Kuģu parāde Klaipēdā! Kuršu kāpa!

Vispārīga informācija

Klaipēda - Kuršu kāpa - Nida
1. diena

Agri no rīta izbraukšana no Daugavpils

Klaipēda – viena no vissenākajām valsts pilsētām.

Pārgājiena ekskursija.

Omulīga ostas pilsētiņa Klaipēda – labākā atpūtas vieta skaistu dabas skatu, aizraujošu ekskursiju un dažādu izklaižu cienītājiem. Klaipēdas iepazīšanu var sākt ar vecpilsētas apmeklēšanu. Šeit jūs ieraudzīsiet senas, ar ziemeļu vīnogu stīgām apaugušas mājiņas. Daudzas arhitektūras celtnes atgādina pasaku skices, kuras mūsdienu tūristam ir tik nepierasti redzēt, mazas mājiņas ar dakstiņu jumtiem, kuras apvij ziedu biezokņi. Klaipēdas vecpilsētas centrālā daļa ir Teātra laukums. Šeit Jūs varat vērot Simona Daha strūklaku un vēl vienu neaizstājamo pilsētas simbolu – Toravas Anikas skulptūru. Anika ir viens no senas lietuviešu dziesmas personāžiem.

Maijā Klaipedas iedzīvotājiem un viesiem no Kuršu Nerijas būs iespēja vērot kuģu nakts parādi , kura kļūs par pilsētas vasaras sezonas kulmināciju.

22.00 - no Kuršu Nerijas būs iespēja vērot kuģu nakts parādi

Jūras muzejs!

Apmeklētāji varēs aplūkot 24 atjaunotus akvārijus, kā arī pastaigāties pa 25 metrus garo caurspīdīgo tuneli un ērti pavērot lielākā akvārija iemītniekus.

Apskati ieteicams sākt otrajā stāvā. Apmeklētāji var aplūkot aptuveni 100 siltūdens un 60 aukstūdens zivju sugu pārstāvjus. Akvārijos redzami Lietuvas upju un ezeru, Baltijas un Ziemeļu jūras iemītnieki, kā arī tropu dzīvnieki.

Jūras muzejs ir viens no visvairāk apmeklētajiem muzejiem Lietuvā. Tas sāka darbu 1979. gadā Nerija fortā.

Delfinārija apmeklēšana

Dzīvespriecīgo delfīnu un jūras lauvu aizraujošā izrāde priecēs gan bērnus, gan pieaugušos. Tūkstošiem cilvēku katru gadu jūsmo par delfīnu un jūras lauvu izcilo prasmi dejot valsi, dziedāt, gleznot un spēlēt bumbu. Brīnišķīgā šova programma un vienreizīga  saskarsme ar jūras un okeāna iemītniekiem.

Kalifornijas jūras lauvu šovs  (pēc vēlēšanās).

Izmitināšana Klaipēdā. Brīvais laiks.
2.diena

Brokastis

Brauciens uz Kuršu kāpu. Jodkrante. Nida.

Kuršu kāpa – tās ir dabas brīnums un Lietuvas nacionālais mantojums! Unikāla, brīnišķīga vieta, kas pārsteigs ar dabas daudzveidību, satriecošiem dabas skatiem un jūru.

Jodkrante ir sens zvejnieku ciemats Neringas sastāvā, kas atrodas Kuršu līča piekrastē starp paraboliskām kāpām.

Netālu no mazā lietuviešu Jodkrantes ciemata, kas atrodas uz Kuršu kāpas, slejas leģendāraisRaganu kalns – viena no skaistākajām paraboliskajām kāpām. Kalna nogāzes apaugušas ar mūžsenām priedēm, bet līdz 42 metrus augstai kāpas virsotnei var nokļūt pa līkumainu taku. No kalna virsotnes atklājas brīnišķīgs skats uz jūru un Kuršu līci. Raganu kalnu kuršu un sambu ciltis uzskatīja par svētvietu. Šeit viņi pielūdza savus elkus, līdz atnāca krustneši, kas liedza tiem pielūgt pagānu dievus.

No 1979. gada kalns neoficiāli pieder kalējiem un kokgriezējiem: tieši viņi izveidoja unikālu brīvdabas ozola čuguna skulptūru muzeju. Vairāk nekā 80 skulptūras atrodas uz Raganu kalna: labie personāži (Neringas milzene – Kuršu kāpas veidotāja; zvejnieks ar uzticīgo sievu no vietējām leģendām; kovārņos pārvērstie prinči) un sliktie – velni, raganas, Lucifers, elles vārti, čūskas un pūķi. Gan bērni, gan pieaugušie ir sajūsmā par šo pasaku valstību.

 Aizraujoša ekskursija Jodkrantē.

Aicinām Jūs ekskursijā pa Kuršu kāpu. Mēs gribam parādīt Jums dabas stūrīti, kuram nav līdzīga visā pasaulē. Nīda- lielākā Kuršu kāpas pilsēta.

Smilšu grēda starp Kuršu līci jeb Kuršu jomu un Baltijas jūru piesaista uzmanību  un pārsteidz   ar neparasto dabas skaistumu un svaigo jūras gaisu,  ar bagāto  kultūras mantojumu un unikālām, ievērojamām vietām, kas apvītas ar mītiem un leģendām.

Viena no interesantām un ievērojamām vietām Nīdā- Parnidžio kāpa.

Iespējams nogaršot un iegādāties vietējās zivis.

Atpakaļceļš uz Daugavpili.

Brauciena cenā  ietilpst:

 • transporta izdevumi,
 • ceļa nodeva
 • gida- grupas vadītāja  pakalpojumi,
 • Gids Jodkrantē un Nīdā
 • 1 brokastis
 • nakšņošana

Papildus izdevumi:

 • Delfinārijs – 10.00 Eur / 5.00 Eur (pensionāriem jāuzrāda apliecība)
 • Biļetes uz prāmi – 2.00 Eur
 • Kalifornijas jūras lauvu šovs  - 3.00 Eur
 • Jūras muzejs – 10.00/5.00 Eur
 • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)

Ieejas biļešu cena var mainīties!

Rezervēšanas standartnoteikumi:

 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu  info@mari,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Uzmanību!

 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   

Braucienam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām. 
 • Bērniem līdz 18 gadiem, ceļošanai nepieciešama pase un pilnvara.  Bērniem līdz 18 gadiem, kas ceļo bez vecāku pavadības, ir nepieciešama notariāli apstiprināta atļauja ceļošanai vienatnē uz ārzemēm un dzimšanas apliecība. 

Rezervēt