Annas Brigaderes pasaku valstība! (latviešu grupa)

Vispārīga informācija

Auce-Tērvete-Kroņauce

Ekskursija latviešu valodā!

Izbraukšana no Daugavpils
-Vecauces pils – 19.gs. arhitektūras šedevrs
Pils veidota (1842. - 1845) angļu – sagšu jeb pseidogotiskā stilā, celta grāfiem Mēdemiem. Projekta autors - vācu arhitekts Fridrihs Štīlers. Jau no tāluma var redzēt pils torni, kura augstums ir 30 m. 1905. gada nemieru laikā pils bija izlaupīta un daļēji nodedzināta, bet 1907. gadā to atkal atjauno. 1921. gadā Vecaucē izveido Latvijas Universitātes lauksaimniecības studentu mācību un pētījumu saimniecību, kas darbojas līdz šodienai.
Mūsdienās pils darbojas kā tūrisma un kultūras centrs, kurā atrodas viesnīca, tiek rīkotas konferences, semināri un banketi.
Pils apmeklēšana, vēsturiskās ekspozīcijas apskatīšana un ekspozīcija par Auces vēsturi.
Jūs gaida interesanta ekskursija pa pili kopā ar vietējo gidu!

-Auce – maza un valdzinoša pilsētiņa.
Auce ir vienīgā pilsēta Latvijā, kura svin savu vārda dienu. Tā ir slavena ar savu neogotikas arhitektūru – pili un baznīcu.
Maza un burvīga pilsēta atrodas pašos Latvijas dienvidos – starp Zemgali un Kurzemi, netālu no Lietuvas robežas, apmēram 100 km no Rīgas.
Galvenais Auces tūrisma objects – Vecauces pils. Netālu no pils atrodas kokos ieskauta Vecauces luterāņu baznīca. Sākotnēji tā bija koka, bet pēc tā, kad tajā iespēra zibens, tā sadega, un 1744. gadā uzcēla jaunu baznīcu.
Aspazijas laukumā vienmēr ir daudz cilvēku – tā ir pilsētnieku iemīļota atpūtas vieta. Agrāk šeit atradās ar bruģi izlikts tirgus laukums. No 1920. līdz 1940. gadam Aucē kā minimums divreiz mēnesī notika tirdziņi. Ēkās apkārt laukumam atradās veikali, traktieri un tējnīcas.
Šos un citus apskates objektus mēs ar jums redzēsim mūsu pastaigas laikā pa pilsētas centru.
-Tērvete
-Piedāvājam pusdienas omulīgā kafejnīcā (par papildus samaksu) –Apmaksāt ofisā!
Kafejnīca “Sprīdīši” atrodas rakstnieces Annas Brigaderes muzeja omulīgajā pagrabiņā. Tur Jūs sagaida katra gardēža gaumei atbilstoša ēdienu un dzērienu izvēle. Vasarā, saules pielietā pagalmā, varēsiet atpūsties āra terasē, klausoties Tērvetes upītes čalošanā, bet ziemā, izbaudījuši sniega kupenu ieskautās ainavas, sildīties pagrabiņā baudot gardu tēju.


Dabas parka “Tērvete” apmeklēšana
Viena no tūristu iecienītākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām Latvijā: gleznaina daba, bagāta kultūrvēsture, rakstnieces Annas Brigaderes daiļrade, Tērvetes upes senleja ar skaistām izkoptām ainavām. Iecienītākās parka vietas, kuru apskatei nepieciešamas vismaz trīs stundas, ir Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs.
Parkā sastapsiet gan koka skulptūrās atveidotus pasaku un rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm un rūķu saimi –, gan „dzīvus" pasaku tēlus.  Šeit iepazīsiet arī seno zemgaļu varenību. Tie mūsdienu paaudzēm māj atmiņas, pakāpušies trīs senajos pilskalnos. 
Tērvete – Sprīdīša laimes zeme, kuru raksturo gleznaina daba, bagāta kultūrvēsture, senie kurgāni, Tērvetes upe ar krāšņo ainavu, unikāls Parks ar vecām priedēm, kuru vecums sasniedz 300 gadus.
Dabas parks “Tērvete” ir lielākā pasaku pasaule Ziemeļeiropā. Tā kopējā platība ir 1200 ha.
-Ekskursija “Vīnogu dārzā” un dažādu vīnogu šķirņu degustācija Kroņaucē
Kroņaucē atrodas viena no lielākajām vīnogu šķirņu kolekcijām Latvijā – šeit audzē vairāk nekā 50 vīnogu šķirņu. Šeit var apskatīt, kā tiek audzētas vīnogas, degustēt un nopirkt vietējo vīnu. Starp citu, daudziem apmeklētājiem pilnībā mainās priekšstats par Latvijas vīnogām – Kroņaucē audzētām vīnogām ir ļoti lielas ogas, kuru diameters sasniedz 4cm, bet viena ķekara smagums var sasniegt 1,5 kg.
“Vīnogu dārza” saimnieks Edgars Zihmanis apmeklētājiem piedāvā apskatīt siltumnīcas, kurās tiek audzētas vīnogas, pastāstīs par vīnogu audzēšanu, piedāvās nogaršot un iegādāties vīnogas un stādus.

Cenā iekļauts:

  • Vieta autobusā
  • Pavadošā gida pakalpojumi
Ieejas biļetes:
  • Vecauces pils – 2.00/ 1.50 Eur (senioriem)
  • Dabas parks “Tērvete” – 5.50/ 4.00 Eur
  • “Vīnogu dārzs” – 4.00 Eur
Ieejas biļešu cena var mainīties!
Rezervēšanas standartnoteikumi:
  • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
  • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
  • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt