Sanktpēterburga - Valaama sala - Pēterhofa!

Vispārīga informācija

1. DIENA (14.08.)

Izbraukšana agri no rīta no DaugavpilsRobežas šķērsošana. Atbraukšana Pleskovā.

Pleskavas Pečoru klostera apmeklēšana.

Klosteris, kas sākotnēji atradās alās (senkrievu valodā "ala" izklausās kā "pečera"), deva vārdu pilsētai. Pasakains un unikāls klosteris dibināts 1473.gadā. Klosteris atrodas gleznainā ielejā ar karstajām smilšu alām, un ir galvenais garīgais un kultūras centrs, viens no lielākajiem vīriešu klosteriem valstī ar nepārtrauktu gadsimtiem ilgu vēsturi un ievērojamu 16.-19.gs. vēsturisko un arhitektūras ansambli.

- Pusdienas Pleskavā.  Izbraukšana Sanktpēterburgā.

- Izmitināšana viesnīcā.

2. DIENA (15.08.)Brokastis.

- Apskates ekskursija „Ņevas sižeti” - Sanktpēterburgas rašanās un attīstības vēsture, pilsētas centra parādes arhitektūras ansambļa iepazīšana: Ņevas prospekts, Pils laukums, Vara jātnieks, Marsa lauks, Ņevas krastmala, Vasiļjevas salas strēle, Trīsvienības laukums, Admiralitāte, Īzaka katedrāle, labi pazīstamās upes Moika un Fontanka, tilti (greznais, zirgu figūrām rotātais Aņičkova tilts, paceļamie tilti pār Ņevu) un pilis (Marijas, Marmora, Stroganovas…), kā arī  Miljonu iela.

Pētera un Pāvila cietokšņa apmeklējums - Sanktpēterburgas sirds, vieta, kur sākās pilsētas vēsture. Apmeklēsim galveno dominējošo cietokšņa arhitektūras ansambli - Pētera un Pāvila katedrāli ar slaveno smaili, kuras apzeltīšanai bija paterēti 8 kg tīra zelta. Šī ir visu Krievijas imperatoru apbedījuma vieta.

- Piedavājam pusdienas maršruta laikā par papildmaksu.  

- Vasaras dārzs - viena no pērlēm Pēterburgas kaklarotā. NEW!
Vasaras dārzs - Pētera I mīļākais radījums, pērle Pēterburga parku kaklarotā. Vasaras dārzs tika dibināts 1704.gadā pēc Pētera Lielā lēmuma. Ķeizars sapņoja par savu Versaļu, parka plānu viņš izstrādāja pats. Lai īstenotu savu ideju, Pēteris I aicināja zināmos Eiropas arhitektus, tādus kā A.Šluteris, J.Rozens. Vasaras dārzs kļuva par vienu no iemīļotākajām ķeizara vietām. Sākumā parkā bija pieejams nokļūt tikai pēc Pētera ielūguma, bet vēlāk šeit bija atļauts staigāt labi apģērbtai auditorijai. 19.gadsimtā tas kļuva par Pēterburgas labiešu pastaigāšanas vietu. Parku bieži apmeklēja A.S.Puškins, I.A.Krilovs, V.A.Žukovskis, I.A.Gončarovs, P.I.Čaikovskis, A.A.Bloks un daudzi citi krievu kultūras rādītāji.

- Ekskursija uz Kristus Augšāmcelšanās baznīcu (Pestītāja asiņu baznīcu vai  “Spas na Krovi”) templis-piemineklis Aleksandram II pēdējā slepkavības mēģinājuma uz imperatoru vietā. Pirmais, kas apbrīno, ieejot Kristus Augšāmcelšanās baznīcā, ir pārsteidzošs ikonu un ornamentu mozaīkas rotājums, kas aptver visu iekštelpu, no cokola līdz galvenajam kupolam. Tā ir vienīgā pareizticīgo katedrāle, kuras mozaīka aizņem vairāk nekā 7 065 kvadrātmetrus, - viena no lielākajām mozaīkas kolekcijām Europā. Apbrīnojams faktsimperatora Aleksandra II nāves datums un viņa vecums ir šifrēti Kristus Augšāmcelšanās baznīcas galvenā kupola un zvanu torņa augstumā. Zvanu torņa augstums ir 63 m - tas ir imperatora pilnu nodzīvoto gadu skaits, un 81 m – nāves gads - 1881.

Nakts viesnīcāBrīvais laiks.

Vakarā piedavājam visinteresantāko ekskursiju pa Sanktpēterburga upēm un kanāliem, kur Jūs citādi paskatīsieties uz  Sanktpēterburgu. (par papildmaksu)

3. DIENA (16.08.)  Brokastis.

Pēc velēšanos ekskursija «VALAAMAS EKSPROMTS» (par papildmaksu)Apmaksa birojā!

- Pārvešana līdz Valaamas salai plkst. 11.00 ar motorkuģi «Meteors», laiks ceļā 1 stunda 15 minūtes, atrašanās salā no 12.30 līdz 18.00, motorkuģa «Meteors» atiešana no Valaamas sala plkst.  18.00.

- Apskates ekskursija pa Valaama Pestītāja Apskaidrošanās vīriešu klosteracentrālo muižu parasti sākas no klostera līča piestātnes, kur valaama flotes kuģi ieradās ХIХ – ХХ gs. sākumā, un no kurienes klosteris, kas atrodas augstā kalnā, ir īpaši skaists.

No piestātnes ceļš ved pie Favora kalna pakājes. Lai sasniegtu augšpusi, jāpārvarē plašas uzceltas 19.gadsimtā vidū kāpnes. Pa kreisi no kāpnēm atklājas skats uz slaveno klostera dārzu, kas visvairāk apbur ar savu skaistumu ziedēšanas laikā un klusā zelta rudens laikā.

Tad ceļš iet gar marmora Znamenska kapelu pie klostera Sv. Vārtiem, kurā tagad atrodas ikonu izstāde. Īpaša vieta ir diženai Spaso-Preobrazhenskas katedrālei, kur tika aprakti klostera svēto dibinātāju, Valaamas mūku Sergija un Hermana pīšļi.

- Ekskursijas laikā viesi ieraudzīs Aizmigšanas baznīcu - visvecāko Valaamā, un Valaamas Dieva Mātes ikonas baznīcu, kas bija iesvētīta 2002.gadā, apskatīs slepenus korpusus un saimniecības ēkas, bet Vecājos Brāļu kapos varēs atcerēties Valaamu pagātnes varoņus.

Suvenīru veikalā jūs varat iegādāties kaut ko no klostera amatniecības izstrādājumiem kā"Valaama daļiņu".
- Pusdienas svētceļnieku ēdnīcā.

"SENLAIKU VALAAMĀ MOTĪVS"

Valaamas klostera dziedātāju koncerts, kas dod iespēju iepazīties ar seno, apbrīnojamo un skaisto baznīcas dziedāšanas tradīciju, kas atjaunota tieši Valaamas klosterī. Pēc koncerta audiokases un kompaktdiskus ar Valaamas dziesmām var iegādāties pārdotāvā.

"NIKOLSKIJ VIENTUĻNIEKU MŪKU MĪTNE"

Ekskursija uz vienu no visskaistākajām Valaama vientuļnieku mūku mītnēm, kur nesen atjaunots teltsveida templis nosauktais Svētā Nikolaja vārdā, baltais slepens korpuss, ābolu dārzs, masīvs granīta dievkalpojuma krusts un pat bijušās klostera kopienas neliela būda rada neatkārtojamu arhitektūras un ainavas ansambli.

- Vēlā vakarā atgriešanās.

Tiem, kas nebrauc Valaamā, brīva diena.

Jūs varat apmeklēt Ermitāžu (minimālais cilvēku skaits - 20)

Ermitāža – viens no pasaules lielākajiem muzejiem. Jūs iepazīsities ar dažādu valstu un tautu kultūru. Ermitāža kļuva pasaules slavena pateicoties rietumeiropas mākslas kolekcijai: Leonardo da Vinči, Rafaēļa, El Greko, Rubensa, Rembrandta, Velaskesa gleznām. Ermitāžas kolekcija dod iespēju iepazīties ar Eiropas un Austrumvalstu dažādu tautu mākslas vēsturi sākot no dziļas senatnes līdz mūsdienām.

Ir iespēja organizēt ekskursiju Meņšikova vai Jusupova pilī.

- Nakts viesnīcā. Brīvais laiks.

4. DIENA (17.08.) Brokastis.

Ekskursija «Tur spīdē ar zeltu strūklakas». Izbraukšana strūklaku galvaspilsētā ar Apakšējā parka apmeklēšanu.

Pēterhofa – «strūklaku galvaspilsēta», «mākslas pērle». Galvenais kompleksa muzejsneapšaubāmi ir Apakšējais parks. Apakšējā parka pērle ir strūklakas un kaskādes. Strūklakas ir visgalvēnakais, visiespaidīgākais rotājums, bet viņa dvēsele - melodiska, starojoša, izstarojoša dzīvesspēku, kas pievieno katru skaistuma mūžībai.

Jau vairāk nekā 300 gadu pakļauti burvībai viesi gatavi pavadīt stundas skatoties ūdens spēli, tā lido uz augšu un kā sudraba lietus krīt tieši uz akmens bļodām ar dīvainām izliektām strūklakām. Lielā kaskāde ir viens no lielākajiem strūklaku projektiem pasaulē un galvenais Pēterhofas radījums. 
Tā ir milzīga arhitektūras kompozīcija, kas ir Apakšējā parka simetrijas ass. Tā ietver strūklakas, statujas un grotus.

Brīvais laiksVar nopirkt dažādus suvenīrus.

Izbraukšana Kronštatē – pilsētas jūras vārti. Ekskursija «Krievu citadele Baltikā» ļaus Jums veikt aizraujošu ceļojumu uz Kotlinas salu, kur XVIII gadsimta sākumā radījies pilsēta-cietoksnis Kronštate («koronpilsēta»). Jūs uzzināsiet, kāpēc pilsētā, kas ir skarbs jūras cietoksnis, skaista itāļu pils, kāpēc tik nepieciešama Kronštatei bija holandiešu virtuve, kas ir "guberņas mājas", kur atrodas "Zemes naba", kā arī apmeklēsiet diženo un svinīgo SvNikolaja Jūras Katedrāli - Krievijas galveno kara un jūras baznīcu.

Brīvais laiksIzbraukšana mājās.

Сeļš mājās

5. DIENA (18.08.)

Robežas šķērsošana. Ierašanās Daugavpilī agri no rīta.

Cenā iekļauts:

 • Brauciens ar komfortablu autobusu
 • 3 brokastis, 1 pusdienas (Pleskavā)
 • Izmitināšana 3* viesnīcā divvietīgos numuros (3 naktis) ar reģistrāciju
 • Programmā aprakstītās ekskursijas kopā ar ieejas biļetēm (krievu valodā)
 • Grupas vadītāja pavadība (krievu valodā)
 • tūrisma firmas “Mari” izdales materiāli - informācija

Papildizdevumi:

 • Valaamas ekspromts - 6500 rubļi  (apmaksa birojā)
 • Ermitāža - 15 Eur(minimālais cilvēku skaits - 20)
 • Jusupova pils – 8 Eur(minimālais cilvēku skaits - 20)
 • Meņšikova pils – 8 Eur. (minimālais cilvēku skaits - 15)
 • Maksa par papildvietu autobusā – 60 Eur.
 • Papildmaksa par vienvietīgu istabu viesnīcā: 105 Eur.
 • Vīza ar apdrošināšanas polisi LR pilsoņiem un EU pilsoņiem (ar uzturēšanās atļauju) (bērni un pieaugušie) - 65€
 • Nepilsoņiem tikai apdrošināšanas polise - 1.50€
 • Personām pēc 65 gadiem apdrošināšanas polises cena tiks noteikta tūres pasūtīšanas laikā.
 • Piesakot vietu tūrei bez apmaksas, tā tiks saglabāta 3 dienas. Pēc tam firmai ir tiesības anulēt pasūtījumu.
 • Piesakot vietu, klients veic avansa apmaksu 30% apmērā no ceļojuma maksas.
 • Pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 16.07.19.

Pieteikt vietu ceļojumam var:

 • zvanot pa tālruni: 6-54-20466, 26617848,  firmas mājas lapā  www.mari.lv
 • pa e-pastu:  info@mari.lv

Dokumenti: pase un 1 fotogrāfija (3.5x4.5 – tieši Krievijas vīzai)

Pasē jābūt vismaz divām brīvām lappusēm vīzām, un pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc brauciena beigām.

Pases, kas izdotas uz 50 gadiem, ceļošanai Krievijas Federācijā nav derīgas.

Informācijas sanāksme grupai notiks “Mari” birojā, laiks būs precizēts.

Papildinformācija:

 • Firma patur tiesības mainīt objektu apskates kārtību.
 • Ekskursija pa Sanktpēterburgas upēm un kanāliem ~ 500-600 rubļi.
 • Pusdienas maršrutas laikā - 450 rubļi.
 • Iesakām  līdzi ņemt ne mazāk kā 20 EUR katrai brauciena dienai kabatas naudai, ēdināšanai un suvenīriem.

Apskates objektu cenas var mainīties.

Rezervēt