Uz Zušu svētkiem Narvā! Narva-Tartu!

Vispārīga informācija

Narva-Tartu

1.DIENA
Agri no rīta izbraukšana no Daugavpils.
Ierašanās Narvā-Jēsū.
Netālu no Narvas Somu jūras līča krastā priežu meža apaugušās kāpās atrodas kūrortpilsēta Narva-Jēsū. Narvā-Jēsū ir lieliska 7,5 kilometrus gara zeltaino smilšu pludmale. Tāpat pilsēta lepojas ar savu priežu mežu. Tiek uzskatīts, ka tieši šajā vietā ir paticis strādāt krievu gleznotājam Ivanam Šiškinam. Priedi dēvē arī par skūpstupriedi. Teika vēsta, ka jaunieši, kas pirmo reizi noskūpstās zem šīs priedes, mīlēs viens otru mūžīgi. 
- Zušu svētku apmeklējums.
Nēģis ir ļoti rets, zutim līdzīgs ūdens iemītnieks, tomēr Narvā-Jēsū nēģus zvejo jau no senseniem laikiem.
Tradicionālo Nēģu svētku laikā zvejniekiem un zivju cienītājiempilsētas ostmalā darbojas zivju gadatirgus, kur var iegādāties gan svaigas zivis, gan zivju izstrādājumus, kas darināti dažādā veidā. Šeit var nogaršot dažādus ēdienus, kas gatavoti no nēģiem. Visiem, kam ir vēlēšanās, ir iespēja doties līdz ar zvejniekiem uz upi un paskatīties, kā notiek nēģu zveja. 
- Pārbrauciens uz Narvas pilsētu.
Narvas pilsēta–tā ir īpaša un unikāla pilsēta, kur daudzu gadsimtu garumā satikās un sadzīvoja dažādas tautas un to kultūras. Ģeogrāfiskais un vēsturiskais Austrumu un Rietumu krustojums – tā ir visraksturīgākā pagātnes un tagadnes iezīme. Divos pretējos upes krastos ciešā tuvumā viens otram (bultas vai musketes lodes lidojuma attālumā) paceļas divi akmens milzeņi: vācu ordeņa bruņinieku pils un krievu Ivangorodas cietoksnis. Narvas unikalitāte meklējama pilsētas izvietojumā – tā vienlaicīgi ir sena un mūsdienīga. Daudzas pilsētas apskates vietas atgādina par tādiem slaveniem valdniekiem kā dāņu karalis Valdemārs IV, zviedru karalis Kārlis XII, krievu cars Ivans Bargais un Pēteris I.  
- Narvas cietokšņa apmeklējums.
Narvas pils Hermaņa cietoksnis, kuram ir vairāk nekā 700 gadu, ir piederējis savas pastāvēšanas laikā dāņiem, vāciešiem, zviedriem, krieviem un visbeidzot igauņiemMūsdienu izskatu pils ir ieguvusi Livonijas ordeņa valdīšanas laikā 14.-16.gadsimtā. Lielāko pils daļu, kas bija cietusi Otrajā pasaules karā, atjaunoja 1970.-1980.gados, taču restaurācijas darbi nav pabeigti vēl šodien.
Narvas cietoksnis ir viens no galvenajiem apskates objektiem pilsētā. 8.gadsimta 70. gados dāņi uzbūvēja šo cietoksni kā rezidenci Dānijas karaļa vietvaldim. Narvas cietoksnis ir visdaudzveidīgākā un vislabāk saglabājusies  aizsardzības būve Igaunijā. Cietokšņa platība ir 3,2 hektāri, visaugstākā vieta ir tornis Pikk Hermann (51 m). Pašlaik var apmeklēt cietoksnī esošo muzeju, kur eksponēti materiāli par Narvas un cietokšņa vēsturi.
- Izmitināšanās viesnīcā. Brīvais laiks.
Brīvajā laikā iesakām apmeklēt FamaKeskus – vienu no diviem lielākajiem mūsdienu tirdzniecības centriem ar viesiem iespējamajiem veikaliem.  Veikals Astri (Astri) Narvā – viens no vecākajiem hipermārketiem, kurā izvietoti vairāk nekā 50 veikali, super moderns kinoteātris «Forum Cinemas Astri» ar trim zālēm. Liels supermārketsPrisma – vēl viena tautas iemīļota iepirkšanās vieta, kas pazīstama arī aiz Igaunijas robežām.  Prizma ir viens no nedaudzajiem tirdzniecības centriem, kas strādā līdz 23.00.
2.DIENABrokastis.
Narvas pilsētas apskates ekskursija mūka pavadībā.
Divos pretējos upes krastos, ciešā tuvumā viens otram (bultas vai musketes lodes lidojuma attālumā)paceļas divi akmens milzeņi: vācu ordeņa bruņinieku pils un krievu Ivangorodas cietoksnis.
Līdz ar pili par pierobežas pilsētas ievērojamākajām vietām ir uzskatīti Narvas Bastioni. Ilgu laiku glabāja tie apbrīnojamu vēsturi, mīklainākos noslēpumus un apburošas leģendas aiz kazemātu sienām. Tās ir varenas būves, kuras agrāk varēja skatīt tikai no ārpuses, paši kazemāti nebija pieejami apmeklētājiem.
Aleksandra luterāņu katedrāle uzbūvēta 19. gadsimta nogalē un nosaukta par godu Krievijas imperatoram Aleksandram II. Pēc Otrā pasaules kara bija pilnīgi sagrauts katedrāles zvanu tornis, kurš atjaunots tikai 2008. gadā.  
Narvas Augšāmcelšanās katedrāleuzbūvēta 19. gadsimta beigās pēc arhitekta Pāvela Ališa projekta Bizantijas tradīcijās. 1944. gada cīņu laikā, kad lielākā pilsētas daļa bija sagrauta, katedrāle palika gandrīz neskarta un ir saglabājusies līdz mūsu dienām. Starp katedrāles svētbildēm ir brīnumdarītājas ikonas: Nikolaja Brīnumdarītāja ikona un Dievmātes ikona.
Vēl viena pilsētas ievērojamā vieta ir Krenholmas manufaktūras teritorija; tā 19.gs. otrajā pusē bija vislielākais tekstiluzņēmums Eiropā.

- Brīvajā laikā ir ieteicams apmeklētFamaKeskus – vienu no diviem lielākajiem mūsdienu tirdzniecības centriem ar viesiem iespējamajiem veikaliem.Veikals Astri (Astri) Narvā – viens no vecākajiem hipermārketiem, kurā izvietoti vairāk nekā 50 veikali, super moderns kinoteātris «Forum Cinemas Astri» ar trim zālēm. Liels supermārkets Prisma – vēl viena tautas iemīļota iepirkšanās vieta, kas pazīstama arī aiz Igaunijas robežām.  Prizma ir viens no nedaudzajiem tirdzniecības centriem, kas strādā līdz  23.00.
- Pārbrauciens uz tertu.
Neliela  apskates ekskursija kājām pa Tartu. Redzēsimbrīnišķīgos viduslaiku pieminekļus – Jāņa baznīcu un Tartu Doma baznīcu.
Mūs pārsteigs liels daudzums pieminekļu, kas veltīti cilvēkiem, kas godā cēla gan šo pilsētu, gan valsti! 
Mēs skatīsim pilnīgi unikālus arhitektūras paraugus klasicisma stilā (pie mums Rīgā tas gandrīz nemaz nav pārstāvēts!). Paiesim pa Eņģeļu tiltu, uzzināsim, kāpēc Tartu ir Velna tilts. Aiziesim uz Rātslaukumu, aplūkosim krītošo namu, nofotografēsimies pie strūklakas ar skūpstā sakļautu pārīti – mūžīgi jaunas, visvecākās Baltijas pilsētas simbolu! 
Bet grandiozākā pilsētas celtne un neapšaubāmi svarīgākā ēka pilsētā –Tartu universitāte!
Brīvais laiks.
- Izbraukšana uz Daugavpili. Ceļš mājup.

Cenā ietilpst:
- transporta izdevumi
- dzīvošana viesnīcā divvietīgos numuros ar visām ērtībām
- brokastis
- grupas vadītāja pakalpojumi
- Narvas un Tartu apskates ekskursijas
- Narvas pils ekskursija
- labs noskaņojums
- smaidu jūra

Papildus izdevumi
- vienvietīgs numurs – 15 eur
- ieejas biļete Narvas pilī – 3.00 eur/1.50 eur
 

Rezervēt