Dodamies uz krāšņo Kazjuka svētku gadatirgu Viļņā!

Vispārīga informācija

Piedāvājam doties unikālā braucienā uz  Lietuvas galvaspilsētu Viļņu uz tradicionālo Lietuvas aizgādnim Sv. Kazimiram veltīto Kazjuka gadatirgu.

Izbraukšana no Daugavpils

Ierašanās Lietuvas galvaspilsētā - Viļņā.

Lietuvas galvaspilsētu Viļnu Lietuvas dižkunigaitis Ģedimins nodibināja 1323.gadā, Neres upes krastā uzceļot pili.

Viļņas vecpilsēta ir tās vēsturiskais centrs.  Daudznacionālā un daudzkonfesionālā pilsēta allaž piesaista viesus un apbur ar arhitektūras daudzveidību: šauro ieliņu labirintiem, baznīcām un kapelām, pilīm un torņiem. Aicinām arī Jūs sajust vecpilsētas dzīvo garu! 

Pastaiga pa pilsētu sākas Katedrāles laukumā(pēc velēšanas) Sv. bīskapa Staņislava un Sv. Vladislava katedrāle ir nozīmīgākā Lietuvas kristīgā baznīca ir arī viens no Viļņas simboliem. Tā atrodas Ģedimina kalna pakājē, vietā, kur no vissenākajiem laikiem atradušās arī senās Lietuvas svētvietas. Ap to risinājušies visi svarīgākie notikumi, te kronēti valdnieki, atdusas viens no Lietuvas un Polijas valsts karaļiem – Aleksandrs, Sv. Kazimira brālis, kas troni ieguva pēc Kazimira nāves. Un te, Sv. Kazimira kapelā, atdusas paša Sv. Kazimirs pīšļi. Tieši tur ar lūgšanu pie Sv. Kazimira šķirsta 1993. gada 4. septembrī sākās Pāvesta Jāņa Pāvila II ceļojums pa Lietuvu.  No Ģedimina torņa  paveras neaizmirstami pilsētas panorāmas skati.  Citi apskates objekti  Vecpilsētā:  Austras vārti, Sv.Terēzes  Romas katoļu baznīca,  Sv. Gara baznīca un klosteris, Rātslaukums, Viļnas Universitāte,  Sv. Annas baznīca u.c.

Dzintara muzejs

«Saulainā»  ekspozīcija Viļņā tika atklāta 1905. gadā. Tā ir izvietota skaistā 17.gs barokas stila ēkā.

Muzejā ir bagāta dabiskā dzintara kolekcija. Šeit var apskatīt dažādas krāsa, lieluma un formas akmeņus.

Atsevišķa ekspozīcija ēkas pagrabstāvā piesaista apmeklētāju īpašu uzmanību- caurspīdīgajos akmeņos ar palielināma stikla palīdzību var redzēt  dažādus augus, kukaiņus un dzīvnieciņus. Tie ie labi saglabājušies dzintara caurspīdīgajā ķermenī. 

Arheoloģiskā dzintara kolekcija sastāv no 434 dažādu krāsu un formas  neapstrādāta dzintara gabaliem.

Par dzintara vēsturi Lietuvas zemē vēsta sena teika- teika par mūžīgo mīlestību un uzticību…

Dzintara muzejā- galerijā Jums būs iespēja iegādāties savdabīgu un greznu  dāvanu sev un saviem tuviniekiem..

Kazjuka gadatirgus. Daudzveidīgi suvenīri, tradicionālās lietuviešu verbas, karsta tēja, karsta alus zupa, karstvīns, pankūkas – to visu varēsiet iegādāties Vecpilsētas ieliņās. 

Kazjukas gadatirgus pirmsākumi meklējami jau pirms četriem gadsimtiem. Pēdējo gadu laikā tas ik reizi veltīts kādam no Lietuvas novadiem. Tirgus apmeklētājiem tiek piedāvāta plaša kultūras programma.   Uz vērienīgo Kazjuka tirgu, kas ik gadus tiek rīkots marta pirmajā nedēļas nogalē, galvaspilsētā sabrauc tautas amatu meistari un pircēji ne vien no visiem Lietuvas novadiem, bet arī no kaimiņvalstīm un pat tālākām zemēm. 

Vēsturnieki apliecina, ka XVII gadsimtā laukumā pie Viļņas katedrāles aizsākās Lietuvas aizgādņa Sv.Kazimira svētku svinības, kas XIX gadsimtā izvērtās plašā un krāsainā gadatirgū. Divdesmitajā gadsimtā tirgus vairākkārt mainījis norises vietas, bet kopš 1989.gada tas atkal atgriezies Viļņas vecpilsētas ielās un laukumos.

Izbraukšana uz Daugavpili.

Ceļojuma cenā ietilpst:

  • Brauciens ar autobusu
  • Gida un grupas vadītāja pakalpojumi

Papildinformācija:

  • Dzintara muzejs – 0.60 Eur (pēc velēšanas)
  • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)

Ieejas biļešu cenas var mainīties!

Rezervēšanas standartnoteikumi:

  • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
  • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
  • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
  • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!

Braucienam nepieciešamie dokumenti:

  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, vai ID karte, derīga vismaz 3 mēnešu laikā pēc atgriešanās no ceļojuma.

Uzmanību!

  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

Rezervēt