Ceļojumā pēc laimes! NEW! Z/s Kurmiši-Kraslava-Indra!

Vispārīga informācija

Ceļojumā pēc laimes! NEW!
Z/s Kurmiši-Krāslava-Indra!

20.09..20
Cena :21 eur
Izbraukšana no Daugavpils.

- Zemnieku saimniecība «Kurmīši»

Zemnieku saimniecība „Kurmīši” piedāvā baudīt pašu audzētās un vāktās ārstniecības augu tējas.
Z/s “KURMĪŠI“ ārstniecības augu lauki atrodas ekoloģiski tīrajā un ainavām bagātajā dabas parka “Daugavas loki“ teritorijā. 
“Kurmīšu” laukos kopš 1994. gada tiek audzēti aptuveni 25 ārstniecības augu veidi. To starpā ir vairāki Latvijā savvaļā augošie ārstniecības augi, kā arī populārākie Amerikas un Āzijas ārstniecības augi. 2013. gadā saimniecība saņēma Bioloģiskās lauksaimniecības atbilstības sertifikātu.
Tiek piedāvāta ekskursija ar saimniecības īpašnieku (!!!) Ivaru Geibu, kuras laikā jūs varēsiet iepazīties ar ārstniecības augu audzēšanas un sagatavošanas noslēpumiem.
Pēc ekskursijas Jums būs nodrošināta ekskluzīva iespēja degustēt un iegādāties „Kurmīšu” zāļu tējas, kas vislabāk garšo kopā ar medu, kuru bites ir vākušas no saimniecībā augošajiem ārstniecības augiem. Īpašu gaisotni radīs arī sveces no bišu ražotā vaska.

- Ierašanās Krāslavā.

Tikšanās ar apbrīnojamu cilvēku Aleksandru Maijeru. Mēs redzēsim unikālu seno  mūzikas instrumentu – gan tradicionālu, gan eksotisku -  kolekciju.
Iepazīsimies ar tādiem instrumentiem kā vargānas, flautas, perkusijas, dzirdēsim, kā tie skan, kā arī uzzināsim, to vēsturi.  

- Grāfu Plāteru pils komplekss. Krāslavas lepnums.

18.gs. arhitektūras piemineklis. Centrālā ēka – grāfu Plāteru pils, kuras būvniecība aizsākās Konstantīna Ludviga Plātera laikos 1765. gadā pēc arhitekta A. Parakko projekta, un noslēdzās 1791. gadā Augusta Hiacinta Plātera laikā. Sākotnēji pils bija celta baroka stilā, bet 18. gs. nogalē un 19.gs. sākumā tā pārbūvēta atbilstoši klasicisma kanoniem. Ar saviem baroka un rokoko stilā veidotajiem sienas gleznojumiem pils ir vienīgā Latgalē.  Pils kompleksu veido pils kompleksa pārvaldes ēka, dārznieka namiņš un staļļu ēka.
Pili mēs apskatīsim no ārpuses, bet pils muzeju un staļļus mums izrādīs vietējais gids.  

-Krāslavas Sv.Ludviga Romas katoļu baznīca.
Krāslavas katoļu baznīca ir spilgtākais Latgales baroka arhitektūras paraugs. Pirmo koka dievnamu katoļiem 1580.-1590. gadā uzcēlis Miķelis de Brunavs. Tagadējā baznīca būvēta no 1755. līdz 1767. gadam pēc itāliešu arhitekta Antonio Parako projekta.
Baznīcas altāra daļā izvietotā itāļu mākslinieka Filipo Kastaldi 18.gadsimtā gleznotā freska „Svētais Ludvigs dodas krusta karā”.

- Laimes muzejs Indrā. NEW!

Laimes muzeja atklāšana tika pielāgota Latvijas simtgadei. Šī ideja pieder Indras iedzīvotājiem. Tuvākais pie mums tāda veida muzejs atrodas Londonā.
Muzeja ekspozīcija aicinā ikvienu darboties, sajust un domāt, skatīties nākotnē, nevis pagātnē. Muzeja uzdevums nav sniegt atbildi uz jautājumu “Kas ir laime?”, bet rosināt cilvēkos pozitīvas emocijas, ļauties iespaidiem, radīt, iedvesmot un meklēt katram savu atbildi uz šo jautājumu.
Ekspozīcija izkārtota vairākos Laimes ceļos: “Sporta un darba ceļš”, “Vīriešu ceļš”, “Sieviešu ceļš”, “Gaišais ceļš”, “Muzikālais ceļš”, “Radošais ceļš”, “Patriotiskais ceļš”, “Augstais ceļš”, “Garšīgais ceļš vai laime ēst!”, “Māņticības ceļš”, “Jūsu laimīgais foto”.
- Pastaiga pa Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka  Indrā.( 900 m- 1 km).
 Indrā tika atklāts jauns tūrisma objekts -- Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka. Ozolzīles, priežu un egļu čiekuri, kastaņi, koka ripas un zari, zāģu skaidas, grants -- šie un citi dabas materiāli klāj takas posmus, kuri jāpievar basām kājām. Citur ceļiniekam tiek piedāvāts apstāties laimīgajā pļavā, kur aug cilvēka izkapts neskartas zāles un puķes, vai smaržīgajā paradīzē, kur ieaudzēti dažādi nektāraugi, vai laimīgajā druvā, kur var iepazīt dažādus graudaugus. Ejot tālāk, var relaksēties, atgulstoties saulītē. Bet tiem, kuriem patīk makšķerēt, ierīkota slieku rakšanas vieta un makšķernieku laipa, kas aprīkota ar pludiņmakšķerēm un zivju spaini. Ceļinieki labprāt fotografējās uz Laimīgā tiltiņa un uz gliemežu vai ežu takas.

- Indras  ievārījumu  ar pankūkām  degustācija
Izbraukšana uz mājām labā noskaņojumā!
Cenā ietilpst:

  • brauciens ar komfortablu autobusu
  • grupas vadītāja pakalpojumi 
Papildizmaksas: Cenas par ieejas biļetēm var mainīties! 
  • Z/s «Kurmīši» ar degustāciju  - 2.00 Eur
  • Privātā mūzikas instrumentu kolekcija  - 2 Eur
  • Grāfu Plāteru pils komplekss - 2 Eur
  • Laimes muzejs Indrā – 2.00 Eur
  • Degustācija -2 eur

Rezervēšanas standartnoteikumi:
Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!
Uzmanību!
Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)