PORTUGĀLE | LISABONA - PORTO | GARANTĒTA

Vispārīga informācija

1. diena
Satikšanās lidostā Rīgā ~10:50
Lidojums uz Lisabonu pl.12:50
Ierašanās Lisabonā pl. 15:25
*izlidošanas laiks var tikt mainīts
Lidostā Jūs sagaidīs VRK Travel pārstāvis. Transfēra laikā būs sniegta informācija par Lisabonu – ko apskatīt, kur paēst, ko nopirkt.
Izvietošanās izvēlētās kategorijas viesnīcā.
20:00 vakara ekskursija – Lisabonas ugunis (iekļauta ekskursiju pakā)
Lisabona – Eiropas pilsēta, kas atrodas visvairāk uz rietumiem, viena no vecākajām pilsētām pasaulē un Rietumeiropā. Vakara stundās Lisabona ir īpaši apburoša un tas, kas dienā Jums šķita nepamanāms, pēkšņi atdzīvojas vakarā un, šķiet, skaistāka skata par šo nevar būt!
Apmeklēsim pašus labākos skatu laukumus, kur dienā nav iespējams apstāties, atklāsim Jums apbrīnojamus skatus uz Lisabonu un tās vēsturi. Naksnīgajai Lisabonai piemīt īpašā smarža – jūras, Fado dziesmu un nakts dzīves smarža. Šī ekskursija Jums paliks atmiņā kā pati košākā un aizraujošakā. No skatu laukumiem Jūs ieraudzīsiet elpu aizraujošus skatus - Lisabonas ugunis, tiltus, Kristus Statuju, ostu un Težu upi....

2.diena
Brokastis viesnīcā.
Ekskursija “ Lisabonas kaklarota” 8 stundas (iekļauta ekskursiju pakā) – Lisabonas rivjēra – Roka rags – Sintra - "Quinta da Regaleira" pils – Pena pils.
Brīvais laiks Sintrā.
Vai, pēc vēlēšanās, Penu pils apmeklējums.
Atgriešanās Lisabonā.
Vakarā (pēc vēlēšanās) – vakariņas ar Fado (par papildus samaksu 65 eiro ar transfēru).
Brauciena laikā ceļš vedīs gar okeāna krastu, pa vienu no skaistākajiem pasaules ceļiem, būs iespēja vērot kūrortpilsētas.
Kaškaiša un Ešorila – Eiropas saulainākās pilsētas, kuras 19.gs. Kļuva par prestižām kūrortpilsētām. Maigais klimats pievilina tūristus, kā arī bagātniekus un slaven,ibas, karaliskās ģimenes un aristokrātus.
Apstāsimies pie gleznainākās klints “Velna Rīkle” - noslēpumainas un brīnišķīgas vietas, ar kuru ir saistītas daudzas neparastas leģendas.
Rokas rags - Eiropas galējais rietumu punkts. Šeit pavisam negaidīti beidzas Eiropa – starp klintīm un Atlantijas okeāna vējiem. Jums būs iespēja sajust šīs maģiskās vietas enerģiju un uzņemt neaizmirstamus foto.
Sintra – Portugāles pērle – neparasta pilsēta, kas noslēpusies kalnos starp serpentīna ceļiem. Pilsēta un tās pakalni nobērti pasakainām pilīm un fantastiskām villām, kuras apbur apmeklētājus jau vairākus gadsimtus. Slavens britu dzejnieks un ceļotājs lords Bairons apmeklēja šo vietu 18.gs., un rakstīja, ka pilsēta ”iespējams, no visiem skatu punktiem ir pati brīnišķīgākā pilsēta” un nosauca to par “jauko Ēdeni”.
Apmeklēsim "Quinta da Regaleira" pili, kas skaitās par vienu no romantiskākajām vietām Sintrā. Šajā noslēpumainajā vietā ir milzumdaudz klusu, ēnainu nostūru ar romantiskām drupām, torņi un tiltiņi, dīķi un ūdenskritumi, freskas, grotas, strūklakas un pat vesela tuneļu un alu sistēma, kas savieno akas. Katram objektam, viennozīmīgi, šajā parkā ir noteikta vieta, viss izbūvēts pēc kaut kādas, tikai autoram zināmas, shēmas, kas ceļotājos rada neizprotamu noslēpumainību. Pati noslēpumainākā vieta no visām Regaleirā ir aka, kura aiziet dziļi zem zemes.
Pēc vēlēsanās varēs apmaklēt arī Pena pili.
Fado – viena no Portugales svarīgākajām parādībām, kā valsis Austrijā vai flamenko Spānijā. Fado tā ir portugāļu jūrnieku sievu melno plīvuru mūzika, Lisabonas baltā Betlēmes torņa mūzika, kas, jūrniekus un zvejniekus pavadot un sagaidot, skan Težu krastā. Tā ir mūzika, kurā saplūst šķiršanās skumjas un ilgi gaidītas satikšanās prieks – gluži kā vienā no dziesmām: “tas viss notiek, tas viss ir skumji, tas viss ir fado”. Portugālē šo mūziku tradicionāli klausās vakaros pie vakariņu galda.

3.diena
Brokastis viesnīcā.
Eksursija “ Portugāles zelta gredzens”(Lisabona – Obiduša – Batalja – Alkobasa – Tomara ) - 8 stundas (ietilpst ekskursiju pakā).
Ekskursijas laikā – pusdienas nacionālās virtuves restorānā ar dzērieniem.
Ekskursijas dienas noslēgums 4* viesnīcā Luso, kas atrodas Busako kalna pakājē, relikto piekrastes mežu ieskauta. Mierīgs un veselīgs miegs.
Obiduša– pati romantiskākā Portugāles pilsēta, kura pilnībā ir saglabājusi viduslaiku veidolu. Palikusi gandrīz cietokšņa sienu iekšpusē, tā ir gluži kā īsts muzeja eksponāts un iekļauta nacionālo pieminekļu mantojuma sarakstā. Šī ir pilsētiņa ar gleznainām ieliņām, daudzkrāsainām mājām, gotiskām durvīm un logiem, baltām baznīcām – visam tam apkārt 12. gadsimta cietokšņa sienas, šī ir lieliska vieta, lai pavērotu pilsētas panorāmu.
Izmēģiniet ķiršu liķieri šokolādes glāzītēs. Tā ir žiņa (Ginja) – portugāļu uzlējums, kurš pēc popularitātes spēj konkurēt pat ar lielisku portvīnu.
Tomara– šis mazais miestiņš kļuva par pilsētu pateicoties Portugāles tampliešu ordeņa maģistra rezidences celtniecībai 1169. gadā. Ordenis sastāvēja no bruņiniekiem, kuru galvenais mērķis bija – atbrīvot Portugāli no mauriem. Apmaiņā pret šo pakalpojumu ordenim tika atļauts saglamāt vienu trešdaļu zemju, kas bija iekarotas uz dienvidiem no Težu.
Fatima– no maza ciemata pašā Portugāles centrā, Sintarenas kalnos, starp Lisabonu un Portu, pārvērtās par svētu priekš katoļiem, no visas pasaules, pilsētu ar 10000 iedzīvotājiem. Interesanti, ka pilsētas nosaukums aizgūts no Mauru valodas meitenes vārda, kura pēc leģendas pārgāja uz katoļu ticību 11. gadsimtā tieši šajā ciematā. Tā ir vienīgā vieta uz planētas, kurā starp Katoļu un Pareizticīgo baznīcām nav strīdi.
Grotas– Septītais Portugāles brīnums, pazemes pilsēta. Grotas izbrīna iztēli – neskaitāms apgaismotu galeriju daudzums. Tās ir izrotātas ar stalaktītiem un stalagmītiem, dažiem no tiem ir vairāk nekā 80 tūkstošu gadu, klinšu glezniecība, milzu alu arkas – tā vien ir tikai maza daļa no tā, ko ir vērts redzēt ekskursijas laikā.
Batalja– abatija (cīņas klosteris) vai Santa-Marija-da-Viktorija tiek uzskatīta par vienu no Eiropas gotikas šedevriem. Inkvizīcijas šūpulis un oficiālais Karmelītu ordeņa štābs. Leģenda vēsta – ja Jūs interesē veiksme dzīvē, tad tikai šeit Jums ir iespēja atrast tās žēlsirdību, pārkāpjot Klostera slieksni tikai ar augsti paceltu labo kāju.
Alkobasa– abatija, kurā kaut kad sākās ilggadējs karš starp dēlu, kurš pazaudēja mīlestību, un tēvu. Tā aiznesa vairākus tūkstošus dzīvību. Šo vietu stāsts ir diezgan skumjš, bet ļoti interesants un pamācošs.

4.diena
Brokastis viesnīcā.
Pārbrauciens uz Portu.
Pilsētas apskates ekskursija (iekļauta ekskursiju pakā).
Vīna pagrabu apmeklējums un slaveno Portvīnu degustācija (par papildus samaksu – 6,5 EUR).
Portu– lieliska pilsēta, kura nav līdzīga nekam pasaulē, Portvīna dzimtene. Pilsēta, kura deva nosaukumu visai valstij. Viena no skaistākajām pilsētām pasaulē, Portugāles ziemeļu galvaspilsēta, autentisks muzejs zem klajas debess. Portu centrs ir saglabājies tāds, kāds tas tika radīts vairāku gadsimtu laikā. Pilsēta ir pilna ar vairākām pārsteidzošām celtnēm. Katedrāle Se glabā daudz pagātnes dārgumu. Netālu no Katedrāles atrodas portugāļu baroka šedevrs – bijušā Bīskapa pils (XVII gs). Viena no skaistākajām Portu baznīcām – Svētā Francisko baznīca (1400 g.) gotiskas stilā, atrodas netālu no Douru upes. Blakus baznīcai atrodas Biržas pils, kura tika celta iznīcinātā klostera vietā 1842 g., pils izbrīna ar savu grezno iekšējo dekoru. Netālu no pilsētas dārza Kordoarija paceļas Klegiruš tornis – Portu simbols, kuru cēla Itāļu arhitekts N. Nazoni 18. gadsimtā, tas kļuva ne tikai kā veco kvartālu rota, bet arī kalpoja kā ostas orientieris kuģiem. Lielisks portugāļu baroka paraugs – Karmelitaš baznīca, Sao-Bentu stacija, kura celta klostera vietā. Uz staciju ved sena Ziedu iela, kur dzīvoja zelta un sudraba lietu meistari. Iela saglabājusi pagātnes atmosfēru, māju fasādes izrotātas ar flīzēm un balkoniem ar kaltām restēm.

5. diena
Brokastis viesnīcā.
Par papildus samaksu ( 70 €) – ekskursija (6 stundas): Braga – Bon-Žezuš – Gimaraenša ar pusdienām.
Vai brīvais laiks Portu.
Bragair viena no skaistākajām Portugāles pilsētām, ar vairākiem iespaidīgiem pieminekļiem baroka stilā.
Viens no pazīstamākajiem apskates objektiem valstī – Kristus uz Golgofas baznīca, Bon-Žezuš-du-Montē svētnīca, pievelk pie sevis lielu tūristu daudzumu. Iesim pa kāpnēm no piecām jūtām no trīs tikumībām, uzzināsim simbolu, statuju, strūklaku nozīmi, kas rotā šo vietu.
Gimaraenša– viena no pievilcīgākajām senajām pilsētām valstī. Ar tās kultūras mantojumu, senajām ieliņām, ar labi saglabātiem pieminekļiem, pilsēta tiek uzskatīta par Portugāles nācijas šūpuli, jo tieši šeit piedzima topošais Portugāles karalis Alfonsu Enrikeš I.

6.diena
Brokastis viesnīcā .
Ekskursija Portu – Aveiro – Koimbra – Lisabona (iekļauta ekskursiju pakā).
Pastaiga pa kanāliem ar laivām Aveiro pilsētā (pēc vēlēšanās par papildus samaksu – 8 €).
Koimbras apskates ekskursija.
Pusdienas nacionālajā restorānā, ar dzērieniem.
Pārbrauciens uz Lisabonu.
Brīvais laiks pastaigām un lieliskam šopingam.
Nakts izvēlētās klases viesnīcā.
Aveiro– pazīstama kā «Portugāļu Venēcija» , brīnišķīga pilsēta ar daudziem kanāliem un tiltiem, tā tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām pilsētām valstī, pateicoties savām krāšņajām Molisejros laivām – ideāla vieta atpūtai. Šīs vietas slavenā kūciņa olas formā ir plaši pazīstama aiz pilsētas robežām.
Koimbra– pilsēta un tās nosaukums cēlies no romiešu apdzīvotās vietas Konimbrigas, kas radies VI gs. Šī pilsēta aizņem lielu vietu visu portugāļu sirdīs. Koimbra bagāta ar savu vēsturi, tā ir pašas senākās apmācības vietas dzimtene – Portugāles universitāte, kuru dibināja Karalis Dinišems 1290 g. Seši Portugāles karaļi ir dzimuši tieši Koimbrā, kura arī bija galvaspilsēta laika posmā no 1139 g. līdz 1256 g. Neticami skaista pilsēta, kura ielās joprojām runā portugāļu-itāļu dialektā, bet ielas piepildītas ar studentiem mantijās ar kontrabasiem, čelliem, vijolēm.

7.diena
Brokastis viesnīcā .
Pēc vēlēšanās (par papildus samaksu), ekskursija uz Setubalu un Arabidu + pusdienas un muskata vīnu degustācija (65 eiro / persona, iekļaujot pusdienas un vīna degustāciju).
Šajā ekskursijā Jums būs iespēja uztaisīt neaizmirstamas bildes!
Dosimies uz Portugāles dienvidu provinci –Setubalu. Pārbrauksim pāri augstākajam Portugāles tiltam – 25.Aprīļa tilts – nokļūstot pie Kristus statujas. No putnu lidojuma augstuma mūsu priekšā būs kā uz delnas – Brīnišķīgā Lisabona! Pēc tam apmeklēsim viduslaiku cietoksni, kuram apkārt atrodas okeāns. Jūsu acu priekšā pavērsies brīnišķīgi skati! Turpinājumā mūsu ceļš ved cauri Arabidas Nacionālajam parkam, kurš slavens ar savām fantastiskajām ainavām no kalnu virsotnes līdz bezgalīgajam okeānam. Iepazīsimies ar vīna darīšanas vēsturi un nodegustēsim dienvidu reģiona vīnu, slaveno Muskateļu.
Nobeigumā Jums tiks piedāvāta zivju degustācija – zivju rodizio (atšķirīgi gatavoto zivju un jūras veltu liela izvēle ar dzērieniem).
Atgriešanās Lisabonā pa pašu garāko un pazīstamāko Eiropas tiltu – Vasko da Gama.

8.diena
Brokastis viesnīcā.
Brīvais laiks.
Vai pēc vēlēšanās (par papildus samaksu - 35 €) apskates ekskursija pa Lisabonu ar pusdienām (iekļaujot arī dzērienus) 4 stundas ;
vai brauciens (par papildus samaksu - 45 €) uz Marfu, Erisereju. Ekskursija Eriserjera – Žoze Franku ciematiņš – Mafra(iekļaujot vieglas uzkodas un vietējo vīnu), 4 stundas
Lisabona– pati brīvākā Eiropas rietumu galvaspilsēta, viena no senākajām rietumeiropas pilsētām pasaulē. Pilsētai ir tik sena vēsture, ka 4,5 stundu laikā jūs uzzināsiet tikai pašus interesantakos un nozīmīgākos faktus. Lisabonā harmoniski saskaņoti arhitektūras pieminekļi, kas pārstāv dažādus stilus – romantisms, gotika, klasicisms, manuelino un baroks.
Apmeklēsim Alfama rajonu, Rossio laukumu ar apbrīnojamām bronzas strūklakām, raibām puķu dobēm, karaļa Pedro IV statuju, brauksim pa plato Avenida da Liberdade bulvāri, nedaudz pakavēsimies Belem rajonā - tieši no šejienes savos ceļojumos apkārt pasaulei devās Enrike Jūrasbraucējs, Fernāns Magelāns, Vasko da Gama, šeit piestāja arī Kristofers Kolumbs. Šeit Jūs redzēsiet 16.gs. pieminekli – Belema torni. Lisabonai šis tornis ir tik pat nozīmīgs, kā Parīzei Eifeļa tornis. Pamielosim acis, apskatot Žeronīma klosteri, kas ir spilgs Manuelino stila paraugs.
Tad dosimies un vispirms apciemosim nelielu zvejnieku ciematiņu daiļā jūras krastmalā Eriserjerā. Tur līdz mūsdienām saglabājās patīkama savdabīga parastās zvejnieku dzīves atmosfēra ar tās ikdienas darbiem un dzīves patīkamiem mirkļiem. Tieši no šejienes 1910.gada 5.oktobrī uz Angliju tika izsūtīts pēdējais Portugāles karalis, tādējādi uz visiem laikiem pametot savu dzimteni. Šobrīd Eriserjeras pludmales ir atpūtas vieta vietējiem iedzīvotājiem un sērfotājiem no visas pasaules. Tālāk apciemosim Žoze Franku ciematiņu - tā ir Portugāle miniatūrā. Šeit Jums būs iespēja pastaigāties pa šaurajām zvejnieku apdzīvotām ieliņām un iepazīt tipisko portugāļu 20.gs. ciematiņa ikdienu. Ielūkosimies mājīgajos namiņos, aplūkosim veco pili, baznīcu un dzirnavas. Pagaršosim vietējo maizi ar vītinātu desu un mājas vīnu, kas pagatavoti pēc senlaicīgām receptēm.
Marfa, kuras galvenais apskates objekts ir iespaidīgs pils-klosteru komplekss. Tas ir ne vienkārši liels, bet milzīgs! Karalis Žoans V sava mantinieka dzimšanas dienas vārdā vēlējās uzcelt kaut ko dižāku nekā populārais Eskoriāls, tādēļ uzsāka darbu pie pārsteidzoša pēc lieluma projekta. Viss kompleks aizņem 40 000 kv.km lielu teritoriju. Pat mūsdienās pilsētiņa liekas kā mazu leļļu namiņu kopums salīdzinājumā ar pils kompleksu. Šeit atrodas arī pati lielākā pasaulē baznīcas zvanu kolekcija, kuru skaņas var dzirdēt 24 km rādiusā.

Transfērs uz lidostu.
Izlidošana uz Rīgu pl.16:10
Ierašanās Rīgā pl. 22:35
*izlidošanas laiks var tikt mainīts
SVARĪGA INFORMĀCIJA:
- Ieejas biļetes apskates objektos un sabiedriskajā transportā tiek apmaksātas papildus uz vietas.
- Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 14 dienas pirms ceļojuma sākuma.
- Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperātoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
- Tūroperātors ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību, neizmainot programmas saturu.
- Sīkāku informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms ceļojuma.
 

Rezervēt