālē otrajā stāvā. Pilī var just noskaņojumu, kas radies Jagaiļu un Vāzu valdīšanas laikā. Karaļa pils izceļas ar vērtīgajiem 16. gadsimta gobelēniem, piemēram, ar Bībeles ainām.
-Vāveles katedrāle(Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława)-atrodas blakus Krakovas karaļu pilij. Celta pirms vairāk nekā 900 gadiem, katedrāle arī šodien tiek uzskatīta par galveno svētvietu un reliģijas centru pilsētā. Tā ir ievērojama ar to, ka tajā kronēti un arī apglabāti visi Polijas karaļi. Katedrāles celšanā tika izmantoti dažādi arhitektūras stili un paņēmieni. Viena no ievērojamākajām katedrāles daļām ir Zigmunda svētvieta, izpildīta renesanses arhitektūras stilā. Vienā no katedrāles torņiem atrodas Zigmunda zvans, kurš ir lielākais baznīcas zvans Polijā – zvans tika uzstādīts 1520. gadā, tā diametrs ir vairāk nekā 2 metri un tas sver aptuveni 11 tonas. Katedrālē ir apglabāta lielākā poļu karaliskās ģimenes daļa, daudzi Polijas varoņi un mākslinieki. Tāpat tur atdusas arī Smoļenskas aviokatastrofā bojā gājušais prezidents Lehs Kačiņskis.
-Galvenais pilsētas laukums, burtiski: Tirgus laukums (Rynek Glowny)– Visi ceļi Krakovā ved uz Galveno pilsētas laukumu, Tirgus laukumu. Tieši šeit atrodas galvenie, atpazīstamākie un populārākie Krakovas pilsētas objekti, tādi kā: Pilsētas Rātsnams, Svētās Marijas Bazilika un Senais audumu tirgus. Šī vieta ir pilsētnieku dzīves centrs, šeit vienmēr dzīve rit pilnā sparā – iedzīvotāji, kuri steidzās un iepērkās, tūristi, kuri vēro un pērk suvenīrus. Tā pat, šeit ir daudz un dažādas kafejnīcas, restorāni un krogi, kuros var gardi paēst, bet vakarā klausīties ielas muzikantu uzstāšanos.
-Svētās Marijas bazilika(Kościół Mariacki)– viens no iespaidīgākajiem Krakovas apskates objektiem. Šī celtne pārsteidz ar savu varenumu ne vien mākslas un arhitektūras cienītājus, bet arī katru garāmgājēju un pilsētas viesi. Svētās Marijas bazilikas vitrāžas liek apstāties un mirki uzkavēties, lai tos apskatītu. Bazilikas altārs ir veltīts Marijai un viņas dzīvei, tas tiek atvērts tikai uz pāris stundām dienā. Taču pat ar aizvērtām durvīm, altāra daļa, kura ir atvērta, ir tik bagāti izrotāta, ka pārsteidz un elpa aizraujas. Figūras ir attēlotas cilvēka augumā, un tas piedod altāram īpaši “dzīvu” skatu un bazilikas atmosfēru.
Krakova- pilsēta ,kura paliks atrmiņā mūžīgī!
- Ierašanās uz pūķu parādi!
Pūķu parāde Krakovā ir krāšņs un unikāls pasākums. Svētku centrālā figūra ir pūķis – simbols, kas cieši saistīts ar pilsētas vēsturi, īpaši ar leģendu par Vāveles pūķi.
Parāde ir iespaidīga gājiens, kurā piedalās milzīgi, rūpīgi izgatavoti pūķi, kas var būt veidoti no dažādiem materiāliem – papīra, auduma, plastmasas un pat koka. Šos pūķus rada studenti, skolēni, mākslinieki un teātra kolektīvi, katrs cenšoties pārsteigt skatītājus ar oriģinālu dizainu.
Vakarā Vislas upē bieži notiek ūdens šovs, kurā pūķi šķietami peld pa ūdeni. Gaismas instalācijas, uguņošana un mūzika padara šo skatu īpaši iespaidīgu.
Dienas laikā tiek rīkoti gadatirgi, teātra izrādes, koncerti, konkursi un ielu performanču šovi, kas izklaidē apmeklētājus visas dienas garumā.
Noslēguma priekšnesums ietver krāšņu uguņošanu, gaismas šovus un teatralizētas ainas ar māksliniekiem, kas tērpušies pūķu un citu fantastisku būtņu kostīmos.
-Vakarā atgriešanās viesnīcā.
3.diena.
-Brokastis.
-Izbraukšana uz Čenstohovu.
Čenstohovas Jasna Goras klostera apskate. Jasna Gora– viena no slavenākajām svētceļojumu vietām Eiropā. Klosteris ir slavens ar Čenstohovas Dievmātes ikonu, kurai tiek piedēvētas pārdabiskas spējas. Šo ikonu pielūdz gan katoļi, gan arī pareizticīgie no visas Polijas un centrālās Eiropas. Čenstohovā ir izveidots muzejs, kur tiek glabāti dāvinājumi no cilvēkiem, kuriem ikona ir palīdzējusi.
-Ceļš mājup. Polija – Lietuva. Vēlu vakarā (naktī) ierašanās Daugavpilī.
Ceļojuma cena ir iekļauts: