Slāvu tirgus aicina! Bez vīzas!

Vispārīga informācija

1.DIENA. 12.07. Agri no rīta izbraukšana no Daugavpils.
Robežas šķērsošana. Ierašanās Vitebskā.

- Tikšanās ar gidu pie t/c “Korona” (“Kronis”). Kā arī tur varēsiet samainīt valūtu un paēst kafejnīcā “PIT-STOP”.

-  Pilsētas apskates ekskursija Vitebska tūkstošgados.
- Sv. Trīsvienības vīriešu klostera Marka vārdā nosauktā, kas atrodas Dvina upes labajā pusē, apmeklēšana. Klosteris tika dibināts XIV gadsimtā. Leģenda vēsta, ka klostera dibinātājs ir dievbijīgs vīrs Marks, kurš savā zemesgabalā uzcēla kapelu un nošķīrās tur. Mūsdienās Sv. Kazaņas Dievmātes baznīcā atgriež ikonas, kuras bija no šejienes konfiscētas vajāšanas laikā. Tā, Kazaņas Dievmātes ikona sudraba rāmī ir atkal klosterī. Lielo svētku dienās to nes Krusta ceļa gājienu priekšā.
- Sv. Paraskevas svētais avots. Tas atrodas netālu no Sv. Fadeja mocekļa klostera. (Agrāk šī teritorija piederēja Marka klosterim). Ļoti daudz cilvēku apmeklē šo vietu. Daži cilvēki ierodas uz šejieni, lai vienkārši nomazgāties avota ūdenī, citi arī uzpilda pudeles ar to, bet ir arī tie, kas ienirst  dievišķajos ūdeņos. Uzskata, ka tā ir dziednieciskā ūdens. Daudzi ievēro, ka ūdens palīdz izārstēties no pēdu slimībām. Svētais avots bija  iesvētīts ar visas Baltkrievijas patriarhālo ekzarhu Vladiku Filaretu.
      Vitebskas - pilsētas ar vairāk nekā tūkstošgadu vēsturi - arhitektūras krāšņums iekļauj sevī rietumu un austrumu iezīmes. Labi saglabājusies un atjaunota ir XVIII- XIX gs. vēsturiskā pilsētas daļa. “Kuprainās Vitebskas ieliņas”, kur var ieskrieties un… “uzlidot”. Rātsnams ar pulksteni – brīvās pilsētas simbols. Rātsnams ir Vitebskas vizītkarte, skaists XVIII gs. arhitektūras piemineklis ar bagātu vēsturi. Rātsnams tika uzcelts divos stilos - Viļņas baroka un klasicisma stilā. Tornis sastāv no četriem līmeņiem. Trešajā stāvā ir pulkstenis ar četrām ciparnīcām, bet pēdējā - skatu laukums. Tas piedāvā gleznainu skatu uz pilsētu.

- Blagoveščenskas baznīca ir XII gs. arhitektūras piemineklis.  Uzvaras laukums - Tēvzemes aizstāvju drosmes un varonības simbols, viens no lielākajiem laukumiem. Arī Jūs redzēsit Gubernatora pili, kurā kādu laiku bija uzturējies Francijas imperators Napoleons I Bonaparts.

- Mūsdienu arhitektūras pērle ir Vasaras amfiteātris -  labākais koncertlaukums, uz kura notiek pasaulslavenais mākslas festivāls “Slāvu tirgus”. Jūs redzēsiet šī koncertlaukuma panorāmu.

16.00-17.00 Izmitināšana viesnīcā. Brīvais laiks.

“Meistaru pilsētas” apmeklēšana - neatņemama Starptautiskā mākslas festivāla “Slāvu tirgus” programmas daļa. Tautas amatnieku un mākslas gadatirgū savu produkciju piedāvā vairāk nekā  tūkstotis uzņēmumu un tautas meistaru, jauno un jau pieredzējušo mākslinieku. Ja visas tirdzniecības vietas novietotu vienā rindā, izveidotos 10 kilometru gara iela!!!
- Pēc vēlēšanās (par papildsamaksu) – XXVI Starptautiskā mākslas festivāla “Slāvu tirgus” Vitebskā koncertu apmeklēšana.
Šajā dienā uzstāsies Valērijs Ļeontjevs ar savu šovu «Es atgriezīšos»! Šī leģendārā artista vārds ir pazīstams ikvienam. Viņš ir ne tikai publikas mīlulis, bet gara un absolūti laimīga mīlestība – viņu labprāt klausās  jau ceturtā skatītāju paaudze. Galu galā, Valērijs Ļeontjevs ir estrādes un teātra šovu  krievu skatuvē pirmatklājējs.

12.jūlijā Vasaras amfiteātrī Valērijs Ļeontjevs prezentēs savu pēdējo šovu «Es atgriezīšos»! Labākās dziesmas, gan jaunās, gan jau iemīļotās, satriecoši tērpi, lieliska skaņa, unikāli apgaismojuma risinājumi, negaidītas režisoru idejas – tas viss kopumā nozīmē, ka uz skatuves ir Valērija Ļeontjeva koncerts. Mīlestība un burvība liek cilvēkiem atkal un atkal nākt uz Valērija Ļeontjeva koncertu. «Es atgriezīšos!» - apsola saviem skatītājiem artists.

Tajā pašā dienā būs jubilejas koncerts «Pesnjaram-50»Gala koncerts, kas veltīts Baltkrievijas Valsts ansambļa "PESNJARI" 50. gadadienai.
Uzstāsies Baltkrievijas Valsts ansamblis "PESNJARI", KPFSR nopelniem bagāts artists Ļevs LESHCHENKO, Krievijas nopelniem bagāta artiste VARVARA, Baltkrievijas PSR nopelniem bagāts artists Anatolijs KAŠEPAROVS, Baltkrievijas PSR nopelniem bagāts artists Leonīds BORTKEVIČS, Baltkrievijas PSR nopelniem bagāts artists Valērijs DAJNEKO, Baltkrievijas PSR nopelniem bagāts artists Igors PENJA, Baltkrievijas PSR nopelniem bagāta artiste Jadvīga POPLAVSKA, grupa NAVIBAND, Baltkrievijas Valsts deju ansamblis u.c.

Bet naktī (pulksten 01.30) Jūs gaida Zelta Hits. Tatjana BULANOVA, Igors SARUHANOVS, Tatjana OVSIENKO, VARVARA, Valentīna LEGKOSTUPOVA, Ilona BROŅEVICKA, Felikss CARIKATI, Ekaterīna SEMJONOVA, Deniss KLJAVERS, Tatjana IVANOVA un grupa «KOMBINĀCIJA», Aleksandrs JELOVSKIH, ansamblis «ARIEĻ», VIA «SAMOCVETI», grupas «NA-NА», «DISKOMAFIJA», «UNESJONNIE VETROM», balets «MARIDANS» (Krievija); Jadvīga POPLAVSKA, Aleksandrs SOLODUHA, Baltkrievijas valsts ansamblis " PESNJARI " (Baltkrievija), Aļišers KARIMOVS (Kazahstāna), Samanta TĪNA (Latvija) u.c.
Biļetes var iegādāties mājas lapās www.ticketpro.by , kvitki.by.
Ar koncerta programmu var iepazīties gorodvitebsk.by

Nakšņošana viesnīcā.

2.DIENA.  15.07.  
9.00  - Brokastis kafejnīcā.

- Privātās kolekcionēšanas vēstures muzeja apmeklēšana. Tas atrodas Vitebskas pilsētas centrā, blakus galvenajam koncertlaukumam, uz kura notiek mākslas festivāls “Slāvu tirgus”. Muzeja ekspozīcijas pamatā ir Vitebskas izcilo kolekcionāru ХIX–XX gs. kolekcijas.
Šodien muzejā var apskatīt neparastas formas un no dažāda materiāla izgatavotas pīpes, ieročus, dokumentus, fotogrāfijas, sienu medaljonus, rotaslietu kastītes. Īpašais muzeja lepnums ir masonu kolekcija, kas ir viena no lielākajām postpadomju telpā.
Trešais bloks ir veltīts Antona Brodovska kolekcijai. Vēl 1906.gadā Viļņā viņš izveidoja privāto “Senlietu un mākslas industrijas muzeju”, kuru ar Pirmā pasaules kara sākumā pārcēļ uz Vitebsku.
Ekspozīcija piedāvā monētas, medaļas, kamejas, intālijas, pulksteņus, ieročus, mākslas porcelāna izstrādājumus, bronzas izstrādājumus, izšuvumus, dokumentus un citus priekšmetus no kolekcionāra kolekcijas.

Muzeja lepnums ir dažādu valstu un dažādu laikmetu monētu un medaļu kolekcija. Muzejā atrodas arī monētas, kuras bija izkaldinātas vēl Senajā Grieķijā un Romā Pētera I valdīšanas laikā.
- Brauciens ar komfortablu tvaikoni pa upi Rietumu Dvina, kura laikā mēs apbrīnosim upju ainavas un Rietumu Dvinas krastmalu.

– Brīvais laiks. Brīvajā laikā ieteicam apmeklēt t/c „Piramīda“, grāmatu veikalus, veikalu tīklu „Pinskij trikotaž„, „Slavjanka“, „Elema“.

Izbraukšana mājās ar pozitīvām emocijām!

Cenā ietilpst:
- brauciens ar komfortablu autobusu
- vietējā gida pakalpojumi
- izmitināšana ekonomiskā hostelī ar ērtībām uz bloku (2+ 2)
- izmitināšana 3* viesnīcā divvietīgos numuros ar ērtībām
- brokastis
- grupas vadītāja pakalpojumi 
- labs noskaņojums
- pozitīvas emocijas

Papildizmaksas: Ieejas biļešu cena var izmainīties!
- Vīza nav nepieciešama, ja ir biļete uz koncertu.
- biļete uz muzeju - 2 BYR (1 EUR)
- brauciens ar tvaikoni — 8 - 9 BYR (3.5 EUR)
   Valūtas kurss uz 31.03.19.: 1 EUR - 2.4 BYR.
Vīzas cena bez koncerta biļetes - 15€
Baltkrievijas Republikas vīzas noformēšanai pase jānodod tūrisma firmā 1 nedēļu pirms brauciena. 
Krievijas Federācijas pilsoņiem un Latvijā pastāvīgi dzīvojošajiem iedzīvotājiem vīza nav nepieciešama.  

Ceļošanai nepieciešamie dokumenti:
  •  LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām. 
  • Bērniem līdz 18 gadiem, ceļošanai nepieciešama pase un pilnvara.  Bērniem līdz 18 gadiem, kas ceļo bez vecāku pavadības, ir nepieciešama notariāli apstiprināta atļauja ceļošanai vienatnē uz ārzemēm un dzimšanas apliecība. 
Rezervēšanas standartnoteikumi:
  • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
  • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
  • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
  • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!

Rezervēt