Minskas svētku skanējums!

Vispārīga informācija

Minska svētku noskaņā ir pilna brīnumu.  Šajā modernajā eiropeiskajā pilsētā Jūs sagaidīs koptas un svētkiem rotātas ielas, uguņu apspīdēti prospekti, baznīcas un katedrāles. Iluminācija un prasmīgs arhitektūras izgaismojums padara mūsdienīgas un senas ielas  gaišas un mājīgas. Vakaros neizdzēšamu iespaidu atstās  Nacionālās bibliotēkas ēka,  Uzvaras laukums, Neatkarības prospekts.
                                                                   
1.DIENA (25.12.)
Izbraukšana agri no rīta no Daugavpils. Latvijas – Baltkrievijas robežas šķērsošana.
- Ierašanās Minskā no rīta, tikšanās ar gidu. Baltkrievijas „Lido” apmeklēšana (par papildmaksu).
Minska - Baltkrievijas galvaspilsēta, kas apbur ar savu varenību.

- Apskates ekskursija Minskā.

- Augšējā pilsēta atrodas uz paugura, kas majestātiski slienas pār mūsdienu apbūvi.  Kopš 16.gadsimta pilsēta piesaistīja tirgoņus un aristokrātus,  pulcināja cilvēkus ar dažādām reliģijām un politiskajiem uzskatiem, radot dažādu arhitektūras stilu un kultūras pieminekļu daudzveidību. 

-Trīsvienības priekšpilsēta – te redzēsiet: mūsdienu pilsētas dzimšanas vietu, kas saistīta ar Polockas kņazisti, pilsētas rātsnamu. Ekskursijas laikā  varēsiet apskatīt māju ar spokiem,   Vankoviču dzimtas muižu,   Masonu māju, Vissvētākās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāli, kas uzcelta Rečas Pospoļitas laikā.   Izstaigājot Trīsvienības priekšpilsētas senā kvartāla ieliņas un kupraino tiltu,   nokļūsiet „Vīrišķības un sēru salā”, kur uzcelts piemineklis karavīriem – interancionālistiem. Būs iespēja papriecāties par svētā Simeona un Jeļenas baznīcu, kuru ķieģeļu krāsas dēļ sauc par Sarkano dievnamu.  Ir leģenda, ka Jeļena sapnī redzēja baznīcu, kuru tai parādīja Jaunava Marija (citā leģendā teikts, ka tas esot bijis eņģelis).  Kad viņa pamodās, uzzīmēja nosapņoto baznīcu, un zīmējums bija par pamatu ēkas projektam.  Šis Minskas dievnams ir 20.gs. monumentālās arhitektūras paraugs.  Pēc neilga brīža sasniegsim Minskas „briljantu” – Nacionālo bibliotēku
 

Piemiņas baznīca par godu Visu Svēto un piemiņai nevainīgo upuru (Visu Svēto baznīca) - unikāls pareizticīgo baznīca, vienlaikus piemineklis visiem baltkrieviem, kuri gājuši bojā Lielā Tēvijas kara laikā. Pirmais pamatakmens iesvētīja patriarhu Maskavas un visas Krievzemes Aleksijs II 4 jūnijs 1991.
Būvniecība dievnamā sākās 1996. gadā. Tas tika noteikts piemiņas kapsulu ar vēstuli nākamajām paaudzēm. Par ko kapsulu ceremonijā piedalījās prezidents Baltkrievijas Republikas AG Lukašenko un Metropolitan Filaret Minskas un Slutskā.
Baznīca kļuva par garīgo piemiņas godu 10 miljoni kurš nomira kariem, represijām, revolūcija, un piespiedu pārvietošanu baltkrieviem. Apakšējā daļā baznīcas (kapenes), kas zemi, kas iegūta no visiem kaujas, kurā iedzīvotāji tika nogalināti. Ap perimetru baznīcas izveidot piemiņas plāksnes ar rotājumu adorning baznīcu, austi nosaukumus mirušajiem. Tur pārapbedīts izcilu skaitļi Baltkrievijas. Jo kapenes lit neapslāpējams lampa.
2006. gadā tā tika iesvētīta un uzstādīta zvani uz zvanu tornis un galvenā kupola tempļa. Ceremonijā piedalījās prominenču valsts un pārstāvji no augstākās garīdzniecības, tostarp Baltkrievijas AG Republikas prezidenta Lukašenko, patriarhs Maskavas un visas Krievzemes Aleksijs II un metropolīts Minsku un Slutskā Filaret.
Baznīca pārsteidz ar savu krāšņumu. Tas ir dekorēts ar unikālu iconostasis Palekh amatnieku cirsts koka paneļus, piederumus un apdares roku darbs.
Baznīca telts arhitektūra un vainagojušies ar pieciem zelta kupoliem. Baznīcas augstums ir 72 metri. Tas var uzņemt 1200 ticīgo vienlaikus. Šī ir viena no augstākajām un visvairāk plašiem pareizticīgo baznīcām.

- Brīvais laiks.
- Izmitināšana viesnīcā.

Iesakām P. Čaikovska baletu “Gulbju ezers” Lielajā Valsts teātrī.
- Izrādi Baltkrievijas Valsts cirkā
- Ziemsvētku priekšvakarā 24. decembrī plkst. 18.00 zem nelielas koncertzāles “Augšpilsēta” naksnīgām debesīm orķestris “Minsk-Klassik” aicina visus populārās klasiskās mūzikas cienītājus gremdēties Lielā Ziemsvētku koncerta svētku atmosfērā un gūt milzum daudz pozitīvu emociju un laba noskaņojuma.
Svētku gadatirgus “Kaljadni kirmaš” («Калядны кірмаш»): te Jūs ne tikai atradīsiet ekskluzīvas dāvanas, bet arī varēsiet jautri pavadīt laiku, sasildīties ar karstvīnu, kartupeļu pankūkām, tēju un kafiju. Galvenā egle Uzvaras laukumā, svētku instalācijas, gaismas figūras radīs Jūsos svētku garšu Oktobra laukuma teritorijā. 

2.DIENA (25.12.19) Brokastis.
- Pārbraukšana uz Miru.

MIRAS PILS (www.mirzamak.by), ko uzbūvēja XVI gs. pirmajā ceturksnī, ir ļoti iespaidīga un skaista savā varenumā un apjomā. Tā saglabājusi savu vēsturisko kolorītu līdz mūsdienām: senā arhitektūra, biezas sienas un torņi, krāsainais pagalms atstāj neaizmirstamus iespaidus, ko papildina muzeja ekspozīcijas apskate pils ziemeļu korpusā, kur mēs un sāksim mūsu ekskursiju! Seno laiku noskaņas jūtamas plašajos pils pagrabos, kur glabāti pārtikas un vīna krājumi, turpinās pa dzīvojamām telpām - īpaši greznas ir divas atjaunotās svētku zāles: Balles zāle izceļas ar grezniem rokoko  zelta griestu rotājumiem un apgleznotām podiņu krāsnīm, Portretu zāle ar greznām Itālijā gatavotām kristāla lustrām, sienas klāj milzīgi spoguļi... Pēdējie pils īpašnieki bija Svjatopolku-Mirsku dzimta (līdz 1939. gadam). Pils parkā atrodas kņazu Svjatopolku – Mirsku svētnīca, ģimenes kapliča moderna stilā. Miras ciema vēsturiskajā centrā liecības par daudznacionālo iedzīvotāju  - baltkrievu, poļu, ebreju, čigānu un tatāru kultūru  mijiedarbību. Miras pils ansambļa komplekss ir iekļauts UNESCO vispasaules kultūras mantojuma sarakstrā.

TEATRALIZĒTĀS EKSKURSIJAS laikā par pili Jums pastāstīs vēsturiskie varoņi īpašos kostīmos. Atjaunotās tradīcijas, žestu valoda un kostīmi, mājas tradīcijas - caur nozīmīgākajiem eksponātiem Jūs uzzināsiet par Radzivilu muižas dzīvi un paražām. Renesanses pils galvenā svinīgā istaba ir ēdamistaba ar kesona griestiem, XVI —XVII gs. mēbelēm un piederumiem. Izsmalcināta Portretu zāle, kurā ir daudz rokoko stila greznību, pārstāvēja reprezentatīvas funkcijas un tagad liecinā par Radzivilu dzimtas senatni, tās bruņoto un militāro slavu. Ekskursijas kulminācija – kņaza Karoļa Stanislova Radzivila un viņa sievas kņazienes Marijas Ļubomirskas deja "Pane Kohanku" Portretu zālē.

- Iebraukšana Minskā.
Brīvais laiks.  
- Minskas zoodārzā ir uzcelts amfiteātris, kurā notiek aizraujošs delfīnu šovs (par papildsamaksu)
Minskas Zoodārzs. Pastāvīgās ekspozīcijas ir atvērtas, darbojas atrakcijas, kafejnīcas, izjāde ar zirgu/poniju. Zoodārza apmeklējums ir brīnišķīga atpūta un iespēja saplūst ar dabu.
Minskas delfinārijā «Nemo» dzīvo pudeļdeguna delfīns (afalīnas), ziemeļu kotiki un Patagonijas jūras lauva. Papildus smaidošiem delfīniem šeit uzstājas veikli jūras kotiki un jūras lauvas.

Delfinārijā ir iespēja nofotografēties ar delfīniem un izpeldēties ar tiem baseinā. (Par papildmaksu).
Minska – šopinga paradīze. Tirdzniecības centri “Stolica”, GUM, CUM, „Na Nemjagi”, apavu veikli  “Marko”, firmas veikali “Kommunarka”, “Krasnij pisčevik”. Minskā var ne tikai veiksmīgi iepirkties, bet arī iegādāties lieliskas dāvanas un suvenīrus draugiem un radiem

3. DIENA  (26.12.19)
Brokastis.
“Mini Valsts” («Страна Мини») apmeklējums. “Mini valsts” ir vienīgais miniatūru muzejs ne tikai Minskā, bet arī visā Baltkrievijas teritorijā. Tās ekspozīcija, ko veido precīzas baltkrievu ievērības cienīgu vietu ar tām apkārt esošajām ainavām kopijas, ieinteresēs gan bērnus, gan pieaugušos. Katrs miniatūrais makets ir interaktīvs, vēstures posmā gremdējošs, tam ir arī savas tehniskās īpatnības. Šodien šajā neparastajā Minskas muzejā var redzēt 21 Baltkrievijas ievērības cienīgu vietu miniatūru, taču turpmāk ir plānots eksponātu skaitu palielināt līdz septiņdesmit. Tos atlasīja atbilstoši principam - nozīme Baltkrievijas vēsturē un kultūrā -, miniatūru arhitektūras pieminekļu vidū var aplūkot ne tikai populārus, bet arī maz pazīstamus  tūrisma objektus, kas nav mazāk vērtīgi un interesanti.  
- juvelieru rūpnīcas “Zorka” («Зорка») apmeklējums. (pēc iespējas www.zorkagold.com) Ekskursija uz juvelieru rūpnīcu “Zorka” iepazīstina ar sarežģītu tehnoloģisko procesu, kas ietver daudzus juvelierizstrādājumu skaistuma radīšanas posmus, no metiem līdz unikālu izstrādājumu nonākšanai pārdošanā. Tūristi papildinās savas tādu dārgmetālu kā zelts un sudrabs īpatnību zināšanas, redzēs izstrādājumu izgatavošanas procesu, kurā izmanto arī dārgakmeņus – briljantus, safīrus, topāzus.   
Izbraukšana uz mājām – laimīgu ceļu!
     Cenā ietilpst:
 
 • Brauciens komfortablā autobusā  
 • Ceļa nodevas
 • Robežšķērsošanas dokumentu noformējums
 • Izmitināšana viesnīcā ar visām ērtībām pilsētas centrā (izmitināšana divvietīgajos numuros ar atsevišķām gultām) 
 • 2 brokastis
 • Gida-grupas vadītāja pakalpojumi

Visas ekskursijas ar ieejas biļetēm muzejos:
 
 • Minskas apskates ekskursija
 • Miras pils ekskursija
 • Teatralizēts uzvedums pilī
 • Ieejas biļetes muzejā “Mini Vlasts”
 • Ziemassvētku noskaņojums
 • Pozitīvas emocijas

Papildizmaksas:
- vīza - 17 eur
- vienvietīgais numurs - 20 eur
- papildu vieta autobusā - 30 eur
- Minskas delfinārijā «Nemo»www.nemominsk.by

Pase Baltkrievijas vīzas noformēšanai jāatnes uz tūrisma firmu 1 nedēļu pirms brauciena. 

Krievijas Federācijas pilsoņiem un Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem vīza nav nepieciešama.

Dokumenti, kuri ir nepieciešami vīzas noformēšanai:
 
 • Pase
 • 1 foto speciāls izmērs baltkrievijas vīzai
 • Cilvēki, kuri dzimusi pēc 12.11.1991. – abu vecāku pasu kopijas, dzimšanas apliecības kopija

               Rezervēšanas standartnoteikumi:
 
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!
Uzmanību!
 
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.  
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt