Vitebska - Polocka!

Vispārīga informācija

Vitebskas pilsētas rudenīgais šarms!
24.09.-25.09.
79 Eur

1 diena. Agri no rīta izbraukšana no Daugavpils.
Robežas šķērsošana. Ierašanās Vitebskā.
- Tikšanās ar gidu pie t/c “Korona” (“Kronis”). Kā arī tur varēsiet samainīt valūtu un paēst kafejnīcā “PIT-STOP”.

-Krievu mākslinieka Iļjas Repina muižas apmeklējums. 
Īpaši skaista krievu mākslinieka muiža ir rudenī. Muiža iekrāsojas zeltainajās, rudenīgajās krāsās: rudens ziedu pieskaņa, daudzkrāsaino lapu piesātinātais aromāts un romantisks noskaņojums...
Iepazīšanās ar muzeja kompleksu, tās dārza un parka daļu: ēnainās alejas, kuras iizveidojis I. Repins, stāvais straujās upes krasts, dīķa virsmas spogulis, iespēja nofotografēties gleznu modeļu kalniņā "Mon Blans", paust vēlēšanos sudrabainajam vītolam, kuru mākslinieks iestādījis pirms 120 gadiem. 


-  Pilsētas apskates ekskursija.
- Sv. Trīsvienības vīriešu klostera Marka vārdā nosauktā, kas atrodas Dvina upes labajā pusē, apmeklēšana. Klosteris tika dibināts XIV gadsimtā. Leģenda vēsta, ka klostera dibinātājs ir dievbijīgs vīrs Marks, kurš savā zemesgabalā uzcēla kapelu un nošķīrās tur. Mūsdienās Sv. Kazaņas Dievmātes baznīcā atgriež ikonas, kuras bija no šejienes konfiscētas vajāšanas laikā. Tā, Kazaņas Dievmātes ikona sudraba rāmī ir atkal klosterī. Lielo svētku dienās to nes Krusta ceļa gājienu priekšā.
Vitebskas - pilsētas ar vairāk nekā tūkstošgadu vēsturi - arhitektūras krāšņums iekļauj sevī rietumu un austrumu iezīmes. Labi saglabājusies un atjaunota ir XVIII- XIX gs. vēsturiskā pilsētas daļa. “Kuprainās Vitebskas ieliņas”, kur var ieskrieties un… “uzlidot”. Rātsnams ar pulksteni – brīvās pilsētas simbols. Rātsnams ir Vitebskas vizītkarte, skaists XVIII gs. arhitektūras piemineklis ar bagātu vēsturi. Rātsnams tika uzcelts divos stilos - Viļņas baroka un klasicisma stilā. Tornis sastāv no četriem līmeņiem. Trešajā stāvā ir pulkstenis ar četrām ciparnīcām, bet pēdējā - skatu laukums. Tas piedāvā gleznainu skatu uz pilsētu.

- Izmitināšana viesnīcā. Brivais laiks.
                                              
2 diena. Brokastis.
Izbraukšana uz Polocku.

- Polocka – mūžīga kā Dvinas (Daugavas) viļņu šalkas. Polocka – Baltkrievijas senākā pilsēta.  Gluži kā senā Grieķija, kas bija Eiropas civilizācijas šūpulis, Polocka ir Baltkrievijas valstiskuma un kultūras šūpulis. Polocka iespiežas atmiņā ar muzejiem, dievnamiem un apbur ar sirmās pagātnes elpu.  Pilsētā lieliski saglabājusies jezuītu kolēģiju un 18. gs. Kristus augšāmcelšanās klosteris. Sv. Jefrosīnijas  klosteris kopš  XII gs. tiek uzskatīts par pilsētas kultūras un garīgās dzīves centru. Labu ērģeļmūzikas koncertu var izbaudīt Sofijas katedrālē. Polockā uzstādīti pieminekļi gan Eiropas ģeogrāfiskajam centram, gan piemineklis burtam «Ў» , kas sastopams tikai baltkrievu valodā. Tikšanās ar Polocku, tā ir tikšanās ar vērtībām, kas ir mūžīgs. Šīs vērtības jūs sagaidīs pie Sofijas katedrāles mūriem, nolūkosies no fresku apgleznojumiem Sv. Jefrosīnijas baznīcā. Ar Polockas vēsturi ir saistīti  kņazienes Rognedas, kņaza Vseslava Brīnumdarītāja, mūķenes un apgaismotājas  Svētās Jefrosīnijas, Polockas Simeona un pirmā grāmatu izdevēja Franciska Skorinas neparastais liktenis.  

- Sofijas katedrāles (XI–XVIII gs. arhitektūras piemineklis) apmeklējums.  Tā stāsta par mūsdienu Baltkrievijā senākās mūra celtnes arhitektūras vēsturi, par tās vairākkārtējo pārbūvēšanu un par pēdējo restaurāciju.  Sofijas katedrālē darbojas ērģeļmūzikas un kamermūzikas koncertzāle. Apmeklējuma laikā aplūkosim interjeru, koncertzāli, nokāpsim banzīcas apakšējā daļā, kur izvietotas vēsturiskās ekspozīcijas.  Dievnamā darbojas ērģeļmūzikas koncertzāle.

-  No Sarkanā tilta dosimies uz centrālo laukumu. Pastaigāsimies par Ņižņe – Pokrovskas ielu, kas stiepjas gar Dvinu.

- Garīgās dzīves centraSv. Jefrosīnijas klostera apmeklējums. Klosterim dots tās dibinātājas Polockas Jefrosīnija (1110- 1173), kņaza Vseslava Brīnumdara mazmeitas, kuru 1910. gadā iecēla svēto kārtā, vārds. Tā ir pirmā sieviete Baltkrievijā, kas atzīta par svēto. Divpadsmit gadu vecumā viņa kļuva par mūķeni, bet 1127.-1128.gadā nodibināja klosteri un uzsāka baznīcas (1128-1156) būvniecību, kas klostera teritorijā neskarta saglabājusies līdz pat mūsdienām. Dievnamā aplūkojamas unikālas XII gs. freskas. Klosterī atrodas Jefrosīnijas krusta (1161.g.) kopija.

-  Brīvais laiks. Brīvajā laikā ieteicam apmeklēt t/c"Manēža".

Izbraukšana mājās ar pozitīvām emocijām!
Cenā ir iekļauts:
- Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
 - Grupas vadītāja- gida pakalpojumi

 - Nakšņošana standarta divvietīgajā numurā
- brokastis
- Ceļa nodevas
- Gida-grupas vadītāja pakalpojumi
- Vitebskas apskates ekskursija. Troickas priekšpilsēta
- Polockas apskates ekskursija. Troickas priekšpilsēta
- Labs garastāvoklis!
 - Pozitīvas emocijas!
 
Ieejas biļetes:
- ziedojumi klosterim - 2 Eur
- Ieejas biļete Sofijas katedrālē - 6 rub.
-  biļete uz Repina muzeju- 8 rub. - 3 eur
- Medicīniskā apdrošināšanaobligāti!

Ceļošanai nepieciešamie dokumenti:

 •  LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām. 
 • Bērniem līdz 18 gadiem, ceļošanai nepieciešama pase un pilnvara.  Bērniem līdz 18 gadiem, kas ceļo bez vecāku pavadības, ir nepieciešama notariāli apstiprināta atļauja ceļošanai vienatnē uz ārzemēm un dzimšanas apliecība. 
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr.29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)