Meteņi Baltkrievijas “pērlē” - Polockā!

Vispārīga informācija

Polocka – mūžīga kā Dvinas (Daugavas) viļņu šalkas. Polocka – Baltkrievijas senākā pilsēta.  Gluži kā senā Grieķija, kas bija Eiropas civilizācijas šūpulis, Polocka ir Baltkrievijas valstiskuma un kultūras šūpulis. Polocka iespiežas atmiņā ar muzejiem, dievnamiem un apbur ar sirmās pagātnes elpu.  Pilsētā lieliski saglabājusies jezuītu kolēģiju un 18. gs. Kristus augšāmcelšanās klosteris. Sv. Jefrosīnijas  klosteris kopš  XII gs. tiek uzskatīts par pilsētas kultūras un garīgās dzīves centru. Labu ērģeļmūzikas koncertu var izbaudīt Sofijas katedrālē. Polockā uzstādīti pieminekļi gan Eiropas ģeogrāfiskajam centram, gan piemineklis burtam «Ў» , kas sastopams tikai baltkrievu valodā. Tikšanās ar Polocku, tā ir tikšanās ar vērtībām, kas ir mūžīgs. Šīs vērtības jūs sagaidīs pie Sofijas katedrāles mūriem, nolūkosies no fresku apgleznojumiem Sv. Jefrosīnijas baznīcā. Ar Polockas vēsturi ir saistīti  kņazienes Rognedas, kņaza Vseslava Brīnumdarītāja, mūķenes un apgaismotājas  Svētās Jefrosīnijas, Polockas Simeona un pirmā grāmatu izdevēja Franciska Skorinas neparastais liktenis.   

- Izbraukšana no Daugavpils. Latvijas – Baltkrievijas robežas šķērsošana. 
- Ierašanās Novopolockā
- Mēteņu apmeklējums.
Mēteņi – priecājies un ēd pankūkas!  Šo svētku saknes sniedzas tālu senatnē. Mēteņi – svētki, kas bija saistīti ar pavasara saulgriežiem. Mēteņi bija saistīta ar Jaunā gada sagaidīšanu. Sens ticējums vēsta – kā Jauno gadu sagaidīsi, tā arī pavadīsi. Tāpēc šajā dienā neskopojās un klāja galdu ar bagātu cienastu. 
Laukumā notiks galvenie svētku pasākumi, koncerti un izklaides! 
Jūs gaida Meistaru Iela un tradicionālās pankūkas.   

- Ierašanās Polockā.
- Sofijas katedrāles (XI–XVIII gs. arhitektūras piemineklis) apmeklējums.  Tā stāsta par mūsdienu Baltkrievijā senākās mūra celtnes arhitektūras vēsturi, par tās vairākkārtējo pārbūvēšanu un par pēdējo restaurāciju.  Sofijas katedrālē darbojas ērģeļmūzikas un kamermūzikas koncertzāle. Apmeklējuma laikā aplūkosim interjeru, koncertzāli, nokāpsim banzīcas apakšējā daļā, kur izvietotas vēsturiskās ekspozīcijas.  Dievnamā darbojas ērģeļmūzikas koncertzāle.

-  Līdzās dievnamam atrodas Borisa akmens – XII gs. epigrafikas piemineklis. Agrāk tas atradās Zapadnaja Dvina (Daugavas) upes gultnē netālu no Novopolockas. Akmenī iekalts krusts un uzraksts:  «ХС НИКА», „Dievs, palīdzi savam vergam Borisam”.

- Garīgās dzīves centra -  Sv. Jefrosīnijas klostera apmeklējums. Klosterim dots tās dibinātājas Polockas Jefrosīnija (1110- 1173), kņaza Vseslava Brīnumdara mazmeitas, kuru 1910. gadā iecēla svēto kārtā, vārds. Tā ir pirmā sieviete Baltkrievijā, kas atzīta par svēto. Divpadsmit gadu vecumā viņa kļuva par mūķeni, bet 1127.-1128.gadā nodibināja klosteri un uzsāka baznīcas (1128-1156) būvniecību, kas klostera teritorijā neskarta saglabājusies līdz pat mūsdienām. Dievnamā aplūkojamas unikālas XII gs. freskas. Klosterī atrodas Jefrosīnijas krusta (1161.g.) kopija.
           
Izbraukšana uz mājām   Laimīgu ceļu!

Cenā ietilpst:
-  Transporta pakalpojumi
- Gida pakalpojumi Polockā
- Ekskursija Sofijas katedrālē
- Grupas pavadoņa pakalpojumi

Papildus izmaksas:
- Baltkrievijas Republikas vīza - 15 EUR
- Personīgie tēriņi
- Ieejas biļete Sofijas katedrālē  ~ 3.00 Eur
- Sv. Jefrosīnijas klostera apmeklējums – 1.00 Eur

Ieejas biļešu cena var izmainīties!
Pase Baltkrievijas vīzas noformēšanai jāatnes uz tūrisma firmu 1 nedēļu pirms brauciena. 

Krievijas Federācijas pilsoņiem un Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem vīza nav nepieciešama.

Dokumenti, kuri ir nepieciešami vīzas noformēšanai:

 • Pase + 1 foto speciāls izmērs baltkrievijas vīzai
 • Cilvēki, kuri dzimusi pēc 12.11.1991. – abu vecāku pasu kopijas, dzimšanas apliecības kopija
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Svarīga informācija:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 •  Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, (piemēram nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju)
 • Ekskursijas notiek krievu valodā
 • Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Klienta iemaksātās naudas apdrošināšanas līgums NR 676047034, AAS "BALTA"
 • Minimālais skaits izbraukuma ekskursijās 30
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

 

Rezervēt