Ar kristāla glāzes skaņu! NEW!

Vispārīga informācija

Berezovka – LidaMiras pils

Jūs gaida ekskursijām bagāta programma - Jūs redzēsiet viduslaiku pili Lidā, iepazīsieties ar stikla pūtēju seno mākslu, apmeklēsiet iekļauto UNESCO vispasaules kultūras mantojuma sarakstrā varēno Miras pili…

17.08.19. – Ceļš uz Lidu. Robežas šķērsošana.

- Ierašanās Lidā no rīta, tikšanās ar vietējo gidu.
- Dosimies Berezovkas brīnumainajā kristālā pasakā!
STIKLA RŪPNĪCA «NEMAN» ir Baltkrievijas lielākā un senākā stikla rūpnīca. Tūristi no daudzām valstīm mērķtiecīgi brauc pie mums, lai iegādātos unikālus mākslas darbus, paskatītos, kā meistari pūš stiklu, apmeklētu stikla muzeju, kur jūsu uzmanībai piedāvā neticami skaistus izstrādājumus. Jūs redzēsiet kā notiek stikla pūšanas process un kā veido stikla figūriņas, uzzināsiet par stikla ražošanas attīstību. Apmeklējot muzeju, Jūs redzēsiet firmas piena dūmu stiklu ar «Nemanas pavedienu», cēlkristālu un daudzus eksponātus, par kuriem rūpnīca saņēma prestižu starptautisko izstāžu apbalvojumus un diplomus.
Ar vitrāžām, dekoratīvajiem priekšmetiem no Nemanas stikla rotā pilis, teātrus, Baltkrievijas daudzu pilsētu stadionus, Taškentas, Harkovas un Minskas metro stacijas. Pēc ekskursijas pa stikla muzeju, kuras laikā Jūs uzzināsiet par stikla ražošanas vēsturi, Jūs apmeklēsiet Stikla rūpnīcu un savām acīm redzēsiet kristāla ražošanas procesu! Ir ļoti interesanti novērot, kā no karstas liesmas veido dažādas formas un krāsas stikla figūriņas.
Jums arī būs laiks apmeklēt uzņēmuma veikalu, lai aplūkotu saražoto produkciju, un iegādātos kādus izstrādājumus saviem radiniekiem, draugiem vai paziņām.

- Pusdienas (par papildmaksu).

Atgriešanās Lidā.
APSKATES EKSKURSIJA PA LIDU.

Lida ir leģendu un mīklu pilsēta. Tā vēl aizvien glabā sava nosaukuma noslēpumu. Ko tas īsti nozīmē? Vai tas ir sievietes vārds vai no lietuviešu valodas tulkots vārds “purvs”. Vai kņaze Lidija tiešām eksistēja? Vai tiešām pils sienās mīt spoks? Lida, tā ir pilsēta, kurā senatnīgums mājo kopā ar mūsdienīgo. Bez šaubāmLidas sirds ir Gedimina pils, ko Lietuvas lielkņazs Ģedimins uzcēla šeit 1323.gadā. Tā bija pirmā mūra pils visā valsts teritorijā. Pils ir plaši pazīstama saviem noslēpumiem un neskaitāmām leģendām, turnīriem un spokiem. 14.-15.gs. tā esot bijusi aizsardzības mākslas piemineklis un kalpoja kā Lidas aizsargmūris, kad pastiprinājās krustnešu iebrukumi austrumu Eiropai. Pils aizsargvaļņa izveidošana prasīja vairākus gadus. Pils ārējā apskate.

No Lidas nedrīkst aizbraukt, ja nav nogaršots labākais baltkrievu alus «Lidas alus» darītavas krodziņā.
Slavenā uzņēmuma «LIDAS ALUS» apmeklēšana (ar degustāciju) (par papildmaksu). Redzēsim modernus ražošanas cehus, pastaigāsimies pa vēsturisko ielu, kas ir saglabājusies rūpnīcas sirdī, uzzināsim par senām receptēm un degustēsim dažādu šķirņu alu, novērtējot Lidas aldaru talantu. Uzzināsim par vecās alus darītavas vēsturi, apmeklēsim alus darītavas sirdi - vārīšanas cehu, pastaigāsimies pa Pivnaja ielu, atradīsim 140 gadu vecu māju, no kā bija sākusies «Lidas alus» vēsture. Un, protams, uzzināsim, kā pareizi degustēt alu.

- Izmitināšana viesnīcā, kas atrodas pilsētas centrā.
Brīvais laiks, pastaigas pa pilsētas ieliņām – viss ir blakus! Nakšņošana viesnīcā.

18.09.19. - Brokastis. Viesnīcas numuru atbrīvošana.
Pārbraukšana uz Navahrudaku (burtiski — 'jaunā pilsētiņa'). NAVAHRUDAKAS — pirmās Lietuvas lielkņazistes galvaspilsētas - vēsturiskā slava sākas no šīs ekskursijas objektiem.
Gleznainas ainavas, leģendārā pils, senas kulta - pareizticīgo, katoļu, protestantu, musulmaņu, jūdaistu – ēkas, kuras labi piestāvētu kādai vēsturiskai filmai! NAVAHRUDAKAS PILSDRUPAS – pils bijusi gan krievu, gan lietuviešu kņazu rezidence, Mindauga kalns, daudzās baznīcas. No senā pilskalna  paveras brīnišķīga ainava uz apkārtni! Pilskalna pakājē atrodas Kunga Jēzus Apskaidrošanās katoļu baznīca, ko cēlis Dižais Vītauts 14. gs, bet 15.gs. te laulājusies Sofija Golšanska un aizsācies Jagellonu dinastijas stāsts! Ekskursijas laikā iepazīsim arī citas vēsturiskās celtnes un dievnamus. Bagātā novada vēsture radusi atspoguļojumu šīs zemes izcilākā novadnieka, dzejnieka Ādama Mickeviča daiļradē,  šeit aizritējusi viņa bērnība un jaunība. Pie pils kalna Nemirstības kurgānā uzstādīts piemineklis dzejniekam. 


- Pārbraukšana uz Miru.

MIRAS PILS (www.mirzamak.by), ko uzbūvēja XVI gs. pirmajā ceturksnī, ir ļoti iespaidīga un skaista savā varenumā un apjomā. Tā saglabājusi savu vēsturisko kolorītu līdz mūsdienām: senā arhitektūra, biezas sienas un torņi, krāsainais pagalms atstāj neaizmirstamus iespaidus, ko papildina muzeja ekspozīcijas apskate pils ziemeļu korpusā, kur mēs un sāksim mūsu ekskursiju! Seno laiku noskaņas jūtamas plašajos pils pagrabos, kur glabāti pārtikas un vīna krājumi, turpinās pa dzīvojamām telpām - īpaši greznas ir divas atjaunotās svētku zāles: Balles zāle izceļas ar grezniem rokoko  zelta griestu rotājumiem un apgleznotām podiņu krāsnīm, Portretu zāle ar greznām Itālijā gatavotām kristāla lustrām, sienas klāj milzīgi spoguļi... Pēdējie pils īpašnieki bija Svjatopolku-Mirsku dzimta (līdz 1939. gadam). Pils parkā atrodas kņazu Svjatopolku – Mirsku svētnīca, ģimenes kapliča moderna stilā. Miras ciema vēsturiskajā centrā liecības par daudznacionālo iedzīvotāju  - baltkrievu, poļu, ebreju, čigānu un tatāru kultūru  mijiedarbību. Miras pils ansambļa komplekss ir iekļauts UNESCO vispasaules kultūras mantojuma sarakstrā.

TEATRALIZĒTĀS EKSKURSIJAS laikā par pili Jums pastāstīs vēsturiskie varoņi īpašos kostīmos. Atjaunotās tradīcijas, žestu valoda un kostīmi, mājas tradīcijas - caur nozīmīgākajiem eksponātiem Jūs uzzināsiet par Radzivilu muižas dzīvi un paražām. Renesanses pils galvenā svinīgā istaba ir ēdamistaba ar kesona griestiem, XVI —XVII gs. mēbelēm un piederumiem. Izsmalcināta Portretu zāle, kurā ir daudz rokoko stila greznību, pārstāvēja reprezentatīvas funkcijas un tagad liecinā par Radzivilu dzimtas senatni, tās bruņoto un militāro slavu. Ekskursijas kulminācija – kņaza Karoļa Stanislova Radzivila un viņa sievas kņazienes Marijas Ļubomirskas deja "Pane Kohanku" Portretu zālē.

Bet pēc tam — neliela veco deju MEISTARKLASE — dejo visi!
Apkārtnē izvietojusies Miras pilsētiņa, kas saglabājusi savu vēsturisko kolorītu ar Tirgus laukumu, amatnieku un tirgotāju namiem, katoļu un pareizticīgo baznīcām, sinagogu.

- Pusdienas (papildmaksa).

- Ceļš uz mājām. Robežas šķērsošana.

- Atbraukšana mājās vēlu vakarā!

Cenā ietilpst:
- brauciens ar komfortablu autobusu
- ceļa nodokļi
- nakšņošana Lidā: divvietīgos numuros ar visām ērtībām
- kontinentālās brokastis
- grupas vadītāja pakalpojumi 
- vietējo gidu pakalpojumi saskaņā ar programmu
- daudz smaidu ???? un pozitīvā
- labs noskaņojums
- Ekskursijas, kurās cenas par ieejas biļetēm ir iekļautas:

 • Stikla rūpnīcas «Neman» apmeklējums
 • Apskates ekskursija pa Navahrudaku
 • Apskates ekskursija pa Lidu
 • Ekskursija «Miras arhitektūras pieminekļi»
 • Miras pils muzeja apmeklējums ar teatralizēto ekskursiju
Papildizmaksas:
- vīza uz Baltkrieviju - 15 eur
- uzņēmuma «Lidas alus» apmeklējums ar degustāciju – 6 €/1 persona (Apmaksa birojā!)
- vienvietīgais numurs - 10 eur
- papildus vieta autobusā - 30 eur

Ieejas biļešu cena var izmainīties!

Baltkrievijas Republikas vīzas noformēšanai pase jānodod tūrisma firmā 1 nedēļu pirms brauciena.
Krievijas Federācijas pilsoņiem un Latvijā pastāvīgi dzīvojošajiem iedzīvotājiem vīza nav nepieciešama.

Ceļošanai nepieciešamie dokumenti:
 •  LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām. 
 • Bērniem līdz 18 gadiem, ceļošanai nepieciešama pase un pilnvara.  Bērniem līdz 18 gadiem, kas ceļo bez vecāku pavadības, ir nepieciešama notariāli apstiprināta atļauja ceļošanai vienatnē uz ārzemēm un dzimšanas apliecība. 
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!

Rezervēt