Ciemos pie Kurzemes zvejniekiem! NEW!

Vispārīga informācija

Jaunmoku pils Тalsi – Roja - Kolka
1.diena:
Izbraukšana no Daugavpils

- Atbraukšana Jaunmoku pilī pastaiga skaistā parkā, bez pils apmeklējuma.
Jaunmoku pils, apvienojot neogotikas stilu un jūgendstila elementus, ir viens no izcilākajiem latviešu arhitektūras šedevriem. Romantikas un miera oāze – Jaunmoku pils – šai vietā uzslējās 1901. gadā. Ēkas “stilists” bija arhitekts Vilhelms Bokslafs. To projektēja kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda medību pili, kur neogotikas stila formas apvienojušās ar jūgendstila elementiem. Apkārt pilij ir liels parks ar dīķi, kurā tas skaisti atspoguļojas. Ikviena parka apmeklētāja skatu piesaista koka skulptūras – visdažādākās vardes, bet jūs zināt, ka varde ir  bagātības un lielas laimes simbols.

- Talsi. Apskates ekskursija pa deviņu pakalnu pilsētu.
Vietējie iedzīvotāji saka, ka tieši šeit bija plānots izveidot Latvijas galvaspilsētu. Tomēr Talsos nav upes, kas savukārt nozīmē, ka nav ieejas jūrā. Vietējais ezers reiz bija kuršu ugunīgs kaps. Saka, ka tajā atrodas apslēptas bagātības. Un vēl viens interesants fakts: slavenā komponista Ludviga van Bēthovena tuvs draugs K. F. Amenda dzīvojis Talsu mācītājmuižā, kur šobrīd iekārtota viņa piemiņas istaba un kuras teritorijā atrodas viņa kapavieta.  

- Valdgales dzirnavu apmeklēšana.
Kā laukakmens vējdzirnavas tās tika uzceltas aptuveni 1868.gadā. Dzirnavas bija daļa no lielā Valdgales muižas kompleksa un piederēja baronu fon Firksu dzimtai. 2000. gadā dzirnavas bija saglabājušās ļoti sliktā stāvoklī. Tad tās iegādājās un atjaunoja itālis Džuzepe Rikardi. Tās ir sešstāvu dzirnavas. Tajās ir četras guļamistabas romantiskā stilā, virtuve, viesistaba, kabinets un vannas istaba. Īpašnieks ir izveidojis liftu, kas palīdz celt augšā vai nolaist apakšējās stāvās dažādus priekšmetus, piemēram, mēbeles, ēdienus, traukus.

- Mājas vīna darītavas “Vējkalnietis” apmeklēšana.
Šajā mājas vīna darītavā vīni tiek darināti tikai no Latvijas dabā augušām izejvielām – augļiem, ogām, dārzeņiem, ziediem. Sortimentā ir tradicionālie - dižbrūkleņu, aveņu-upeņu, zemeņu, rabarberu, ērkšķogu vīni, bet ir arī retumi - balto jāņogu, vilkābolu, dārza pīlādžu, melnā plūškoka ogu, meža aveņu vīni. Pazīstamākie no eksotiskajiem ziedu vīniem ir plūškoka, balto ceriņu  un rožu ziedu vīni. Tos jau vairāk kā 40 gadus darina izmantojot seno, jau pirms kara lietoto tehnoloģiju. Piedāvājumā ir ekoloģiski tīrs mājas vīns, kuram netiek pievienoti mūsdienās plaši lietotie sulfīti vai citi ķīmiski stabilizatori, dzidrinātāji vai garšas uzlabotāji.
Piecu veidu vīna un trīs veidu siera degustācija!

- Ierašanās Rojā. Izmitināšana viesnīcā. Brīvais laiks. Atpūta pie jūras!

Pirmo reizi Rojas vārds rakstītos avotos minēts 1387. gadā kā neliela apdzīvota vieta Lubezeres muižas nomalē. Šis neliels ciems, kuru vietējie iedzīvotāji lepni sauc par pilsētu, atrodas Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē. Līdz 19. gs. beigām Roja bija neliels zvejniekciems ar dažām zvejnieku mājiņām. Pateicoties Krišjānim Valdemāram visā jūras piekrastē sāka dibināt jūrskolas. Tā, piekrastē no Ģipkas līdz Mērsragam, bija uzbūvēti vairāk kā 200 buru kuģi. 
Vēl Roja ir slavena ar savu delikatesi - auksti kūpinātu skumbriju ar ķiplokiem. Zivis šeit vienmēr ir svaigas un pieprasītas starp gardēžiem.
Idejas brīvā laika pavadīšanai:
 • Rojas jūras zvejniecības muzejs;
 • Izbrauciens jūrā vai pa Rojas upi ar zvejas laivām vai plostu, iepriekš piesakot;
 • Rojas publiskā pludmale un ostas moli;
 • Mājražotāju tirdziņš.
2.diena.
- Brokastis. Numuru atbrīvošana. Izbraukšana no Rojas.

- Ierašanās Pūrciemā.
Pūrciema Baltā kāpa. Šī 20 m augstā kāpa radusies Litorīnas jūras laikā un saglabā sevī pirms 6000 gadu apmetnes dzīvojošo cilvēku materiālās kultūras liecības. Pastaiga pa kāpas dabas taku. Kāpas apkārtne saista ar savu pirmatnējo dabu un vēsturi, jo te atrasta pirmā akmens laikmeta iedzīvotāju apmetne Latvijas ziemeļrietumu piekrastē.https://www.latvia.travel/sites/default/files/styles/lightbox/public/tourism_sight/133-talsu_gipkas_balta_kapa_1.jpg?itok=3dz06X7C Šā valsts nozīmes arheoloģiskā pieminekļa apskatei izveidota īpaša taka gar Pilsupītes krastiem. Izstaigājot taku, jūs uzzināsiet to, kā veidojusies smilšu strēle un kā mainījusies daba laika un cilvēku ietekmē. Takas garums ir 900 metri.
- Kolka
Kolkasrags Kurzemes tālākais ziemeļu punkts un mūsu Republikas vislielākais rags. Krišjāņa Valdemāra izskaitļotais Eiropas centrs.
Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē, un tajā vērojama divu jūru – atklātās Baltijas jūras un Rīgas jūras līča – viļņu saduršanās. Rags kā sēklis zem ūdens turpinās vēl 6 km garumā, un tā muguru jūra apskalo 0,5-3 metru dziļumā. Jūra ap Kolkasraga sēkli ir neskaitāmu kuģu bojāejas vieta. Sēkļa galā uz mākslīgas salas atrodas 20 metru gara Kolkas bāka, ko uzcēla 1875.gadā.
Mūsdienās Kolka ir vienīgā apdzīvotā teritorija, kur agrāk dzīvoja lībieši, tāpēc piekrastes otrais nosaukums ir Lībiešu krasts. Ja jūs sapņojat par kaut ko neparastu, noslēpumainu un pievilcīgu, nav nepieciešams braukt tālu, brīnumi dažreiz ir tuvu! Šī vieta ir jūras, zemes un cilvēka radošā telpa. Šeit jūs varat pastaigāties un skatīties dažādas putnu sugas, kas bieži šķērso šo apmetni.

- Pārbraukšana uz Kalteni
Kaltenes pludmales neparasto ainavu veido lieli laukakmeņi, kas klāj piekrasti un kāpās augošās staltās priedes. Bet Kaltenes jūrmalas mežā atrodas lieli akmens krāvumi, kas tiek dēvēti par kalvām. Līdzīgi veidojumi nevienā citā Latvijas piekrastē nav sastopami. Dabas pētnieki uzskata, ka šie vaļņveidīgie akmeņu krāvumi, kas vēlāk apauguši ar mežiem, veidojušies pirms vairākiem tūkstošiem gadu, atkāpjoties Baltijas ledus ezeram. Šai vietai piešķīra aizsargājama dabas pieminekļa statusu.
- Mērsrags
Mērsrags ir neliels ciems Rīgas jūras līča rietumu piekrastē. Šeit darbojas visvecākais piekrastē privāts muzejs. Muzejā var iepazīties ar sadzīvi, kāda tā bijusi bijusi Mērsragā un tā apkārtnē 19.gs beigās – 20.gs sākumā. Liela nozīme muzeja ekspozīcijā ir pievērsta senajām latviešu rakstu/īpašuma un maģiskajām zīmēm. Muzeja saimnieks laiku gaitā savācis lielu kolekciju ar šīm zīmēm – gan uz darba rīkiem, gan sadzīves priekšmetiem. Katrai šai zīmei ir bijusi sava nozīme – tāda kā īpašuma/piederības konkrētai ģimenei zīme.
Mūsu maršrutā ir vēl viens objekts - Mērsraga bāka.
Šī ir viena no skaistākajām Latvijas bākām, ko sauca par "francūzi", jo bākas tornis, tā optiskā sistēma un lampa tika ražotas Francijā, Parīzē. Bāka tika iesvētīta 1875.gadā. Ekskursantiem būs iespēja uzkāpt tās skatu tornī.

- Vandzene
IK „Caprine” un Z/S „Bērzi” kazas piena produktu degustācija.  IU „Caprine” piedāvā kazas piena sieru, konditorejas izstrādājumu, saldējuma un kazas gaļas ēdienu degustāciju. 

- Atbraukšana Tukumā.
Tukums ir dārzu un rožu pilsēta, kur šo ziedu saldais aromāts ir tik viegli sajūtams, un, kur katru gadu jūlija vidū tiek svinēti Rožu svētki. Kolekcijas dārzs "Rozītes" - visplašākā rožu kolekcija Latvijā, kurā ir vairāk nekā 3000 rožu stādi no 300 rožu šķirnēm. Kolekcija katru gadu tiek papildināta ar jaunumiem, kas atrodami  Latvijas un Eiropas stādu audzētavās. Ekskursija pa pārsteidzoši skaisto dārzu. 
Apmeklētājiem tiek piedāvāts degustēt rožu ievārījumu, konfektes un rožu vīnu! 
Interesentiem būs iespēja konsultēties par rožu audzēšanu, kā arī iegādāties rožu stādus.

Cenā iekļauts:
 • Transports
 • Gida pakalpojumi
 • Tūrisma klases viesnīca (numuri 2-3 personām ar labierīcībām stāvā, 5 minūšu pastaigā no jūras!)
 • Brokastis
 • Ekskursija Talsos, Rojā un Kolkā
 • Labs noskaņojums
 • Daudz smaidu
Papildizmaksas:
 • Mērsraga bāka - 1 Eur
 • Muzejs Mērsragā - 1 Eur
 • Valdgales dzirnavas – 4.00 Eur
 • Mājas vīna darītava “Vējkalnietis” (piecu veidu vīna un trīs veidu siera degustācija!) – 4.00 Eur
 • Kazas produktu degustācija IK „Caprine” un Z/S „Bērzi” - 4 EUR
 • Kolekcijas dārzs “Rozītes” – 3,00 EUR
 • Rojas jūras zvejniecības muzejs - 1,00/0.50 EUR (pēc vēlēšanās brīvajā laikā)
Ieejas biļešu cenas var manīties!
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
 • Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt