Maija svētku Minskā - Nesvižs!

Vispārīga informācija

Minska – Stročici - Nesviža
Visas ieejas biļetes ir iekļautas cenā!

1. DIENA
Izbraukšana agri no rīta no Daugavpils. Latvijas – Baltkrievijas robežas šķērsošana.
- Ierašanās Minskā no rīta, tikšanās ar gidu. Baltkrievijas „Lido” apmeklēšana (par papildmaksu).

Minska - Baltkrievijas galvaspilsēta, kas apbur ar savu varenību.

- Apskates ekskursija Minskā.

- Augšējā pilsēta atrodas uz paugura, kas majestātiski slienas pār mūsdienu apbūvi.  Kopš 16.gadsimta pilsēta piesaistīja tirgoņus un aristokrātus,  pulcināja cilvēkus ar dažādām reliģijām un politiskajiem uzskatiem, radot dažādu arhitektūras stilu un kultūras pieminekļu daudzveidību. 

-Trīsvienības priekšpilsēta – te redzēsiet: mūsdienu pilsētas dzimšanas vietu, kas saistīta ar Polockas kņazisti, pilsētas rātsnamu. Ekskursijas laikā  varēsiet apskatīt māju ar spokiem,   Vankoviču dzimtas muižu,   Masonu māju, Vissvētākās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāli, kas uzcelta Rečas Pospoļitas laikā.   Izstaigājot Trīsvienības priekšpilsētas senā kvartāla ieliņas un kupraino tiltu,   nokļūsiet „Vīrišķības un sēru salā”, kur uzcelts piemineklis karavīriem – interancionālistiem. Būs iespēja papriecāties par svētā Simeona un Jeļenas baznīcu, kuru ķieģeļu krāsas dēļ sauc par Sarkano dievnamu.  Ir leģenda, ka Jeļena sapnī redzēja baznīcu, kuru tai parādīja Jaunava Marija (citā leģendā teikts, ka tas esot bijis eņģelis).  Kad viņa pamodās, uzzīmēja nosapņoto baznīcu, un zīmējums bija par pamatu ēkas projektam.  Šis Minskas dievnams ir 20.gs. monumentālās arhitektūras paraugs.  Pēc neilga brīža sasniegsim Minskas „briljantu” – Nacionālo bibliotēku
 

Piemiņas baznīca par godu Visu Svēto un piemiņai nevainīgo upuru (Visu Svēto baznīca) - unikāls pareizticīgo baznīca, vienlaikus piemineklis visiem baltkrieviem, kuri gājuši bojā Lielā Tēvijas kara laikā. Pirmais pamatakmens iesvētīja patriarhu Maskavas un visas Krievzemes Aleksijs II 4 jūnijs 1991.
Būvniecība dievnamā sākās 1996. gadā. Tas tika noteikts piemiņas kapsulu ar vēstuli nākamajām paaudzēm. Par ko kapsulu ceremonijā piedalījās prezidents Baltkrievijas Republikas AG Lukašenko un Metropolitan Filaret Minskas un Slutskā.
Baznīca kļuva par garīgo piemiņas godu 10 miljoni kurš nomira kariem, represijām, revolūcija, un piespiedu pārvietošanu baltkrieviem. Apakšējā daļā baznīcas (kapenes), kas zemi, kas iegūta no visiem kaujas, kurā iedzīvotāji tika nogalināti. Ap perimetru baznīcas izveidot piemiņas plāksnes ar rotājumu adorning baznīcu, austi nosaukumus mirušajiem. Tur pārapbedīts izcilu skaitļi Baltkrievijas. Jo kapenes lit neapslāpējams lampa.
2006. gadā tā tika iesvētīta un uzstādīta zvani uz zvanu tornis un galvenā kupola tempļa. Ceremonijā piedalījās prominenču valsts un pārstāvji no augstākās garīdzniecības, tostarp Baltkrievijas AG Republikas prezidenta Lukašenko, patriarhs Maskavas un visas Krievzemes Aleksijs II un metropolīts Minsku un Slutskā Filaret.
Baznīca pārsteidz ar savu krāšņumu. Tas ir dekorēts ar unikālu iconostasis Palekh amatnieku cirsts koka paneļus, piederumus un apdares roku darbs.
Baznīca telts arhitektūra un vainagojušies ar pieciem zelta kupoliem. Baznīcas augstums ir 72 metri. Tas var uzņemt 1200 ticīgo vienlaikus. Šī ir viena no augstākajām un visvairāk plašiem pareizticīgo baznīcām.

- Arī jūs atvērsiet lielākā Baltkrievijas Republikā Operas un baleta teātra noslēpumus: redzēsiet kaut ko tādu, kas nav pieejams parastam skatītājam - telpu ar rekvizītiem, ģērbtuvi, orķestra bedri, uzzināsiet kā veidot kostīmus u.c.

- Brīvais laiks.
- Izmitināšana viesnīcā.
 
2.DIENA  
- Brokastis.
- Interaktīvas ekskursijas «Ceļojums pagātnē» laikā Jūs redzēsiet 18.gs. Vissvētās Dievmātes Patvēruma (Pokrovabaznīcu, milzīgu sabiedrisko klēti, ceļmalas kapelu-rotondu, krogu un 19. gadsimta dzirnavas, kalvi, tautas skolu,
Arī šeit ir "biškopja muiža" ar biškopības oriģinālo priekšmetu izstādi un aromātiskā medus degustāciju. Un pats galvenais - dažādi lauku māju, ar pieguļošām tām dzīvojamām un saimniecības ēkām, veidi.
Tās ir gan lineārās zemnieku sētas lauku mājas, gan slēgtā „vainagu” tipa lauku mājas – cik mūžsenā gudrība ir katrā no tām! Šajā muzejā, kas atrodas ļoti gleznainā vietā, jūs iegremdēsities brīnišķīgajā tautas fantāzijas pasaulē, uztaisīsit smukas bildes, spēlēsiet tradicionālās spēles, dejosiet baltkrievu tautas dejas dzīvās mūzikas pavadījumā!
 - Atgriešanās Minskā. 
- Piedāvājam apmeklēt Arama Hačaturjana baletu „Spartak“ Lielajā operas un baleta teātrī (www.kvitki.by), delfīnu šovu Minskas delfinārijā, zoodārzu, dinoparku, akvaparku «Lebjažij», kā arī tirdzniecības centrus, lai iegādātos dāvanas un suvenīrus. 

Nakts viesnīcā.

3.DIENA.  Brokastis. Numuru atbrīvošana.
Izbraukšana uz Nesvižu – aizraujošs ceļojums pa nelielo mājīgo baltkrievu pilsētu, kas atrodas gleznainā vietā, un ir apvīta ar dažādiem nostāstiem un leģendām. Nesviča ir viens no senākajiem Baltkrievijas vēstures un kultūras centriem.  Te atrodas Baltkrievijā senākais rātsnams, kuram līdzās atrodas tirgotāju rindas.   Par vietējās tirdzniecības uzplaukumu šodien atgādina „Tirgus māja”.  Tā ir neliela ēka, baroka stilā veidots arhitektūras piemineklis, kas uzcelta  1721.gadā.  Netālu no laukuma atrodas bijušais benediktiešu ordeņa sieviešu klosteris, kas tika uzcelts XVI. gadā par kņaza Nikolaja Kristofora Radzivila līdzekļiem. Šim kņazam bija iesauka „Bārenis”.  Šobrīd apskatāmi atsevišķi klostera kompleksa fragmenti.

Te ceļotājus sagaida varenās Nesvižas pils un parka ansambļa apmeklējums  Komplekss būvēts XVI. – XVIII. gadsimtā.  Šobrīd apmeklētājiem atvērtas 34 zāles, tostarp, Karaliskā, Hetmaņu, Zelta, Marmora, Ieroču, Medību u.c. Katrai no tam ir neatkārtojams un unikāls noformējums. Kādreiz pils piederēja ievērojamajai, turīgajai un ietekmīgajai Radzivilu dzimtai.     Pili uzbūvēja pēc itāļu arhitekta Džovannni Marijas Bernardoni projekta. Par Nesvižas pili ir daudz teiku. Vietējie iedzīvotāji stāsta par Melnās dāmas – Barbaras Radzivilas traģisko nelaimīgo mīlestību. Melnās dāmas spoks vēl arvien klīstot pa pili.    
Pils ansamblī ietilpst ainavu parks, kuru ir iespēja apmeklēt ekskursijas laikā. 2006.gadā Nesvižas pils komplekss tika iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.    

Pusdienas Nesvižā.

Izbraukšana uz mājām pēc plkst.16.00 - laimīgu ceļu!

Robežas šķērsošana. Ierašanās mājās vakarā.

Cenā ietilpst:
- brauciens ar komfortablu autobusu
- ceļa nodokļi
- grupas vadītāja pakalpojumi 
- izmitināšana viesnīcā divvietīgos numuros ar atsevišķām gultām (wi-fi stāvā)
- 2 brokastis

- Ekskursijas, kurās cenas par ieejas biļetēm ir iekļautas:
 • Apskates ekskursija pa Minsku, Trīsvienības priekšpilsēta
 • Visu Svēto baznīcas apmeklēšana
 • Ekskursija Lielajā operas un baleta teātrī
 • Ekskursija Stročicos ar interaktīvu ekskursiju «Ceļojums pagātnē»
 • Ekskursija Nesvižā, pils ansambļa un parka apmeklējums.
Informācijas lapas: „aktīva tūrisma rokasgrāmata, Minskas karte ar viesnīcas, muzeju, veikalu nosaukumiem,…

Papildizmaksas:
- vīza - 17 eur (ar apdrošināšanas polisi)
- vienvietīgais numurs - 15 eur
- papildu vieta autobusā - 30 eur
- pusdienas Nesvižā - 6 eur (apmaksa birojā)!

 Pēc vēlēšanās:
- delfinārija, zoodārza, dinoparka apmeklējums — no 12 eur
- akvaparka «Lebjažij» apmeklējums (Minska): 180 minūtes – 9 € (skolniekiem līdz 17 gadiem), 11 € (pieaugušajiem).

Pase Baltkrievijas vīzas noformēšanai jāatnes uz tūrisma firmu 1 nedēļu pirms brauciena. 

Krievijas Federācijas pilsoņiem un Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem vīza nav nepieciešama.

Dokumenti, kuri ir nepieciešami vīzas noformēšanai:
 • Pase
 • 1 foto speciāls izmērs baltkrievijas vīzai
 • Cilvēki, kuri dzimusi pēc 12.11.1991. – abu vecāku pasu kopijas, dzimšanas apliecības kopija
Ceļošanai nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām. 
 • Bērniem līdz 18 gadiem, ceļošanai nepieciešama pase un pilnvara.  Bērniem līdz 18 gadiem, kas ceļo bez vecāku pavadības, ir nepieciešama notariāli apstiprināta atļauja ceļošanai vienatnē uz ārzemēm un dzimšanas apliecība. 
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!

Rezervēt