Uz Masļeņicu Minskā!

Vispārīga informācija

Uz Masļeņicu Minskā!
25-26.02.23
105 Eur

1 diena.

- Izbraukšana agri no rīta no Daugavpils.
Latvijas – Baltkrievijas robežas šķērsošana.
- Ierašanās Minskā no rīta, tikšanās ar gidu. Baltkrievijas „Lido” apmeklēšana (par papildmaksu).

- Muzeju “Zirgu tramvajs” un “Karietes” apmeklējums.
Zirgu tramvajs – tas ir dzelzceļš ar zirgu vilkmi. Mēs redzēsim Minskas zirgu tramvaja kantora interjerus, veco sliežu fragmentus, konduktorus ar braucām biļetēm, rekonstruētu vagonu dabiskā lielumā un daudz citu detaļu.
Ekspozīcijā “Karietes” demonstrēti dažādi zirgu vilkmes transporta veidi, izbraukuma ragavas un to ārskats, smalkie rati, puskariete – faetons. Ekspozīcijas pērle – Kariete! 

Minska - Baltkrievijas galvaspilsēta, kas apbur ar savu varenību.

- Apskates ekskursija Minskā. (3 st.).
- Augšējā pilsēta atrodas uz paugura, kas majestātiski slienas pār mūsdienu apbūvi.  Kopš 16.gadsimta pilsēta piesaistīja tirgoņus un aristokrātus,  pulcināja cilvēkus ar dažādām reliģijām un politiskajiem uzskatiem, radot dažādu arhitektūras stilu un kultūras pieminekļu daudzveidību. 
-Trīsvienības priekšpilsēta – te redzēsiet: mūsdienu pilsētas dzimšanas vietu, kas saistīta ar Polockas kņazisti, pilsētas rātsnamu. Ekskursijas laikā  varēsiet apskatīt māju ar spokiem,   Vankoviču dzimtas muižu,   Masonu māju, Vissvētākās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāli, kas uzcelta Rečas Pospoļitas laikā.   Izstaigājot Trīsvienības priekšpilsētas senā kvartāla ieliņas un kupraino tiltu,   nokļūsiet „Vīrišķības un sēru salā”, kur uzcelts piemineklis karavīriem – interancionālistiem. Būs iespēja papriecāties par svētā Simeona un Jeļenas baznīcu, kuru ķieģeļu krāsas dēļ sauc par Sarkano dievnamu.  Ir leģenda, ka Jeļena sapnī redzēja baznīcu, kuru tai parādīja Jaunava Marija (citā leģendā teikts, ka tas esot bijis eņģelis).  Kad viņa pamodās, uzzīmēja nosapņoto baznīcu, un zīmējums bija par pamatu ēkas projektam.  Šis Minskas dievnams ir 20.gs. monumentālās arhitektūras paraugs.  Pēc neilga brīža sasniegsim Minskas „briljantu” – Nacionālo bibliotēku
 

  • - Visu Svēto baznīcas apmeklēšana.
Piemiņas baznīca par godu Visu Svēto un piemiņai nevainīgo upuru (Visu Svēto baznīca) - unikāls pareizticīgo baznīca, vienlaikus piemineklis visiem baltkrieviem, kuri gājuši bojā Lielā Tēvijas kara laikā. Pirmais pamatakmens iesvētīja patriarhu Maskavas un visas Krievzemes Aleksijs II 4 jūnijs 1991.
Būvniecība dievnamā sākās 1996. gadā. Tas tika noteikts piemiņas kapsulu ar vēstuli nākamajām paaudzēm. Par ko kapsulu ceremonijā piedalījās prezidents Baltkrievijas Republikas AG Lukašenko un Metropolitan Filaret Minskas un Slutskā.
Baznīca kļuva par garīgo piemiņas godu 10 miljoni kurš nomira kariem, represijām, revolūcija, un piespiedu pārvietošanu baltkrieviem. Apakšējā daļā baznīcas (kapenes), kas zemi, kas iegūta no visiem kaujas, kurā iedzīvotāji tika nogalināti. Ap perimetru baznīcas izveidot piemiņas plāksnes ar rotājumu adorning baznīcu, austi nosaukumus mirušajiem. Tur pārapbedīts izcilu skaitļi Baltkrievijas. Jo kapenes lit neapslāpējams lampa.
2006. gadā tā tika iesvētīta un uzstādīta zvani uz zvanu tornis un galvenā kupola tempļa. Ceremonijā piedalījās prominenču valsts un pārstāvji no augstākās garīdzniecības, tostarp Baltkrievijas AG Republikas prezidenta Lukašenko, patriarhs Maskavas un visas Krievzemes Aleksijs II un metropolīts Minsku un Slutskā Filaret.
Baznīca pārsteidz ar savu krāšņumu. Tas ir dekorēts ar unikālu iconostasis Palekh amatnieku cirsts koka paneļus, piederumus un apdares roku darbs.
Baznīca telts arhitektūra un vainagojušies ar pieciem zelta kupoliem. Baznīcas augstums ir 72 metri. Tas var uzņemt 1200 ticīgo vienlaikus. Šī ir viena no augstākajām un visvairāk plašiem pareizticīgo baznīcām.

 - Izmitināšana viesnīcā pilsētas centrā. Brivais laiks.
   Brīvajā laikā iesakām apmeklēt:
- G. Ļepsa jubilejas koncertu
- Operas un baleta teātris
- Baltkrievijas Valsts cirka programma "Āfrikas ritmos" 
- mūsdienu kinoteātris

Visu informāciju var izlasīt www.kvitki.by

2 diena.  Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas.
- Mēteņu apmeklējums. Animēta ekskursija uz tautas arhitektūras un sadzīves muzeju.

Mēteņi – priecājies un ēd pankūkas!  Šo svētku saknes sniedzas tālu senatnē. Mēteņi – svētki, kas bija saistīti ar pavasara saulgriežiem. Mēteņi bija saistīta ar Jaunā gada sagaidīšanu. Sens ticējums vēsta – kā Jauno gadu sagaidīsi, tā arī pavadīsi. Tāpēc šajā dienā neskopojās un klāja galdu ar bagātu cienastu. 
Laukumā notiks galvenie svētku pasākumi, koncerti un izklaides! 
Pasākuma programmā:
- koncertprogramma
- masļeņicas laika spēles un rotaļas bērniem un pieaugušajiem
- leļļu teātra demonstrējums
- virtuves piederumu, kuri izmantojami siera un sviesta izgatavošanai, izstāde, stāstījums par masļeņicas ēdieniem
- dažāda veida meistarklases bērniem un pieaugušajiem
- rituāli un tradīcijas
- sviesta stabs ar godalgām
- riņķadejas, daņči un spēles pie ugunskura
- Izbraukšana uz mājām - laimīgu ceļu!
Cenā ir iekļauts:
 - Transporta pakalpojumi-brauciens tūrisma klases autobusā
 - Grupas vadītāja- gida pakalpojumi

 - Ceļa nodevas
 - Izmitināšana viesnīcā ar visām ērtībām (izmitināšana divvietīgajos numuros ar atsevišķām gultām)

 - Brokastis
 - Minskas apskates ekskursija.
 - Animēta ekskursija uz tautas arhitektūras un sadzīves muzeju
 - Informācijas pakete: atgādne, Minskas karte ar viesnīcas, muzeju, veikalu norādi.
 - Labs garastāvoklis!
 - Pozitīvas emocijas!

Papildizmaksas:
- vienvietīgais numurs -10 Eur
- medicīnas apdrošināšana – 0,35 cent. (1 diena) obligāti!
- Muzeju “Zirgu tramvajs” un “Karietes” apmeklējums – 5.00 Eur

Ceļošanai nepieciešamie dokumenti:
 •  LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām. 
 • Bērniem līdz 18 gadiem, ceļošanai nepieciešama pase un pilnvara.  Bērniem līdz 18 gadiem, kas ceļo bez vecāku pavadības, ir nepieciešama notariāli apstiprināta atļauja ceļošanai vienatnē uz ārzemēm un dzimšanas apliecība. 
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr.29247110, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 29247110 (+371) 26617848 info@mari.lv 09:00 - 18:00 (P.-Pt.), brīvdienas: sestdiena, svētdiena