Igaunijas ūdenskritumi! Tallina!

Vispārīga informācija

Tallina - Tornis Kiek in de Kök!

1 DIENA
Agri no rīta izbraukšana no Daugavpils.

Keila-Joa – Tallinas iedzīvotāju iemīļota atpūtas vieta. Iepazīšanās ar Keilas ūdenskritumu. Keilas ūdenskritums atrodas Keila-Joa ciemā uz Keilas upes. Ūdenskritums ir sešus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi pēc lieluma atpaliek tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma. Ceļš uz ūdenskritumu ved no parka pa upes ieleju pāri diviem paceļamajiem tiltiem. Tuvumā atrodas arī viena no krāšņākajām atjaunotajām muižas ēkām neogotikas stilā.

Jūras stāvkrasts Turisalu – viens no skaistākajiem dabas veidojumiem Ziemeļigaunijas piekrastē. Iespēja palūkoties uz Naissar un Vaanu-Joesuu salu. Jauka fotografēšanās vieta.

Pēcpusdienā ierašanās Tallinnā.
Tallinas vecpilsētas unikālā vērtība pirmkārt un galvenokārt ir labi saglabājusies kopējā viduslaiku vide un struktūra, kas ir pazaudēta daudzās Ziemeļeiropas galvaspilsētās. Kopš 1997. gada Tallinas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā.

Kājāmgājēju ekskursija.

APAKŠĒJĀ PILSĒTA:
Rātslaukums – pats skaistākais pilsētas laukums, Vecais Tomass, gotiskā Sv.Olafa (Oliveste) baznīca, Sv. Gara, Sv.Nikolaja (Niguliste) dievnams.Iepazīšanās ar Igaunijas jūras muzeju, kas atrodas Resnās Margaritas tornī, Sv. Katrīnas dominikāņu klosteris – senākais apakšējā pilsētā.

Iekārtošanās viesnīcā.

2 DIENA
Brokastis.

- Torņa Kiek in de Kök apmeklēšana. NEW! Ekskursija ar vietējo gidu!
Varenais viduslaiku skatu tornis Kiek in de Kök (no lejasvācu: «Ieskaties virtuvē!») ir Tallinas aizsardzības mūru artilērijas tornis. Pa torņa šaurajiem lodziņiem raugoties, esot bijis iespējams ielūkoties Lejaspilsētas māju virtuves logos un ieraudzīt, kurā virtuvē zupa tiek vārīta, kurā cepetis gatavots, kādas garšvielas tiek ēdienam pievienotas, kur pīrāgi cepti... Un, kā zināms, ziņkārība cilvēkiem piemitusi visos laikos.
Mūsdienās tornī Tallinas vēsturei veltīts muzejs un iespējams iejusties viduslaiku iemītnieka situācijā, kāpjot pa šaurām, senlaicīgām vītņu kāpnēm no vienas zāles uz nākamo. Būs interesanti apskatīt, kāds pirms vairākiem gadu simtiem izskatījies pilsētas nocietinājuma valnis, kā iekārtoti torņi, kādas slepenās ejas tolaik tika būvētas un, cik daudz, mazu nišu, slepenu kāpnīšu un tuneļu tur bija ierīkots. Torņa vairākos stāvos apskatāmas arī ekspozīcijas. Piemēram, Tallinas vecpilsētas makets un viduslaiku sodīšanas rīki.

Tallinas apskates ekskursija (autobusā) kopā ar gidu:

Pirita – burāšanas sporta centrs, kura notika 1980. gada Olimpiskā regate.

Nāriņa” – piemineklis nogrimušajam kuģim.
Kadriorga – pils un parku komplekss (XVIII gs.), uzskatāms par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu. Tā ir Pētera I dāvana sievai Katrīnai I.

Ūdenskritums Jagala – igauņu Niagāra. Gleznainais ūdenskritums un apkārtne neatstāj vienaldzīgu nevienu apmeklētāju. Burbuļojošais ūdenskrituma ūdens, kas krīt no 8 m augustuma, kontrastā ar mierīgo dabu- ir domāts priekš īstiem romantiķiem.

Mājupceļš.

Cenā ietilpst:

 • transporta izdevumi
 • dzīvošana tūristu klases viesnīcā ar brokastīm
 • gida pakalpojumi
 • programmā norādītās apskates ekskursijas
Papildus izmaksas:
 • Vakariņas (zviedru galds ar plašo izvēli)- 15 Eur (pēc vēlēšanās) Bērniem līdz 12 gadiem – 9 Eur, bērniem no 13 līdz 15 gsdiem – 13 Eur (Apmaksa birojā!)
 • Torņa Kiek in de Kök apmeklēšana - 7.00/ 4.50 Eur
Ieejas biļešu cenas var mainīties

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt