Saules pilsētas rudens raksti!

Vispārīga informācija

 Šauļi-Šokolades muzejs-Krustu kalns
Izbraukšana no Daugavpils.

Ierašanās Šauļos
Šauļi ir Ziemeļlietuvas ekonomiskais un kultūras centrs, ceturtā universitāšu pilsēta valstī. Saules pilsēta.  Pilsētas nosaukums esot radies no Saules kaujas (1236.g.) nosaukuma. Otrā pasaules kara laikā pilsēta tika smagi izpostīta un vēlāk atdzima – gluži kā Fēnikss no pelniem. Šauļos ir daudz interesantu apskates objektu.     

 Ekskursija pa pilsētu. (pēc velēšanas vai brīvais laiks!). Jau no tāluma redzamais dievnama 70 m augstais tornis ir spilgtākais Šauļu panorāmas akcents. Katedrāles dienvidu sienu rotā   Lietuvā visvecākais saules pulkstenis. Pastaiga pa centrālo gājēju ielu. 
Pilsētas Centrālais laukums – Aušras  un Tilžes iela to sadala 4 zonās. Daudzus gadsimtus te notika tirdziņi un gadatirgi, uz kuriem no visas Lietuvas ieradās amatnieki un tirgoņi. Šobrīd šī iela  ir galvenā vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu tikšanās vieta. Te parasti notiek lielākie pilsētas svētki un svinības. 
 Vēl viens ievērojams laukums –  Saules pulksteņa laukums, Saules pulksteņa laukuma svarīgākais akcents - Staņislava Kuzmas apzeltīta bronza izrotāta gandrīz četrus metrus augsta dekoratīva skulptūra "Šaulys" (Strēlnieks). Tā attēlo 18 metru augstumā uz lodes stāvošu puisīti, kurš tikko palaidis no loka bultu. Bieži par ,,Zelta puisīti" saukta skulptūra un laukuma bruģi izlieti stundas apzīmējošie skaitļi - 12, 3 un 6 - it kā apvieno trīs Šauļu simbolus: Sauli, simbolizējot Saules kauju, Strēlnieku un Laiku, kurš pagājis kopš tās dienās, kad pilsētas vārds tika pieminēts pirmo reizi (1236. g.). Tas ir augstākais saules pulkstenis Lietuvā.

Šauļos varēsiet aplūkot romantisku skulptūru un strūklaku „Pelikāni”, kas atrodas pilsētas galvenajā ielā, kur ir arī strūklaka „Rude” un strūklaka „Saules diski”. 
Šokolādes muzeja apmeklēšana
Lietuvas vecākā konfekšu fabrika Rūta dibināta 1913.gadā un jau gandrīz 100 gadus ražo saldumus un var lepoties ar autentiskiem gardumiem, plašu garšas paleti. Ekspozīcija stāsta par  4 tūkstošus gadu ilgo šokolādes vēsturi kā arī šokolādes fabrikas “Ruta” simts gadus ilgo vēsturi. Jūs uzzināsiet, ka ir mainījusies šokolādes izmantošanas vēsture no maiju un acteku laikiem līdz mūsu dienām. Nepalaidiet garām iespēju apmeklēt vēsturisku saldumu bodi “Ruta” šokolādes muzejā. Te ir arī kafejnīca, kur varēsiet pamieloties ar īpašiem desertiem.
 Ierašanās Haima Frankeļa villā. Ekskursija.
Villas uzbūvēšanas datums iemūžināts vējrādī. Ēka piederēja ādas fabrikas īpašniekam Haimam Frenkelim. Tas bija būvēta viņa dēliem kā dzīvojamais nams. Villā pagājušā gadsimta sākumā dzīvoja Haima Frenkeļa ģimene, vēlāk viņa dēls Jakobs. 1920.-1940. g. šeit darbojās privāta ebreju ģimnāzija. Otrā pasaules kara laikā ēkā iekārtojās vācieši, bet beidzoties karam - padomju kara slimnīca. 1993. g. ēka nodota ,,Aušras" muzejam. Apmeklētāju iecienītajā H. Frenkeļa villā iekārtotas trīs interjera zāles: Bibliotēka, Dzeltenā un Zilā viesistabas, kā arī četras galerijas: Austrumu mākslas, Karaļu, Muižnieku portretu un Galerija.

Pārbrauciens uz „Krustu kalnu”
Te ir vieta katra cilvēka lūgšanai, cerībai un sirdsmieram. Krusta kalns ir 8-10 metrus augsts un 40 – 50 metrus plats kalns. Šeit ir redzami krusti un krustiņi no vairākām pasaules vietām - gan tūristu atvesti, rokām taisīti gan kādam par godu novietoti, jo pilnīgi viesiem ir iespēja šeit atstāt savu krustiņu. Tādējādi uz kalna ir jūtama mierpilna enerģija, ko izstaro vairāk kā 55 tūkstoši Krustu kalnā un tā apkārtnē novietotie krusti.
Viduslaikos Krusta kalna vietā esot bijusi zemgaļu pils, kas bijusi veidota no koka, tādējādi krustneši to nodedzinājuši. Laikam ejot daudzas naidīgi noskaņotas organizācijas ir centušās iznīcināt Krustu kalnu, tomēr ticīgu cilvēku vārdā tas turpina pastāvēt līdz pat mūsdienām. Šo vietu  apmeklēja Romas pāvests Jānis Pāvils II, un te ir arī viņa atsūtītais krucifikss...  

Paņemiet līdzi krustiņu, - koka, dzelzs, pat izgrieztu no papīra, lai to atstātu kalnā un pēc tam velreiz noteikti atgrieztos šajā vietā. 

Izbraukšana uz Daugavpili ar labu garastāvokli un pozitīvu noskaņu!

 Ceļojuma cenā ietilpst:
 • Brauciens ar autobusu  
 • Gida un grupas vadītāja pakalpojumi
 •  Krustu kalna apmeklējums un ekskursija Šauļos.
Papildus izmaksas: pieaugušajiem/skolēniem
 • Haima Frankeļa villa – 3 Eur/1,50 Eur
 • Šokolādes muzejs – 3,00Eur / 2,00Eur
 • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)
Ieejas biļešu cenas var mainīties.

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
 • Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt