Neatklātā Zagreba Lieldienās ar Hilton 4* viesnīcu

Vispārīga informācija

Ceļojums piemērots: visiem, kuriem patīk Viduseiropas senās pilsētas ar labi saglabātu vēsturisko centru un visām mūsdienu ērtībām. Tas patiks arī tiem, kuri vēlas apskatīt krāšņo un neskarto Horvātijas dabu ārpus atpūtnieku pārblīvētiem kūrortiem.

Horvātijas galvaspilsēta veidojusies no divām uz līdzās esošiem pakalniem uzbūvētām viduslaiku pilsētām - Kaptolas un Gradecas, kas gadsimtiem ilgi cīnījās viena ar otru, bet 17. gs. apvienojās. Abas senās pilsētas aizņem tā saukto Augšpilsētu, kur tagad atrodas Parlaments un Prezidenta pils, bet Zagrebas zemākajā daļā atrodas laukumi, parki, mākslas galerijas un teātri. Jau no senseniem laikiem, izmantojot atrašanās vietu krustcelēs starp Adrijas jūru un Centrāleiropu, pilsēta apvienoja labāko, ko nesa katrs gadsimts, un mūsdienās te var apskatīt viduslaiku torņus, 19. gs. baroka pilis, tirgus laukumus, art-deko stila ēkas un senlaicīgas baznīcas. Bet laikam tieši Zagrebas īpašā atmosfēra un viesmīlība ir galvenais, kas katram tūristam liek justies īpaši gaidītam.

Horvātijas galvaspilsēta, ekonomiskais, administratīvais un kultūras centrs Zagreba atrodas valsts ziemeļos, Savas upes krastā, Medvednicas kalnu masīva dienvidu nogāzē, uz kuru no pilsētas paveras lielisks skats. Zagrebā dzīvo ap 800 000 iedzīvotāju un vēsturiski tā sadalījusies divās daļās – Augšpilsētā un Lejas pilsētā.

Zagrebas Augšpilsēta veidojusies uz diviem līdzās esošiem pakalniem, no kuriem uz viena (Kapitola) pagājušā gadu tūkstoša sākumā atradās Ungārijas karaļa nodibinātā bīskapija, bet uz otra (Griča) – neliela apmetne. 13. gadsimtā Griču nopostīja mongoļu-tatāru karaspēks un, lai to pēc iespējas ātrāk atjaunotu, Ungārijas karalis piešķīra tai brīvpilsētas tiesības. Blakus esošās pilsētas savā starpā naidojās līdz pat 17. gadsimtam, kad beidzot apvienojās, kļūstot par Horvātijas teritorijas galveno pilsētu. Austroungārijas laikā Horvātijas teritorija tika iekļauta impērijas sastāvā un Zagreba saucās Agrama.

1991. gadā izirstot bijušajai Dienvidslāvijai, Horvātija pasludināja neatkarību un Zagreba kļuva par tās galvaspilsētu. Pilsoņu kara laikā 1995. gadā Zagrebu ar raķetēm apšaudīja serbu karaspēks, nogalinot un ievainojot vairākus tās iedzīvotājus. Zagrebā mūsdienās atrodas lielākā daļa svarīgāko Horvātijas uzņēmumu biroju un ražotņu. Te tiek izgatavotas elektroierīces, tekstilpreces, ķīmiskie un farmācijas produkti, kā arī pārtikas preces. Atrašanās vieta starp Centrāleiropu un Austrumeiropu ir iemesls, kāpēc Zagreba kļuvusi arī par starptautisku biznesa centru un konferenču rīkošanas vietu.

PAR VIESNĪCU:
DoubleTree by Hilton 4* atrodas Zagrebas biznesa rajonā, apmēram divus km no pilsētas centra. Līdzās viesnīcai atrodas tramvaja pietura un lielveikals. Viesnīcas ērtajās istabās atrodams viss nepieciešamais- apkure/ gaisa kondicionieris, fēns, seifs, minibārs, TV, bezmaksas WI-FI un piederumi tējas vai kafijas pagatavošanai. Vienīcā pieejams iekšējais baseins, somu un turku saunas kā arī bagātīgi ekipēta fitnesa zāle, ko viesi var izmantot bez maksas. Spā centrs piedāvā masāžas un skaistumkopšanas procedūras. Brokastu bufetes gardumus var nobaudīt restorānā Oxbo Grill Restaurant, kurš vakaros piedāvā grilētus gaļas un zivju ēdienus. Dzērienus var nobaudīt bārā. Viesnīcā pieejams valūtas maiņas automāts. Te var noīrēt automašīnu, ko pa nakti iespējams atstāt viesnīcas maksas stāvvietā.


EKSKURSIJU PROGRAMMA:

Zagrebas pilsētas ekskursija. 20.04.2019 09:30 no viesnīcas.
Ekskursijas laikā dosimies, lai apskatītu Augšpilsētas un Lejas pilsētas ievērojamākās vietas. Pēc divu stundu pastaigas pa Zagrebas centru, autobuss mūs aizvedīs uz Mirogoja kapsētu, kas atzīta par vienu no skaistākajām kapsētām Eiropā. Šeit atdusas Horvātijas ievērojamākās personības mūziķi , rakstnieki un dzejnieki un dzejnieki, kuriem bija nozīmīga loma horvātu valodas izveidē laikā, kad valsts teritorija ietilpa Austroungārijas impērijas satāvā.

Ekskursijas ilgums ~3 stundas. Cenā iekļauts: transports un krieviski runājošs gids

Ekskursija uz Samoboras pilsētu. 20.04.2019 15:00 no viesnīcas
Pirmās ceļojuma dienas otro daļu veltīsim, lai apskatītu Samoboru – nelielu pilsētu, kura izvietojusies Samobora kalnu grēdas piekājē, apmēram 20 km attālumā no Zagrebas. Samoborai ir nozīmīga loma Horvātijas vēsturē. Šī vieta tika apdzīvota jau no Akmens un Dzelzs laikmeta, bet mežos virs pilsētas atrodas Samoboras pils drupas. Viduslaikos karalis Bela IV izdeva hartu, kas Samoborai piešķīra Karaliskās brīvpilsētas tiesības. No tā laika pilsētas vēsturiskais un kultūras mantojums tika rūpīgi krāts un pavairots. Pēc pilsētas apskates laiku veltīsim nesteidzīgai kafijas pauzei ar horvātu slaveno kūku "Kremšnita".

Ekskursijas ilgums ~ 3,5 stundas. Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi un kafijas pauze Samoborā ar horvātu slaveno kūku "Kremšnita"

Plitvices ezeru nacionālais parks. 21.04.2019 09:00 no viesnīcas.
Pilnas dienas ekskursijas laikā apmeklēsim Plitvici, kas vienmēr piesaistījusi dabas mīļotāju uzmanību. 1949. gadā šis reģions kļuva par pirmo Horvātijas nacionālo parku, bet 1979. gadā tika iekļauts UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Plitvices nacionālo parku pārsvarā klāj mežs un tikai vietums skatienam paveras pļavas. Slavenie Plitvices ezeri aizņem vien 1% no parka teritorijas, bet veido veselu kaskādi no 16 vārdā nosauktiem un vēl virknes vārdā nenosauktiem ezeriem.

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas. Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, Rastokas mazpilsētas tūrisma nodoklis, ieejas maksa Plitvices nacionālajā parkā, Plitvices nacionālā parka angļu valodā runājoša gida pakalpojumi, pusdienas vietējā restorānā ( ūdens un vīns iekļauts)

Ekskursija uz Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu. 22.04.2019 09:00 no viesnīcas.
Horvātijas kaimiņvalsts Slovēnijas galvaspilsēta Ļubļjana ir viena no pašām zaļākajām un dzīvošanai patīkamākajām Eiropas galvaspilsētām. Ne velti 2016. gadā Eiropas Komisija piešķīra tai Eiropas Zaļās galvaspilsētas titulu. Pilsētas centrā noliegta autosatiksme un smaragda krāsas Ļubļjanicas upes, kas plūst cauri pilsētai, krasti ir atstāti kājāmgājēju un riteņbraucēju rīcībā. Žozē Plečniks – Slovēnijas slavenākais arhitekts un agrīnā modernisma meistars - atstājis pilsētai brīnišķīgus tiltus pār upi, interesanta dizaina ēkas kā arī dažādus pilsētu rotājošus elementus – pilārus, piramīdas un laternu stabus. Vairāk nekā 50000 studentu padara pilsētas dzīvi atraktīvāku, savukārt, Ļubļjanas muzeji un restorāni ir vislabākie valstī. Pēc Ļubļjanas apmeklējuma, dosimies uz Novo Mesto vēl vienu pilsētu Slovēnijā, kas ir īsts dārgakmens no arheoloģijas mīļotāju viedokļa. Pilsētu, kas ir Dolenjskas reģiona centrs, ieskauj Krkas upe. Novo Mesto vecpilsētas kodolu veido krāšņs Centrālais laukums, ko rotā to norobežojoša ēku arkādes un vainago pilsētas Dome. Apskates vērta ir Sv. Nikolasa katedrāle, Franciskāņu baznīca, Dolenskas muzejs un Jakčeva mājas galerija. Skaisti izskatās arī mājas, kas uzbūvētas Krkas upes krastos un kuru atspulgu var vērot upes nemierīgajā straumē.

Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas. Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi un pusdienas vietējā restorānā (ūdens un vīns iekļauts)

Ekskursija uz Trakoščanu un Varaždinu. 23.04.2019 09:00 no viesnīcas
Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz Trakoščanas pili, kas ir svarīgs Horvātijas kultūras mantojums un vienā veselumā apvieno pili, tai līdzās esošo ēku, pils parku un meža parku ar ezeru. Trakoščanas pils tika uzbūvēta 13. gs otrajā pusē un iekļauta ziemeļrietumu Horvātijas aizsardzības sistēmā kā neliels novērošanas cietoksnis, lai uzraudzītu ceļu no Ptujas uz Bednjas ieleju. Ekskursijas otrajā daļā dosimies uz Horvātijas ziemeļu pilsētu Varaždinu, kas novietojusies Dravas upes dienvidu krastā. Tā ir viena no pilsētām, kas noteikti jāredz Horvātijā. Varaždina tiek saukta par „ mazo Vīni”, jo to raksturo baroka arhitektūra, jaunatne, mūzika, ziedi un velosipēdi. Ar apmēram 47 tūkstošiem iedzīvotāju un gada vidējo gaisa temperatūru +10C, Varaždina ir viena no pašām pievilcīgākajām Horvātijas pilsētām, ko apmeklēt vai kur dzīvot.

Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas. Cenā iekļauts: transports, krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Trakoščanas pilī, Trakoščanas pils oficiālā, angļu valodā runājoša gida pakalpojumi un pusdienas vietējā restorānā (ūdens un vīns iekļauts)

 


CEĻOJUMA CENĀ IETILPST:

 • Tiešais lidojums: Rīga - Zagreba - Rīga;
 • Nododamā bagāža: 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža;
 • Grupas transfērs: lidosta - viesnīca - lidosta;
 • Izmitināšana viesnīcā 3 naktis divvietīgā istabā ar brokastīm;
 • Cena spēkā vienai personai divvietīgā numurā;
 • Tūroperatora pārstāvja pakalpojumi visa ceļojuma laikā.

 

EKSKURSIJAS PAR PAPILDU MAKSU:

 • Zagrebas pilsētas ekskursija - 30 EUR;
 • Ekskursija uz Samoboras pilsētu - 35 EUR;
 • Plitvices ezeru nacionālais parks - 85 EUR;
 • Ekskursija uz Slovēnijas galvaspilsētu Ļubļanu - 65 EUR;
 • Ekskursija uz Trakoščanu un Varaždinu - 60 EUR;


PAPILDUS IZMAKSAS:

 • Mediciniskā apdrošīnāšana
 • Visas pusdienas un vakariņas, ja tās nav minētas programmā
 • Dzērieni, minibārs un personīgie tēriņi

 

LIDOJUMU LAIKI:

 • 20.04.2019: Rīga 06.00 - 07.25 Zagreba
 • 23.04.2019 : Zagreba 22.30 - 01.45 Rīga

 

PAPILDUS INFORMACIJA:

 • Par šo un citām piedāvājumiem, citiem ceļojuma datumiem utt., lūdzu, sūtiet mums pieprasījumu.
 • Jūsu vieta tiks rezervēta pēc avansa iemaksas 20% apmērā. Atlikusī summa jāapmaksā ne vēlāk kā 40 dienas pirms ceļojuma.;
 • Ceļotājiem, kuri ceļo vieni un, ja neatrodas līdzbraucējs, ir pienākums piemaksāt par vienvietīgu numuru;
 • Katram ceļotājam, izbraucot no valsts, līdzi jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei;

 

Rezervēt